آموزش جامع کراتین مو در منزل + معرفی مواد طبیعی مناسب کراتین – مجله داروپلاس

برای این که مو ها صاف شود از محلولی حاوی فرمالدئید یا یک ماده ایمن تر به نام اسید گلیوکسیلیک استفاده می کنند. اما بسیار ایمن تر هستند. انجام کراتینه مو بسیار تخصصی بوده و در مدت زمان 2 الی 3 ساعت انجام می شود؛ به همین دلیل بایستی توسط یک آرایشگر متخصص و حرفه ای برای شما انجام شود. به همین دلیل خانم های باردار باید از انجام این روش درمانی و زیبایی خودداری کنند. ولی کراتینی که برای استفاده در درمان مو رایج است، به صور مصنوعی ساخته میشود به همین دلیل ممکن است پوست و چشمهای حساس را تحریک کند. خرید مواد کراتینه مو، اقدامی حساس است که باید با آگاهی کافی نسبت به انجام آن مبادرت کنید. کراتین نوعی پروتئین است که مو، پوست و ناخن های شما را تشکیل می دهد. کراتین پروتئین سازنده ی مو، ناخن و پوست بدن انسان است. موهای تحت درمان با پروتئین کراتین امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است. درمان های کراتینه مو در سالن حاوی مقادیر زیادی فرمالدئید است. این سطوح فرمالدئید پنج برابر از استاندارد ایمنی ملی برای قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی فراتر رفت.

سپس آن را روی سر خود قرار دهید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید. برای کراتینه طبیعی مو حداقل هفتهای یکبار این ماسک را به مدت یک ساعت روی سر خود بگذارید. هفتهای یکبار از این ماسک موی پروتئینی استفاده کنید. نکته: رنگ موی مهر و موم شده با کراتین باعث ماندگاری و روشن تر شدن رنگ می شود. سپس این مواد و محلول را با استفاده از اتو های حرفه ای کاملا خشک، مهر و موم می شود. موز رسیده را با کمک چنگال در یک کاسه له کنید. بنابراین اگر نمیتوانید از استحمام روزانه خود بگذرید، شاید بهتر باشد از روش صافی دیگری استفاده کنید. اکنون که می دانید کراتینه مو چیست، شاید فکر کنید که میتوانید این کار را در خانه نیز انجام دهید. البته باید به این نکته اشاره کنیم نتیجه ی نهایی کار بستگی به موهای شما دارد. و همچنین به مراقبت های شما بعد از انجام کار دارد. در صورت رعایت کردن مراقبت های بعد از انجام کراتین ، قطعا اثر کراتین مو شما تا یک سال ماندگار خواهد بود. کراتین با صاف کردن سلول هایی که روی هم قرار می گیرند باعث ایجاد رشته موهای نرم می شود.

نتیجه ی این کار می تواند از 3 تا 6 ماه روی مو ماندگاری داشته باشد. اگر جواب این سوال بله باشد شما باید منتظر موهای آسیب دیده ی خودتان هم باشید، چرا که خیلی حائز اهمیت هست که کجا؟ اگر برای انجام این کار اول هزینه برای شما مهم هست و بعد کیفیت مواد، دوستانه به شما توصیه میکنیم که اصلا این کار را انجام ندهید. ولی چون شما سالی یکی دو بار این کار را انجام میدهید به این معنی نیست که تحتتأثیر آثار سوء این مواد قرار نمیگیرید، زیرا فورا یا در عرض چند ماه تأثیرات فرمالدهید را احساس نمیکنید. وقتی قرار است بعد از مدتی این زیبایی باعث کلی دردسر دیگر شود. همچنین امروزه محصولات آرایشی و مراقبتی مو زیادی را در بازار و تبلیغات می بینیم که ادعا دارند از این پروتئین در ترکیبات خود برای تقویت و زیبایی بیشتر استفاده کرده اند. البته این پروتئین حیاتی در ناخن و پوست نیز یافت می شود. این ترکیب را قبل از حمام روی موهای خود بگذارید، و به مدت 20 دقیقه منتظر بمانید.

این ترکیب شیمیایی را معمولاً برای ساخت مصالح ساختمانی، محصولات خانگی مانند چسب و تخته فیبر استفاده می کنند. این ترکیب را در مراکز کنترل بیماری (CDC) به عنوان گازی بی رنگ و بوی قوی می شناسند. کراتینه مو تداخل میان سلول های مو را از بین می برد و موهایی صاف، سالم، قابل کنترل و بدون وز ایجاد می کند. روش ژاپنی روشی موثر برای از بین بردن زبری و فری شدید مو است و برای انواع موها مناسب است. آیا کراتینه مو همان لخت ژاپنی (ریباندینگ) است؟ اما در درمان مو به روش کراتینه ترکیباتی وجود دارد که مسئول قفل شدن موها به حالت لخت و صاف برای چند ماه می باشد. اما امروزه روش هایی متنوع و جدید برای صاف کردن دائمی مو ، نیمه دائمی و موقتی مو به وجود آمده که رسیدن به مقصود را سریع تر و راحت تر کرده و به این آرزوی ما جامه عمل پوشانده است. به قول این کارشناسان کراتین کردن مانند یک آرام بخش برای مو است که برای صافی کمی خشن با مو رفتار می کند. البته باید به این نکته اشاره کنیم این صافی دائمی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید