آموزش کراتینه مو و چند فوت و فن مهم که باید بدانید

آیا این روش ضرری برای سلامتی دارد؟ اخیرا مردم متوجه شدهاند که فرمالدهید موجود در مواد کراتینه مو برای سلامتی خطرناک است. همانگونه که در بخش های بالا ذکر گردید، موی برخی از افراد وز و ناصاف است. علاوهبر فرمالدهید و مواد تولیدکنندهی فرمالدهید که موقع صاف کردن روی موی خود میگذارید، از اتوی مو با دمای معمولی ۲۵۰ درجه سانتیگراد نیز استفاده میشود. هر بار که از ابزارهای آرایش مو، مانند سشوار یا اتوی مو در خانه استفاده میکنید، گازهای سمی در خانه آزاد میشوند. استفاده از سشوار و اتوی مو به دفعات ممکن است آسیبرسان باشند بنابراین در خیلی از مواقع بهتر است که هر چند ماه یکبار موهایتان را کراتینه کنید تا اینکه به طور مرتب با سشوار و اتو مو آنها را صاف نمایید. برای کراتینه کردن مو لازم است مو ها را در بخش های ریز با اتو صاف کرد تا بر اثر حرارت جذب آن توسط مو صورت گیرد. بنابراین استفاده از پروتئین موهای شما را پرپشت و زیبا میکند. اگر میخواهید موهای خود را کراتینه کنید باید خیلی مراقب باشید؛ مخصوصا وقتی روشهای بهتر و سالمتری هم برای بهبود بخشیدن به بافت و ظاهر موها وجود دارند.

این مواد میتوانند وضعیت موی شما را بهبود ببخشند. البته تنها وظیفهی دولت نیست که از مردم در برابر این مواد محافظت کند. این توانایی را دارد که به راحتی هر نوع کراتینه موجود در رشته های موی شما را حل کرده و حتی در این روند موهای شما را خشک می کند. ۳. بعد از شستن و آبکشی کردن موها آن ها را با کمک سشوار به خوبی خشک کنید. استفاده از این محصولات جوابدهی مشابهی با شیوه قبل ندارد. پنج تا از این شش محصول برچسب «بدون فرمالدهید» دارند. و حتی موادی که «بدون فرمالدهید» هستند، بعدا تبدیل به فرمالدهید میشوند. برای همین شرکتها نسخههای «بدون فرمالدهید» محصولات خود را تهیه کردهاند. کراتینه مو را از ریشه تا نوک موها همراه با شانه کشیدن پخش میکنند تا همه قسمتهای مو به طور یکنواخت به کراتینه آغشته شوند. در سالنهای زیبایی، آرایشگرها اول موی شما رو با این مواد به خوبی آغشته میکنند و بهتر است بدانید کراتین برزیلی فرمالدئید (فرمالدئید، مادهای شیمیایی با بوی تند و خفه کننده است که باعث سوزش دهان و بینی میشود) و ماده شیمیایی مضر برای مو ندارد. کراتینه مو، روشی ارزنده است که آرزوی افرادی که موهای وز یا فر و آسیب دیده دارند را برآورده می سازد.

سرتان را ماساژ دهید. سپس این ماسک را به موهای خود بمالید و پوست سر را مالش دهید و با یک پلاستیک بپوشانید و یک ساعت صبر کنید . برخی ایالتها و کشورها صاف کردن مو را با کراتین ممنوع کردهاند. این موضوع به مهمترین دغدغه فردی با موی فر و وز تبدیل شده است. سازمان بهداشت و امنیت شغلی گزارش میدهد میزان فرمالدهید هوا در آرایشگاههایی که مو را صاف میکنند، بیشتر از حد مجاز است. شاید این تکنیک بتواند شما را از این وضع نجات دهد. اگرچه ممکن است در درازمدت در برابر این اثرات مقاوم شوید، ولی صدمات آنها روی سلامتی شما هنوز ادامه دارند. طبق گفته متخصصان، سلامت مو نشاندهندهی سلامت بدن است. مو اساسا از پروتئین (کراتین) ساخته شده است. داشتن موهای صاف و براق و یکدست آرزوی بانوان است؛ و کراتینه مو زنانه و مردانه، یکی از روشهای زیبایی است که میتواند موهای شما را زیباتر کند. کراتین به کمک این افراد آمده و صافی و براقی مو را برای آنها به ارمغان میآورد.

البته هرچه دفعات شستن موهای سر بیشتر باشد، دوام صافی مو کمتر می شود. در این تحقیق هفت تا از آنها بیشتر از حد مجاز فرمالدهید دارند. محلولهای بدون فرمالدهید هم خیلی سالم نیستند. علاوهبر پروتئین باید آهن زیادی هم در رژیم خود داشته باشید. همینطور باید هر روز پروتئین زیادی در رژیم خود داشته باشید. از آرایشگر خود بپرسید که مو را کراتینه میکند یا نه. برای کراتینه کردن مو در خانه با گیاهان دارویی 5 قاشق غذاخوری از یک یا چند مورد از گیاهان فوق را با 2 تا 3 فنجان آب برای 30 دقیقه بجوشانید و سپس 1 قاشق غذاخوری سرکه به آن اضافه کنید. بعد از کراتینه کردن مو، مو ها جدید با همان حالت قبلی رشد خواهند کرد. دکلره نکنید؛ چراکه دکلره کردن موجب از بین رفتن کراتین مو می شود. شستن فوری موهای خود پس از درمان کراتینه باعث از بین رفتن زودرس مزایای کراتین می شود به همین علت رعایت این نکته در اصول مراقبت از موهای کراتینه حائز اهمیت است. گفتنی است کراتینه برای موهای رنگ شده نیز مناسب است ، فقط بهتر است کراتینه بعد از رنگ کردن مو انجام شود تا عمر بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید