آموزش گام به گام کراتینه مو

دوباره برای شستشو و اعمال مراحل دیگر به سالن مراجعه کرده و مواد دیگری جهت صاف کردن روی موها قرار می گیرد. ابتدا مواد حاوی فرمالدئید روی موهای مرطوب و از قبل شستشو داده شده قرار می گیرد. از هیچ ماده دیگری مثل سرم مو و تافت به موهایتان نزنید. بدن به طور طبیعی پروتئین کراتین تولید می کند – این پروتئین کراتین همان چیزی است که مو و ناخن های شما نیز از آن تشکیل شده است. از نظر فنی بله می توانید کراتین را در خانه انجام دهید. سپس با توجه به روش مورد نظر، کراتین را روی موهای مرطوب یا موهای کاملا خشک شده قرار می دهد. به دستورالعمل استفاده از مواد کراتین مو نیز توجه زیادی داشته باشید. اینها توسط پیوندهایی به هم متصل شده اند که ساختار مو صاف، فرفری، موج دار یا وز را تشکیل می دهند. در مرحله بعد آموزش کراتینه کردن موی زنانه، موها را به چندین بخش، بر طبق حجم موی خود تقسیم کنید و سپس محلول کراتینه را در یک ظرف بریزید و آن را با استفاده از فرچه یا شانه، به فاصله 1.5سانتی متر به ریشه موها بزنید. افراد متخصص مواد کراتینه را داخل یک ظرف و یا کاسه میریزند و آن را به کمک یک فرچه به موها میمالند.

از مضرات و مزایای کراتینه مو چه می دانید؟ نحوه شستشو، خشک کردن و استفاده از اتو مو بسیار حائز اهمیت است. بررسی سال 2011 از یک سالن، غلظت فرمالدئید موجود در بخش سشوار را 0.08 تا 3.47 میلی گرم در لیتر نشان داد. پس از این که موادگذاری انجام شد، نیم ساعت مدت زمان مکث نیاز است تا فرآیند نفوذ به داخل فولیکول های مو صورت بگیرد. بعد از این که موهای خود را شستشو دادید، هرگز از اتو مو و برس سشوار برای حالت دادن به موها استفاده نکنید. در ادامه این مطلب، هر آنچه را که برای محافظت از کراتین مو باید انجام دهید را به شما خواهیم گفت. زیرا رطوبت مو این افراد کم است و همین امر باعث بروز مشکلاتی نظیر شکستگی و یا مو خوره می شود. ریباندینگ مو روشی است که باعث می شود پیوندهای مو شما شل شوند تا بتوانید آنها را مطابق به سلیقه خود بازسازی کنید و تغییر دهید.

تخم مرغ با پروتئین و اسیدهای چربی که دارد روی فولیکول مو مینشیند و نه تنها به شادابی مویتان کمک بلکه موجب صاف تر شدن آن میشود. استفاده بیش از حد از کراتین نه تنها نتایج مثبتی ندارد، بلکه عوارض جانبی تخریبی دارد. بهتر است ابتدا آب اضافی موها را به آرامی با حوله بگیرید و از فشار دادن موها جدا خودداری کنید. در این مدت زمان باید از بستن موها با کش یا سنجاق سر جدا پرهیز نمایید. با این حال، من به شما توصیه نمیکنم این کار را بیش از 3 بار انجام دهید. علاوه بر این، مصرف این محصولات ممکن است طول عمر کراتین موهای شما را کاهش دهد. یکی از سوالات رایج افرادی که به دنبال کراتین کردن موهای خود هستند موضوع حجم مواد مورد نیاز است که پاسخ این سوال در حجم و قد موهای شما میباشد به طور میانگین برای موهای کوتاه ۷۰ تا ۱۲۰ میل برای موهای متوسط ۱۰۰تا ۱۵۰ میل و موهای بلند ۱۵۰ تا ۲۵۰ میل و برای موهای خیلی بلند ۲۵۰ تا ۴۰۰ میل مورد نیاز است که با توجه به حجم موها این اندازه بین بازه ای که ذکر شده است قابل تغییر میباشد.

تا 72 ساعت پس از این که موهای خود را کراتین کردید، باید از شستشوی موها خودداری نمایید. موادی که در کراتینه مو استفاده میشود سرشار از ویتامین های مورد نیاز مو است و به همین علت موجب درخشانی و شادابی موها میشود. به همین سبب در روش های نوین احیای مو از جمله کراتین و کراتینه مو از این پروتئین ساختاری مستقیما جهت احیای موی آسیب دیده و یا صاف کردن موهای فر استفاده می شود. کراتین با استفاده از ماده اصلی هیدروکسید سدیم، لیتیوم هیدروکسید، هیدروکسید پتاسیم یا هیدروکسید گوانیدین، پیوند موها را شکسته و آن ها را بازسازی می کند تا دوباره سلامتی و شادابی خود را به دست بیاورند. از شامپوهایی که سولفات ندارند برای شستن موهای خود استفاده کنید و تا سه روز بعد از کراتینه کردن موهای خود آنها را نشوئید. بوتاکس مو یک روش صافی دائم و درمانی است که به منظور از بین بردن خشکی و شکستگی های مو انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید