آموزش گام به گام کراتینه مو

اولین نکته و مهمترین نکته درخرید کراتین مو مناسب ،انتخاب کراتین مناسب با وضعیت کنونی موهای شما میباشد.یعنی اگر موهای دکلره داریم مطمین باشیم که کراتینی که میخواهیم خرید کنیم مناسب موی دکلره باشد یا بالعکس اگر دارای موهای طبیعی و نچرال هستیم کراتین مناسب این موها را انتخاب کنیم . نکته مهم: توجه داشته باشید که بعد از کراتینه کردن و اتوکشی، موها نباید به مدت سه روز شسته شوند که اصطلاحا به آن دوره قرنطینه می گویند. بعد از تمام شدن عمل کراتین و رضایت بخش بودن نتیجه آن، توجه کنید که تا 3 روز نباید به حمام بروید و موهای خود را بشویید و بعد از سه روز برای شستشوی موهای خود باید از شامپوهای مخصوص بعد از کراتین استفاده کنید و تا 7 روز این مورد را رعایت کنید. شما ممکن است پس از بررسیهای مختلف به این نتیجه رسیده باشید که موهای خود را کراتینه کنید. آنها در سلامت و زیبایی مو نقش مهمی را برعهده دارند. آهن و زینک موجود در شامپو بدون سولفات لیپور نیز موجب تامین مواد معدنی مورد نیاز برای سلامت ریشه و ساقه مو میشود. در چنین شرایطی یکی از رایج ترین روش ها کراتینه کردن مو است؛ زیرا با انجام این کار در واقع کراتین مفید از دست رفته مو تامین می شود و موها مجددا شادابی و سلامت خود را به دست می آورند.

به دلیل قرار گرفتن مو در معرض عوامل خارجی مانند آفتاب، آلودگی ها یا مواد شیمیایی، کراتین موجود در مو به مرور تخلیه و کمتر می شود که می تواند منجر به خشکی، آسیب دیدگی یا کدر شدن مو شود. این کار می تواند توسط برس های رنگ انجام گیرد. در این نوع کراتینه علاوه بر احیا موهای سوخته و آسیب دیده خاصیت برطرف کردن پیچ خوردگی موها را دارند. این ماسک موی فاقد سولفات و پارابن، محصولی از برند ایرانی تونی است که به لطف بهره مندی از پروتئین هیدرولیز شده و ویتامین های مختلف به ترمیم موهای آسیب دیده و خشک کمک می کند. اگر موهای شما بر اثر رنگ و دکلره خشک، شکننده و کدر شده است و این مشکل را با کراتینه کردن مو مرتفع کردید، می توانید از ماسک موی فاقد سولفات آدرا استفاده نمایید. برای این منظور می توانید موهای خود را پیش از کراتینه کردن مو رنگ کنید و یا این کار را حداقل به دو هفته پس از انجام کراتینه موکول کنید.

برای تولید مواد کراتینه مو، کراتینی که از بدن حیوانات می گیرند را با مواد دیگر از جمله فرمالدئید مخلوط شده تا به کراتین فعلی که در آرایشگاه ها متداولا استفاده می شود تبدیل گردد. برخی از انواع کراتین فعالیت های حیاتی سلول ها مثل تولید پروتئین و رشد سلولی را تنظیم می کنند. افراد دارای موهای فر و وز این پروتئین را به نسبت افراد که دارای موهای صاف و براق هستند را کمتر دارند، به همین دلیل این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. از این جهت چنانچه شامپوی سولفات فیری تهیه کنید میتوانید هر چه قدر که دلتان می خواهد به حمام بروید و هیچ مشکلی هم برای کراتین موی شما به وجود نخواهد آمد. دقت و صبر برای انجام این کار حساس بسیار مهم است. در این روش صاف کردن موها اولویت دارد. این روش موها را در زمان کمی بسیار بسیار نرم و صاف می کند. در نتیجه، میزان وز شدن مو کاهش پیدا می کند. کراتین مو ماده کراتین را به موهای شما تزریق می کند ، در واقع کراتین ماده ای است که به طور طبیعی در موهای انسان ها و حیوانات نیز وجود دارد و هر چه میزان آن بیشتر باشد موها نرم تر و صاف تر و هر چه میزان آن کمتر باشد موها فر و مجعد می شوند.

کراتین پروتئینی است که در بافت پوست، مو و ناخن وجود دارد و به محافظت از موها کمک می کند. در صورتی که آسیب دیدگی موهای شما خیلی شدید نباشد و امکان رنگ کردن مو وجود داشته باشد ، می توانید قبل از کراتینه در همان روزی که کراتینه می کنید موهایتان را رنگ کنید. بنابراین روشی وجود دارد که با جایگزین کردن محتوای کراتین موها، میتوان موهای فر و وز شده را به مدت چند ماه براق و بدون پیچش نگه داشت. گاهی اوقات تا ماه ها موهایی بدون پیچ خوردگی خواهید داشت و گاهی اوقات چند هفته بعد از کراتینه کردن به حالت اولیه ی موی خود بر می گردد. • از شامپوهای بدون سولفات برای شستشوی موهایتان استفاده نماید. در واقع کراتین مورد نیاز به صورت مصنوعی و با مواد شیمیایی ساخته و برای ترمیم مو به کار گرفته می شود. چیزی که باعث صاف شدن و درخشندگی موها می شود کراتین می باشد. حالت موهای مختلف شامل موهای صاف و لخت، فر، مجعد، وز و شکننده و حالت های دیگر است. وقتی موهای خود را کراتینه می کنید، حالت دهی راحت تر شده، موها به آسانی حالت می گیرند و همچنین زمان کمتری صرف این فعالیت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید