از شامپو حاوی سولفات استفاده کنید

برای ساخت کراتین خانگی برای مو ابتدا باید روغن ویتامین E و روغن نارگیل را به نسبت چهار به یک با یکدیگر مخلوط کنید و شروع کنید، ترکیب حاصله را از پوست سر خود تا انتهای موها ماساژ دهید. همواره به یاد داشته باشید، بهتر است در استفاده از هر کدام از روش های کراتینه مو خانگی، بعد از هر شست وشو، از نرم کننده استفاده کنید. سپس موهای خود را شانه کنید و به مدت 30 تا 40 دقیقه اجازه دهید محلول روی موها باقی بماند. این مخلوط را قبل از حمام کردن روی موهای خود بگذارید و 20 دقیقه صبر کنید و سپس موهایتان را با شامپو بشویید . سپس این ماسک خانگی برای کراتینه مو را روی موهای خود بمالید و به دقت ماساژ دهید. به علاوه پس از انجام این تکنیک، تا ۳ یا ۴ روز نباید موهای خود را بشویید. در پایان نیز موهای خود را با آب سرد بشویید. پس از گذشت این زمان موهای خود را به آرامی بشویید.

اگر آسیب دیدگی خیلی شدید نباشد ، می توانید از ده روز بعد از کراتینه کردن موهای خود را رنگ کنید. در پایان نیر مقداری نرم کننده روی موهای خود بزنید و موهایتان را آبکشی کنید. روغن نارگیل این قدرت را دارد تا به صورت عمقی به ریشه مو نفوذ پیدا کند و با تکیه بر همین قدرت خود به خوبی می تواند، بیشترین رطوبت را برای موها فراهم نماید. به همین خاطر هم برای موهای خشک و هم برای کراتینه خانگی برای موهای وز بسیار پرکاربرد است. اگر به دنبال بهترین راه برای کراتینه کردن مو در خانه هستید، به هیچ عنوان ماسک روغن نارگیل و روغن ویتامین E را از دست ندهید. اما یک آرایشگر متخصص با توجه به جنس مو و شرایط موهای شما راهکار مناسب تری را به شما ارائه میدهد و آن کراتیه کردن موی سر است. موهای آسیب دیده به شما احساس ضعف میدهد؟ همچنین با جرات می توان آن را یک نرم کننده قدرتمند نامید که موها را به بهترین نحو براق و ابریشمی می کند.

این ماسک موی کراتینه بهترین ماسک موی پروتئینی است که میتواند در صاف و لَخت کردن موهای شما معجزه کند. مواد کراتینه گلد لیبل ساخت کشور آمریکا و دارای حجم ۱ لیتر (۱۰۰۰ سی سی) است. علت آن نیز این است که در ابتدا موادی که صافی بیشتری ایجاد می کردند ساخت کشور برزیل بودند. ماسک برنج از راحت ترین و در عین حال موثرترین روش های کراتینه مو با مواد طبیعی و خانگی به حساب می آید، چرا که برنج یکی از موادی است که بدون شک در تمامی خانه ها یافت می شود. به همین خاطر کراتین مو در خانه با مواد طبیعی مانند شیر قدرت این را دارد تا وزی و فری موها را رفع نماید و باعث صاف و لخت شدن آن ها شود. به همین منظور شما میتوانید با مراجعه به سالنهای زیبایی، توسط متخصصین کراتینه کردن مو این مشکل را برطرف کنید. برای آن که بتوانید موهای خود را به وسیله سس مایونز صاف کنید، بهتر است از معتبر بودن مارک سس اطمینان حاصل کنید. سپس موهای خود را با باد سشوار خشک کنید. برای کراتینه مو با برنج مقداری آب برنج را در صورت تمایل با چند قطره اسانس اسطوخودوس یا رزماری مخلوط کنید.

همچنین می توانید برای ساخت کراتین مو خانگی، یک عدد تخم مرغ را با ¼ لیوان ماست را هم به سس مایونز خود اضافه کنید و با یکدیگر مخلوط کنید و آنقدر با یکدیگر هم بزنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود. آیا می دانید که از شیر نیز می توانید برای کراتینه مو خانگی استفاده کنید؟ کراتینه مو در منزل با مواد طبیعی از جمله روغن ها هم ممکن است. به جرات می توان سس مایونز را یکی از قدرتمند ترین مواد برای صاف کردن مو با کراتین طبیعی نامید. سپس یک کلاه رنگ یا یک پلاستیک را روی سرتون بکشید و اجازه دهید تا مواد به مدت تقریبا نیم ساعت روی موهایتان باقی بماند. در طول این مدت شیر فرصت پیدا می کند تا به خوبی جذب موها شود و اثربخشی بهتری داشته باشد. در زمان کراتین درمانی مواد شیمیایی آزاد می شود به اسم فرمالدهید که برای افراد به ویژه برای کسانی که دائما در معرض آن قرار دارند مثلا آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام می دهند بسیار خطرناک است نه برای کسانی که فقط یک بار کراتین درمانی انجام میدهند.ضمنا میزان فرمالدهید در محصولات مختلف کراتین، متفاوت است و این مقدار معمولا روی بسته بندی این محصولات ذکر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید