از شامپو حاوی سولفات استفاده کنید

حتما بخوانید : صاف کردن مو با گلت بهتر است یا کراتینه ؟ حتما می دانید که زیبایی و آراستگی برای خانم ها بسیار حائز اهمیت هست. کراتینه مو مردانه به طور مصنوعی این پروتئین ها را به موهای شما اضافه می کند و کمک میکند تا موهای شما صاف ، نرم ، بدون وز و سالم شود . اگرچه روش های مختلفی برای از بین بردن خشکی موها وجود دارد اما هیچ کدام از این روش ها به اندازه کراتینه کردن مو مردانه موثر نخواهد بود . کراتینه با پودر ژلاتین باعث می شود تا کراتین از دست رفته موهای فر و مجعد به ساقه مو باز گشته و کوتیکول های مو بسته شوند و موها انعطاف پذیری خود را باز یابند. افرادی که موهای فر دارند و با مشکل مرتب کردن موها مواجه هستند، کراتینه مو با ژلاتین باعث صافی و نرم شدن تار موها میشود به طوری که مرتب کردن موها آسانتر خواهد شد. ژلاتین سبب افزایش حجم موها میشود. بنابراین اگر زمان برای شما از اهمیت بالایی است ، میتوانید با یک فرآیند 2 تا 3 ساعته موهای خود را کراتین کرده و از داشتن موهایی خوش حالت ، نرم و ابریشمی لذت ببرید و کمترین زمان را برای شستن و خشک کردن و حالت دادن موها صرف کنید .

افرادی که موهای خود را کراتین می کنند باید الزاما از شامپو بدون سولفات استفاده کنند. اگر موهای خشک و شکنندهای دارید، میتوانید یک بار در هفته، موهایتان را به صورت عمیق با روغن آرگان ماساژ دهید. وجود این پروتئین در موها باعث صاف شدن و درخشندگی زیاد موهای شما عزیزان می شود. پودر ژلاتین باعث تقویت تارهای مو میشود. هرگز ماسک را به حالت داغ یا خیلی گرم بر روی مو به کار نبرید، چرا که باعث آسیب رسیدن به موها میشود. پس از خشک کردن موها، آنها را با استفاده از اتوی مو با دمای 400 تا 450 درجه موها را صاف کنید. ریزش مو: متاسفانه یکی دیگر از عوارض کراتینه کردن مو ریزش موهاست که پس از اولین شستشو شروع میشود. بوتاکس مو نوعی بازسازی مو محسوب می گردد و به مو حجم می دهد و پس از انجام آن شما مویی صاف تر و سالم تر از قبل را مشاهده می کنید. اگر هم در شهر های دیگر زندگی می کنید پیشنهاد می کنم برای کراتین کردن موی سر تحقیق زیادی انجام دهید و ملاک را قیمت ارزان تر نگذارید که هیچ ارزانی ای بدون حکمت نیست.

فرقی ندارد که در خرید کراتین مو ، کدام نوع ماده را انتخاب کرده اید. بااینحال، انتخاب عرضهکننده، همواره میتواند در مبلغ خرید محصول، تفاوتهای بعضاً معنادار ایجاد کند. ازآنجاکه تماس موها با مواد نامرغوب میتواند منجر به بروز واکنشهای شدیدی مثل آسیب دیدن ساختار موها و بعضاً ریزش آنها شود، بهتر است که در خرید مواد کراتینه مو، از انتخاب برندهای ناشناخته که بعضی از آنها، قیمتهای بسیار کمی هم دارند، جداً پرهیز کنید. قرنطینه در واقع زمانی بین 1 تا 3 روز است که به شما توصیه میشود به موهای خود آب نزنید تا مواد کراتینه حداکثر کارایی را اعمال کنند. مواد موجود در رنگ و اکسیدان دارای خاصیت قلیایی هستند و موجب از هم گسستگی کوتیکولهای ساقه موی شما میشوند و علاوه براینکه کراتین دیگر زمان و امکان جذب شدن در ساقه موهای شما را ندارد، ساقه موی شما دچار آسیب نیز خواهد شد. برای اینکه مواد موجود در مخلوط ژلاتین کاملا جذب مو شود موها را با یک کلاه پلاستیکی بپوشانید.

اصطلاح قرنطینه به معنای این است که ۲ تا ۳ روز بعد از انجام کراتین موهای خود را نشویید. موهای شما مانند هر عضو دیگری از بدنتان نیاز به مراقبت مکرر دارد. اما یک آرایشگر متخصص با توجه به جنس مو و شرایط موهای شما راهکار مناسب تری را به شما ارائه میدهد و آن کراتیه کردن موی سر است. درحالی­که بسیاری از ما روزانه با موهای مجعد و درهمپیچیده خود کلنجار میرویم افرادی هستند که بهراحتی موهایشان را شانه میکنند و حسادت ما را برمیانگیزند؛ دیگر وقت آن رسیده که فکری به حال این لانه کبوتر روی سرمان بکنیم! خانمهایی که به زیبایی خود مخصوصا موی سرشان اهمیت می دهند و همواره می خواهند آراسته باشند باید زمان زیادی را برای حالت دادن و مرتب کردن موهایشان صرف کنند. بسیاری از افراد که دارای موهای مجعد و موج دار هستند علاقه مندند با فرآیند کراتین کردن برای چند ماه موهای خود را لَخت و صاف کنند. اگر موهای فر دارید ، می خواهید از موخوره موها خلاص شوید و تمایل به داشتن موهای صاف و نرم دارید ، کراتین یک راه حل مناسب برای شما خواهد بود . اینها مهمترین فواید کراتین موی سر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید