اصول مراقبت از موهای کراتینه – کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر مسعود جعفری

سدیم کلراید می تواند به موهای تازه درمان شده شما آسیب برساند و پوشش کراتینه را از روی موهایتان جدا کند. اثر کراتینه برزیلی موقت است یا دائمی ؟ این نوع کراتینه مانند ویتامینه کردن می باشد و البته اثر آن از ویتامینه محسوس تر می باشد. سپس برنج را آبکش کنید و از آب غلیظ برنج برای کراتینه کردن موهای خود استفاده کنید. 1. برای کراتینه کردن موها ابتدا برند مورد اطمینانی از کراتینه مو را انتخاب کنید، سپس موهای خود را چند مرتبه با یک شامپوی مخصوص کراتین یا یک شامپوی ضعیف مثل شامپو بچه بشویید. برای این کار آرایشگر یک محصول صافکننده کراتینه مو را روی موهای شما مورد استفاده قرار داده و سپس از گرمای اتو مو برای ثابت شدن مواد کراتینه بر روی موهایتان، استفاده میکند. نوع دیگری از کراتینه وجود دارد که علاوه بر احیاء موهای سوخته و آسیب دیده، خاصیت صاف کنندگی نیز دارد.

کراتین برای آنهایی که موهایی بسیار وز، مجعد و فر دارند مناسب است و خاصیت درمانی ندارد. کراتینه کردن مو یکی از انواع روش های مناسب برای صاف کردن موهای فر و وز است و شما می توانید با مشاهده مطالب آموزش کراتینه مو مهارت لازم را در این زمینه بدست آورید. کراتین مو برای چه کسانی مناسب است؟ فرقی نمی کند که جنس و حجم موهای شما به چه صورت است. همچنین بعد از کراتینه باید تا ۳ روز از بستن موهای خود با هر نوع کلیپس و کش خودداری کنید. توجه داشته باشید که بعد از کراتینه کردن نمی توانید موهایتان را تا سه روز بشویید بنابراین بهتر است در این مرحله از آموزش کراتینه کردن مو تا جایی که امکان دارد موهایتان را به خوبی بشویید. در این مدت رنگ موی اصلی و واقعی شما بعد از حداقل دو بار شستشو نمایان خواهد شد و امکان آسیب موها نیز بسیار کاش پیدا خواهد کرد. در روش صافی مو ژاپنی، پیوندهای مو به وسیله تیو گلیکول آمونیوم و هیدروکسید سدیم می شکنند و موها آسیب بیشتری را خواهند دید. در این روشها، ماندگاری کراتینه حدودا ۲ ماه میباشد. در مطالب قبلی اطلاعاتی از کراتینه کردن را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم در این بخش از آی نبض قصد داریم شما را با آموزش کراتینه مو آشنا سازیم.

چون همانطور که حتما در کامنتها دیدید و از اطرافیان خودتون شنیدید، دوستان تجربیات ناخوشایند و ناموفق زیادی دارند که در بهترین حالت، موهاشون بعد از چند بار شستشو به حالت اول برگشته و در اکثر موارد موهاشون دچار سوختگی شده و نوع سوختگی ناشی از مواد کراتینه مثل سوختگی با مواد دکلره است و چه بسا بدتر که متاسفانه تنها راه علاج ان قیچی هست. به همین سادگی می توانید با بهترین ماسک کراتین مو خانگی از شر وزهای موی خود راحت شوید و با کراتینه طبیعی مو با برنج موهایی صاف و براق داشته باشید. 4. محلول کراتینه را در ظرفی ریخته و با استفاده از یک فرچه یا شانه، محلول را بفاصله حدود ۱٫۵ سانتی متر از ریشه موها به موها بمالید. روش کراتینه کردن مو چگونه است؟ این روزها یکی از راههای پر طرفدار و پر هزینه درمان آسیب دیدگی مو کراتینه کردن مو است، همچنین این روش به عنوان درمان برزیلی مو هم شناخته شده است که تا حدی به صاف شدن و از بین بردن فری مو کمک میکند.

تاثیر صافی در کراتین مو بیشتر است، اما بوتاکس کمی حالت مو را حفظ میکند و به آن حجم میدهد. برای جلوگیری از این کار و احیای آن روشی که وجود دارد و این روزها بسیار متداول و پرطرفدار شده است، کراتینه کردن مو می باشد. مصرف این کراتینه مو باعث صافی، لختی، بازیابی و جوان کردن موهای دمیج شده می شود. کراتینه مو باعث می شود تا کنترل شما بر روی موهایتان بیشتر شود ، مخصوصا اگر موهای شما زیاد ضخیم و یا وز باشد. اما بوتاکس، موها را بازسازی میکند و باعث ترمیم مو میشود. در طول این مدت نیز بفاصله هر ۱۰ دقیقه بایستی موها را از بالا به پایین شانه نمایید. چون این کار واقعا کار پرهزینه ای بوده و اگر با دلسوزی و تعهد کاری انجام نشود فقط پول دور ریختنه. 5. پس از سپری شدن زمان مذکور، بدون آنکه موها را شستشو دهید اقدام به خشک کردن موها با سشوار نمایید. این ابزار شامل اتو و سشوار است. به این نوع کراتینه اصطلاحا کراتینه برزیلی و گاهی نانوکراتین نیز گفته می شود. ماندگاری یا طول عمر موهای کراتینه شده چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید