اصول مراقبت از موهای کراتینه – کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر مسعود جعفری

۶. بعد از سپری شدن زمان های ذکر شده بدون اینکه موهایتان را بشویید شروع به خشک کردن آن ها با کمک سشوار کنید. موهای خانمها به خاطر رنگ یا دکلره کردن موها و یا با گذشت زمان و تغییرات ایجاد شده میتوانند شکننده شوند و یا آسیب دیده و درخشندگی سابق خود را از دست بدهند. ترکیب را به قدری هم بزنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. فقط کمی روغن نارگیل را به ته موهای خود بمالید. بسته به میزان موهای خود با میزان خیلی کمی (یکچهارم تا یک قاشق چایخوری) شروع کنید. در این زمان اگر قسمتهای از موهای شما خیس شد یا این که احساس کردید تعریق باعث تغییر حالت موها شده، موهای خود را اتو کنید. این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی افراد ایجاد میکند به خصوص برای کسانی که دائما در معرض آن قرار دارند مثلا آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام میدهند. فرمالدهید مادهای است که اصلا نباید روی مو قرار بگیرد. در این روش آرایشگر مواد کراتینه مو را که نوعی پروتئین می باشد را به موهای فرد می زند و سپس با اتو اقدام به صاف کردن موها می کند. اما قبل از انجام چنین درمانی، درک مواد شیمیایی در آن بسیار مهم است.

بهعلاوه، روغن نارگیل یکی از بهترین مواد برای نرم کردن موهای وزوزی است. البته روغن نارگیل میتواند کمک کند تا از موهایتان محافظت کنید. فقط ۴ تا ۱۰ قطره از آن را کف دست خود گرم کنید و بعد بهوسیله آن سر خود را ماساژ دهید. ولی بههر حال خیالتان راحت میشود که صدمات کوتاه و بلندمدتی را به مو و بدن خود وارد نکردهاید. کراتینه مو چه مزایایی دارد؟ بوتاکس مو چه کار میکند؟ کراتینه کردن مو ممکن است در ظاهر پاسخی برای همهی مشکلات موی شما باشد، ولی بهدلیل عوارض بلندمدت آن روی مو و سلامتی بدن شما اصلا ارزشش را ندارد. استخر رفتن و یا در آب دریا شنا کردن بدون کلاه شنا ممنوع! گرمای طبیعی بدن شما در کلاه دوش کمک میکند تا روغن بهتر در موهایتان نفوذ کند. گرمای طبیعی بدن شما به وسیلهی کلاه استخر بین موهایتان حفظ میشود. روش کار در کراتینه گلوبال به این صورت است که ابتدا مواد روی ساقه مو مالیده میشود و مدت زمان حدود 1.5 الی 3 ساعت طول می کشد. در این صورت مو رطوبت و پروتئین خودرا از دست داده و برای باز گرداندن شادابی و حیات مو متخصصین از ماده ایی به نام کراتین استفاده میکنند.

کراتینه مو یک روش برای صافی موهای وز و فر می باشد که امروزه طرفدار زیادی دارد و بیشتر خانم ها برای صافی و براق شدن موهای خود به سالن های زیبایی مراجعه می کنند و این کار را انجام می دهند. روغن را در دستهای خود گرم کنید. در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. میتواند موهای فر را صاف و نرم کرده و آنها را به مدت چند ماه براق و بدون پیچش نگه دارد. موهای وز و فر میتوانند گزینه خوبی برای کراتینه باشند، اما کراتینه به هیچ وجه برای موهای صاف و لخت مناسب نیست. در حالی که این طور نیست و با توجه به جنس مو و بافت مو ماندگاری این روش متفاوت است و حدود چند ماه می باشد. البته میتوانید بسته به نوع موهایتان با استفاده از روغنهای گیاهی در خانه نرمکنندهی مو درست کنید. این فرآیند بسته به بلندی موهای شما، در حدود ۹۰ دقیقه یا بیشتر طول میکشد.

این توانایی را دارد که به راحتی هر نوع کراتینه موجود در رشته های موی شما را حل کرده و حتی در این روند موهای شما را خشک می کند. در کراتینه مو پروتئینی را به موها می زنند که موجب براق شدن و درخشان شدن موها می شود و موهای آسیب دیده را ترمیم می کند. در کل شما هرچه تماس کمتری در طول زمان با آب داشته باشید کراتینه ماندگارتری خواهید داشت. این مراقبتها از قبیل استفاده از شامپوی مخصوص، مدت زمان قرنطینه مواد و موارد دیگری است که در ادامه به طور مفصلتری آنها را توضیح دادهایم. پس در خرید شامپو مخصوص موهای کراتین شده دقت فرمایید. سپس این ماسک را به موهای خود بمالید و پوست سر را مالش دهید و با یک پلاستیک بپوشانید و یک ساعت صبر کنید . با کراتینه مو می توان بیشترین صرفه جویی ممکن را در زمان داشت و به نتیجه ی دلخواه خود رسید. حتی تنفس در هوایی که مواد صافکنندهی مو هستند، بسیار سرطانزا و خطرناک است. روغنهای گیاهی میتوانند سلامتی مو را بهبود ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید