این قسمتها کورتکس مو نامیده میشوند

با روش کراتینه، موهایی نرم و صاف و براق خواهید داشت و این روش، بسیار تاثیرگذار است. این به این معنی است که کارکنان آرایشگاه و مشتریان مرتب در معرض میزان غیرمجازی از فرمالدهید هستند. نتیجه این شد که تقریبا تمام آنها از مواد صافکنندهی مو استفاده میکنند. موی انسان تقریبا ۱۴ درصد سیستین دارد. چه سازمانی یا چه نهادی برای اولین بار موی صاف را زیبا و موی فر را نازیبا نامید؟ این روزها افراد بسیاری برای از بینبردن فر و وز موهایشان، از روش های صافی دائم مانند ریباندینگ و یا صافی نیمه دائم مانند کراتینه مو یا بوتاکس مو استفاده می کنند. شرکت سازنده میتواند ادعا کند این محصول حاوی فرمالدهید نیست. طبق گفتهی مرکز کنترل بیماریها (CDC)، حتی بوییدن فرمالدهید میتواند باعث گلودرد، سرفه، خارش چشمها و خوندماغ شود. حتی اگر با استفاده از محلول برزیلی موهایتان را صاف میکنید، اگر آرایشگاه شما این کار را به صورت معمول انجام میدهد، در معرض این بخارها قرار دارید. هر بار که از ابزارهای آرایش مو، مانند سشوار یا اتوی مو در خانه استفاده میکنید، گازهای سمی در خانه آزاد میشوند.

کراتین پروتئینی است که به طور طبیعی در موهای افراد وجود دارد و کمبود آن می تواند باعث شکنندگی و ریزش مو شود. کراتین یک نوع فیبر پروتئینی می باشد که با افزایش سن،انجام کار رنگ ، دکلره کردن ، فر ، مش مداوم این ماده حیاتی، دچار آسیب شده و از بین می رود. کراتین در بدن انسانها پروتئینی با ساختار فیبری است که در موها، ناخنها و در بافت اپیتلیوم (بافت پوششی) پوست وجود دارد. بیاد داشته باشید که شما تا ۳ روز دیگر نمی توانید موهایتان را بشویید لذا در این مرحله تا جایی که می توانید موهایتان را خوب بشویید. در روش احیایی، افراد متخصص، موها را با مواد کراتینه از ریشه تا نوک میپوشانند. در آمریکا بیشترین میزان مجاز فرمالدهید در محصولات آرایشی کمتر از ۲/۰ درصد است. محلولهای بدون فرمالدهید هم خیلی سالم نیستند. در این هفت مورد، میزان متوسط فرمالدهید ۴۶/۱ درصد است که خیلی بیشتر از میزان مجاز است. در این تحقیق هفت تا از آنها بیشتر از حد مجاز فرمالدهید دارند. و حتی موادی که «بدون فرمالدهید» هستند، بعدا تبدیل به فرمالدهید میشوند. این نوع فرمالدهید در دود سیگار، وسایل گازسوز، اجاقهای گازسوز یا هیزمی و آرایشگاههایی که با استفاده از کراتین، مو را صاف میکنند پیدا میشود.

تحقیقات علمی هنوز نشان ندادهاند که فرمالدهید چقدر میتوانند در بروز سرطان دخیل باشند، اما هرچقدر سطح فرمالدهید و مدت تماس با آن بیشتر باشد، میزان سرطانزایی آن هم بیشتر میشود. اخیرا مردم متوجه شدهاند که فرمالدهید موجود در مواد کراتینه مو برای سلامتی خطرناک است. بدن ما بهصورت طبیعی مقدار کمی فرمالدهید تولید میکند. برخی از انواع کراتین همچنین فعالیتهای سلولی حیاتی مانند تولید پروتئین و رشد سلولی را تنظیم میکند. با پیشرفت دنیای مد و فشن و به کار بردن رنگ موهای مختلف ، همچنین انواع مواد حالت دهنده موها و همینطور استفاده مداوم از اتوهای مو و سشوارها میزان آسیب رساندین به موها نیز به حداکثر رسیده است و طبیعتا در چنین شرایطی کراتین مو می تواند راهگشای مشکلات بوجود آمده در ساختار موها باشد. این گاز علاوه بر سرطانزا بودن ممکن است مشکلات دیگری را نیز برای سلامتی انسان به وجود بیاورد. اگر به آسم، برونشیت یا هر بیماری تنفسی دیگری مبتلا هستید، احتمالا به این مواد حساستر هم میشوید.

از جملهی این روشها میتوان به استفاده از ویتامینها و ماسک مو اشاره کرد. برای کراتینه طبیعی مو در خانه با این روغن در اولین قدم و قبل از شروع روغن زدن لازم است تا یه منظور اثربخشی بیشتر مقداری موهای خود را خیس نمایید. گذاشتن کراتین اکسپرس بین یک ساعت و نیم تا دو ساعت زمان لازم دارد. زیرا با کراتینه مو حفرههای ساقه مو پر می شوند و حالت وز بودن موها از بین می روند. این اثرات وقتی از آرایشگاه خارج میشوید از بین نمیروند. خارج از مسئله سلامت، مو یکی از مهمترین اجزای زیبایی شماست کسب اطلاعات بیشتر و مراقبت از آن باید یکی از اولویتهای شما باشد. برای آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو باید مرحله به مرحله پیش بروید. بنابراین رنگ کردن مو ها را بعد از کراتینه شدن باید انجام داد. کراتینه کردن مو نیز با بروز واکنش های آلرژیک در تعدادی از افراد همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید