این قسمتها کورتکس مو نامیده میشوند

درمان به وسیله کراتین میتواند فر مو های شما را از بین برده و زمان زیادی را که هر بار صرف خشک کردن مو های خود بعد از حمام میکنید کاهش دهد.اما کراتینه کردن مو تنها به یک آرایشگاه رفتن ساده و برگشتن نیست. سعی کنید از شامپوی توصیه شده توسط شرکت سازنده محصول کراتینه مو استفاده کنید و سه بار موهای مشتری را بشویید. 2- موها را با حوله خشک کنید و به سه بخش تقسیم کنید. در این مرحله از کراتینه مو، موها را به ۴ تا ۸ قسمت تقسیم کنید. با کراتینه کردن مقدار ازدست رفتهی کراتین را تجدید و مو را ترمیم میکنیم. کراتین مادهای در موهاست که در اثر خشکی یا تأثیر رنگهای شیمیایی و مواد دکلره از بین میرود بنابراین نیاز به تجدید دارد. بعد از کراتینه کردن مو تا ۷۲ ساعت از شست و شوی مو های خود اجتناب کنید.بعد از کراتینه مو آبکشی مو رطوبت داخل بافت مو از بین برده و باعث خشکی مو میشود. بهتر است ده روز پس از انجام کراتینه مو صبر کنید و سپس جهت رنگ کردن موهای خود با دکلره اقدام کنید.

نمیتوان در مورد این مساله یک پاسخ قطعی داد چرا که بعضی از مواد های کراتینه مو شامل ماده ای به نام فرمالدهیند.این ماده به گفته پزشکان و دانشمندان ماده ای سرطانزاست.اگرچه مقدار فرمالدهید موجود در آن ناچیز است ولی بهتر است از مصرف چند باره آن اجتناب شود.توصیه ما به شما این است تا حد امکان از مواد کراتینه استفاده کنید که فاقد فرمالدهید میباشد. همچنین تجهیزات مورد نیاز آن هم، تخصصی و گران قیمت هستند. یکی از اصلی ترین وظایف آن در بدن قرارگیری در ساختمان مو می باشد. کراتین مادهی اصلی تشکیل دهندهی مو است. درمان کراتین کردن مو به اصطلاح کلی روشی برای صافی و درخشان کردن میباشد و نتیجه ی مناسب درمان بستگی به نوع وجنس مو های شما دارد و ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. به طور کامل که نه،به گفته ی بسیاری از متخصصان مو وزیبایی درمان به وسیله کراتین تا حدودی مو ها را صاف میکند اما به طور کامل نه. اگر شما مو های مجعد یا وزی دارید کراتینه کردم مو تقریبا مو های شما را صاف میکند اما اگر فوق العاده فری دارید انتظار مو های صاف و لختی را نداشته باشید.با روش درمانیکراتینه فر مو های شما کنر خواهد شد.

کراتینه در صاف شدن موها مؤثر است اما اگر موهای بسیار مجعد و فری دارید و هدفتان هم صرفا صاف شدن آنهاست، کراتینه این هدف را بهطورکامل محقق نمیکند. نکته: هیچ شامپویی حتی شامپو بچه نمی تواند جایگزین مناسبی برای شامپو فری سولفات باشد و مطمئنا استفاده از آن عمر و ماندگاری کراتین را کاهش می دهد. میتوانید روشهای خانگی مختلف را امتحان کنید تا بهترین ترکیب را برای موهای خود پیدا کنید. موی کراتینه شده در هر حالتی، زیبایی خود را حفظ می کند و نیازی نیست فرد قبل از هر مراسمی وقت زیادی را صرف رسیدگی به مو کند و از ابزارهای حرارتی که به مو آسیب می رسانند، استفاده کند. دقت کنید که درصد گفته شده به نسبت دستورالعمل درج شده بر روی بدنه مواد، تغییر می کند. سپس ترکیب حاصله را بر خلاف روش اول که از سس مایونز به تنهایی استفاده کردید، روی موهایتان بگذارید.

شاید هم از مواد شیمیایی رنگ و دکلره بیش از حد استفاده کرده باشید. هم چنین حرکت خیلی تند یا خیلی کند دست ها می تواند باعث سوختگی های شدید و یا ریزش مو شود.10. اگر قصد کراتینه کردن، فر و یا صاف کردن موهای خود را دارید، توصیه ما این است که این کار را به یک آرایشگر با تجربه و ماهر بسپارید چرا که او سعی می کند تماسی بین ریشه مو و مواد شیمیایی به وجود نیاید. موضوع ماده فرمالدئید است که در ترکیب مواد کراتینه وجود دارد و ممکن است در برخی افراد ایجاد حساسیت و التهاب در پوست سر کند و در موارد بسیار معدود و نادر در اثر آن التهاب، ریزش مو اتفاق بیفتد. تشخیص وجود این حساسیت با تست امکانپذیر است. نکتهی مهم دیگر این است که کراتین باید اصل باشد. باید بدانید که بخارهای فرار حاصل از مواد کراتینه مو تنها محدود به زمانی نیست که شما در آرایشگاه هستید.

دیدگاهتان را بنویسید