جدیدترین خبرهای «کراتین مو

میزان قابل توجهی کراتین در ژلاتین وجود دارد. هر گونه آسیب به بافت کراتین مو سبب از دست رفتن سلامت و دوام موها می شود. پس از مخلوط کردن کامل این مواد با یکدیگر، آن را به موی سر خود بمالید و به مدت 15 دقیقه زمان دهید تا روی سر شما باقی بماند. مطمئنا پس از چند بار تکرار این ماسک، لطافت و نرم شدن موی سر خود را احساس خواهید کرد. سپس ماسک را روی موی سر خود بمالید. سپس مخلوط حاصل به موی سر خود بهویژه ریشهی مو بمالید. در عین حال، کراتینه مو یک فرآیند صاف سازی مو به صورت شیمیایی است (معمولاً حاوی فرمالدئید است)، که همچنین با وز شدن مو مقابله میکند، اما نسبت به بوتاکس خاصیت صاف کنندگی بیشتری دارد و همچنین ماندگاری آن بیشتر است. پس وقتی میزان این ماده براثر قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، مواد شیمیایی یا تغییر سبک زندگی، در سلول های پوست و مو کم می شود، موها شادابی خود را از دست داده و به اصطلاح وز و زبر خواهند شد. در نهایت پس از گذشت مدتی از قرار گرفتن مواد کراتینه روی مو، به کمک یک سشوار و اتوی مو (ترجیحا سرامیکی) اقدام به صاف کردن موها میکنند.

به علاوه عسل طبیعی نیز سرشار از ویتامینهای مختلفی است که به راحتی قابلیت انتقال به موی سر را دارند. برخی از افرادی که دارای موهای وز و مجعد هستند، تمایل به داشتن موهایی صاف و ابریشمی برای مدتی طولانی دارند. باید این ترکیب را به خوبی مخلوط کنید؛ به صورتی که محصول نهایی حالت یکپارچه و یکنواخت به خود بگیرد. حتی کمی از اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. در نهایت به کمک شامپو موی سر خود را بشویید. پس از درمان کراتینه نباید مرتباً موهای خود را بشویید! در نهایت پس از یک ربع میتوانید موی سر خود را به آرامی شستشو دهید. در هر صورت شما طبق خواسته و سلیقه خود میتوانید مواد کراتینه را به بخشی از مو و یا کل موهای خود بزنید و سپس آن را شسته و از خنثی کننده استفاده کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود و مواد استفاده شده خوب باشد، قفل های مو کاملا صاف می شود. مثل سایر مواردیکه برای مو انجام می شود، کراتینه کردن مو نیز با بروز واکنش های آلرژیک در تعدادی از افراد همراه بوده است.

در این روش نه تنها موهای وز شده کاملا صاف میشوند، بلکه هیچ تغییری در حجم موی افراد نیز بهوجود نمیآید. جالب است بدانید، تخم مرغ دارای نوعی آنزیم است که به پاکسازی موی سر از هرگونه باکتری کمک شایانی میکند. برای شستشوی موی سر به هیچ عنوان از آب گرم استفاده نکنید. همچنین ماست موهای شما را روغن کاری میکند تا اثر شستشوی نمک دریا را حفظ کند. بعضی از انواع مو امکان دارد بر اثر کراتین شدن تغيير رنگ دهند. همانطور که میدانید تخم مرغ سرشار از پروتئین است و میتواند در جبران کمبود کراتین در مو نقش مهمی ایفا کند. حدود یک لیوان ماست و یک لیوان سس مایونز را به همراه یک عدد تخم مرغ مخلوط کرده و هم بزنید تا کف کند. زیرا رنگ و اکسیدان دارای مواد قلیایی است و فلس های مو را باز می کند. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی این مرکز بهره مند گردید.

قبل از انجام کراتینه، ابتدا در خصوص مرکز زیبایی که عمل صافی مو را انجام می دهد، اطلاعات لازم را کسب کنید. اگر قصد کراتین مو در منزل دارید، باید قبل از آن در خصوص روش کراتینه مو در منزل آگاهی کسب کنید. کراتین مو ارزان ممکن است دارای کیفیت مناسبی نباشد و به موهای شما آسیب برساند. ماندگاری اثر کراتین مو در منزل به روش برزیلی، حدود 3 تا 6 ماه بسته بهنوع مواد کراتینه و جنس موها است. اگر موهای شما نیز در اثر عواملی که در بالا ذکر شده است، دچار آسیب شدهاند، بهترین ماسک مو برای بهبود آنها، استفاده از ماسک کراتین مو تخم مرغ و ماست است. ممکن است به نظر برسد که کراتینه کردن مو در خانه و یا کلیه درمانهای دیگر، ایمن است؛ اما موادی که میخواهید برای کراتینه کردن استفاده کنید را چک کنید و روش استفاده از آن ها را به دقت مطالعه کنید. اگر از مواد اولیه باکیفیت برای کراتینه مو استفاده شود و همچنین روش کراتینه مو در منزل به درستی اجرا گردد، بین 60 الی 180 روز بسته به نوع کراتینه، موهای شما حالت لخت و صاف خود را حفظ خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید