خدمات کراتینه مو – خدمات کراتینه مو پرنیا

سعی کنید شستشوی موهای خود را به دوبار در هفته کاهش دهید. با انجام کراتین مو گرد و غبار و کثیفی کمتری به موها میچسبد و نیازی به شستشوی مکرر موها نیست. استفاده از شامپوهای بدون سولفات برای شستشوی مو تیز به ماندگاری ان کمک میکند. استفاده از روغن آرگان به جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن کف سر کمک میکند. نفوذ مواد شیمیایی به پوست سر و موها باعث خشکی و پوسته پوسته شدن کف سر هم میشود. توجه داشته باشید اگر این کپسول اگر در رنگ مو ریخته شود باعث می شود بوسیله فرچه ای که برای رنگ کردن موهایتان از آن استفاده می نمایید راحت تر و نرم تر روی موهای سرتان کشیده شود و همچنین باعث می شود که رنگ مو روی سرتان بهتر نشان داده شود. به طور کلی کراتین حاوی پروتئین های ضروری مو می باشد که به تغذیه موها کمک می نماید و موجب می شود تا موها سالم تر به نظر برسند. سولفات موجود در شامپو باعث ایجاد یک شوینده قوی می شود که دشمن کراتین بوده و آن را سریع تر از موعد از بین می برد.

کراتین ها تا ۷۰ درصد احیا دارند و ۳۰ درصد هم صافی ایجاد می کنند، برای فرم دهی و ضخامت تارهای مو ترمیم دیده و یا موهای سالم استفاده می شود پیش از استفاده از کراتینه اگر مبتلا به بیماری پوستی پسوریازیس هستید حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید. امروزه کراتین هایی روانه بازار شده اند که عاری از فرمالدئید هستند و مصرف آن ها توصیه می شود. اگر شما تمایل دارید از کراتین به عنوان روش ترمیمی برای احیاء کردن موهایتان استفاده کنید بهتر است در این مرحله موها را به صورت کامل خشک کنید و اگر به دنبال کراتینه موها به صورت برزیلی هستید اجازه دهید موهایتان مقداری نم داشته باشد و موهایتان را در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد خشک کنید. همانطور که گفتیم کراتینه کردن مو یعنی اضافه کردن پروتئین به بافت مو؛ خوب اینکه خیلی هم خوب است! در طی کراتینه کردن مو بافت طبیعی مو از بین میرود. آب زدن موها در این زمان باعث می شود رطوبت داخل بافت مو از بین رفته و خشک و شکننده شود. مواد شیمیایی که برای صاف کردن موها استفاده میشود و همچنین گرمای شدید اتو، فولیکولهای مو را ضعیف میکند و باعث ریزش مو میشود.

در حالت کلی هیچ گزارشی مبنی بر عوارض جدی از کراتینه کردن موها وجود ندارد اما آن دسته از محصولاتی که به دلیل ارزانی و کیفیت پایین با ترکیبات نامناسب مورد استفاده قرار میگیرند، یا آن دسته از آرایشگرانی که به اندازه کافی مجرب نیستند باعث به وجود آمدن لطمه هایی برای موها می شوند که به بررسی آنها میپردازیم. علاوه بر اینکه برای استفاده از این روش باید هزینه بالایی بپردازید، بعد از کراتینه نیز باید مراقب موهای خود باشید. اگر موهایی مجعد و وز دارید و تمایل دارید که آن را صاف کنید، می توانید از روش کراتین صافی بهره بگیرید. افرادی که موهای خود را به پایه بسیار روشن رسانده اند یا افرادی که از موهای فرفری خود لذت می برند نیز بهتر است از کراتین استفاده نکنند. افرادی که دارای موهای خیلی نازک یا حتی موهای سالم و ابریشمی دارند، نباید از کراتین استفاده کنند. اگر می خواهید دوام کراتین موی شما افزایش یابد، حتما از شامپوی بدون سولفات استفاده نمایید.

در این مدت زمان باید از بستن موها با کش یا سنجاق سر جدا پرهیز نمایید. در روش صافی مو ژاپنی، پیوندهای مو به وسیله تیو گلیکول آمونیوم و هیدروکسید سدیم می شکنند و موها آسیب بیشتری را خواهند دید. کراتینه مو باعث نرمی و صافی موها شده و اثر آن تا ماهها باقی میماند. موادی که برای کراتینه کردن موها استفاده میشود، به دلیل شیمیایی بودن سبب حساسیت میشود و ممکن است باعث بروز علائمی همچون تهوع و سرگیجه شود. شنا کردن در آب تمیز به خودی خود باعث آسیب به موهای کراتین شده نمی شود؛ اما کلر آب استخر می تواند ماندگاری کراتین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. از جمله عوارض جانبی مصرف فرمالدئید و سایر مواد خطرناک موجود در کراتین مو می توان به گلودرد، خونریزی بینی و خراش چشم اشاره کرد. بخش عمده ای از نگرانی ها در مورد استفاده از کراتین مو را فرمالدئید در بر می گیرد. اگر موهای شما بر اثر استفاده مداوم رنگ مو یا وسایل حرارتی مانند اتومو آسیب دیده است یا موهای فر و وز دارید که تمایلی به صاف کردن روزانه آن ها ندارید، کراتین برای شما بهترین گزینه است. اما نباید توقع داشته باشید که نتیجه به دست آمده با انجام کراتین توسط فرد متخصص در سالن های آرایشی یکی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید