دانستنی هایی در مورد کراتینه کردن مو

کلید حفظ کراتینه موی شما این است که برای شستن موهای خود از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. شما باید از شامپوهای مخصوص کراتینه مو استفاده کنید که از مواد کراتین روی موی شما محافظت کند. این دیگر کار شامپوهای معمولی و شامپوهایی که تا پیش از این استفاده میکردید نیست. مورد دیگر آسیب بافت مو با دمای بالا است. وقتی شما از کراتین مو استفاده میکنید دیگر نیازی به لوازم گرمایی برای حالت دادن به موهایتان نیست، چرا که موها به سادگی حالت میگیرند. در این روش موها با روغنهای ضروری و مفید به خوبی تغذیه میشود در حالی که یک لایه از پروتئین روی موها را پوشانده و باعث صافی و نرمی آن میشود. به طور کلی شما بعد از کراتینه مو تا 72 ساعت به هیچ عنوان حق تماس با آب را ندارید، اما برای ماندگاری هر چه بیشتر کراتین مو این مدت را تا یک هفته افزایش دهید. ماسک دو عدد تخممرغ و پنج قاشق روغن زیتون را تهیه کرده و مدت 15 دقیقه بر روی موهای خود قرار داده و سپس بشویید. برای این ماسک کراتین مو 5 قاشق غذاخوری روغن زیتون و 2 عدد تخم مرغ را با هم مخلوط نمایید.

بعد از گذشت این چند روز بهتر است ابتدا موهای خود را با ماسک مخصوص موهای کراتین شده شسته و آبکشی کنید. بعد از شستشو، ماسک مو برای موهای کراتینه شده وجود دارند که حاوی نرمکنندههایی برای کراتین هستند. همچنین بعد از کراتینه باید تا ۳ روز از بستن موهای خود با هر نوع کلیپس و کش خودداری کنید. محصولات شیمیایی مجلل را دور بریزید و یک شیشه سس مایونز و یک آووکادو بخرید تا با هم یک معجون معجزه آسا درست کنیم. این روش در واقع استفاده از مواد شیمیایی روی ساقه مو، با کمک حرارت است. در خصوص ویتامینه کردن موها باید گفت که در واقع به هر عمل تقویتی مثل بوتاکس یا روغن درمانی موها، ویتامینه میگویند. روشی که از آن بیشتر به عنوان راهکاری برای صاف کردن موها یاد میشود. همانطور که فهمیدید قیمت کراتین کردن چندان پایین نیست. برای تعیین قیمت و مشاوره بهتر است عکس موهای خود را برای ما یا مرکز کراتین مورد نظر خود ارسال کنید. اما مانند هر پدیده دیگری، در مورد کراتینه مو هم شایعات و حواشی زیادی وجود دارد.

به همین دلیل کوتیکول مو هم تا حدودی ترمیم و درمان میشود. کراتین به پروتئین مو گفته میشود. با این حال، در حالی که هر دو نتایج مشابهی دارند (مانند از بین بردن موخوره و افزایش درخشش مو)، اما با این حال تفاوتهایی دارند که آنها را از هم متمایز میکند. 4. پس از عمل کراتین رنگ موهایتان دو درجه روشن تر می شود پس رنگی که می کنید دو درجه روشن تر از آن را در نظر بگیرید.معمولا بهترین راه این است که موهایتان را قبل از کراتین یا خیلی تیره و یا خیلی خیلی روشن نمایید. کراتینه کردن مو موجب شانه شدن راحت تر آن ها نیز می شود. ویتامینه کردن موها فقط باعث نرم شدن آنها میشود. با پیشرفت دنیای مد و فشن و به کار بردن رنگ موهای مختلف ، همچنین انواع مواد حالت دهنده موها و همینطور استفاده مداوم از اتوهای مو و سشوارها میزان آسیب رساندین به موها نیز به حداکثر رسیده است و طبیعتا در چنین شرایطی کراتین مو می تواند راهگشای مشکلات بوجود آمده در ساختار موها باشد.

این مرحله از کراتینه کردن مو باید با دقت خاصی انجام شود و موهای تقسیم شده می بایست با گیره ای محکم بسته شود تا در حین کار باز نشود و مزاحم کار شما نشود. کراتین کردن مو چیست؟ کراتینه و ریباندینگ مو هر دو به عنوان روشهای صاف کردن موها شناخته میشوند. این مواد علاوه بر خاصیت کراتینه کردن خاصیت ویتامینه کردن موها را نیز دارد. کراتینه علاوه بر نرم کردن موها وترمیم قسمتهای شکسته، باعث صاف شدن آنها نیز میشود. کمبود یا عدم کراتین در موها سبب خشکی و وز شدن آنها شده و شانهکردن و نگهداری از آنها را مشکل میسازد. همینطور سبب میشود که صاف کننده ها اثر پایدار داشته باشند. همچنین شما باید بعد از انجام کراتینه مو ، از شامپو و نرم کننده ای که فاقد کلرید سدیم و سولفات است استفاده کنید ، زیرا هر دوی این مواد می توانند درمان کراتینه شما را بی اثر کنند. این شامپو یک ماده قلیایی است که کولتیکولهای مو را باز میکند. شامپو های قوی مو و تمیزکننده های عمقی می توانند بسیار وسوسه انگیز باشند ، مخصوصاً این محصول نویدبخش احیای مجدد پوست و موهای شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید