دانستنی های کراتینه کردن موها

در نتیجه باید شامپوهای خاص بدون سولفات استفاده کنید که این محصولات معمولا هزینه های بالاتری نسبت به محصولات عادی دارند. موها بعد از این روش به راحتی شانه می شود و دیگر نیاز به شامپوهای نرم کننده ندارید. ماندگاری هر کدام از روش ها نیز میتواند متفاوت باشد. از رفتن به دریا و استخر نیز خودداری کنید زیرا آب کلر دار و آب شور نیز کراتینه مو را از بین می برند. از آنجایی که مواد کراتینه ی مو همگی خارجی هستند، محاسبه قیمت کراتینه مو با توجه به نوسانات دلار متفاوت است. برای اینکه کراتینه مو، مدت بیشتری دوام داشته باشد، باید بعد از انجام این کار، از شامپوها و نرم کننده های خاصی استفاده کنید که قیمت بالایی دارند. قیمت این محصول به نسبت محصولات مشابه بالاست و این مواد برای موهای چرب به هیچ عنوان توصیه نمیشود. توصیه ما به این افراد استفاده مداوم از سرم مو، چرب کننده های گوناگون مثل روغن نارگیل و روغن بادام است.

به جای تغییر دادن ساختار شیمیایی مو، در روش کراتینه، منافذ با پروتئین ها پر می شود در نتیجه باعث نرمی و درخشان شدن بیشتر مو می شود. در صورت رعایت این مورد و مراقبت از موها تا حدود 6 هفته این روش موثر بوده و به شما موهای صاف و درخشان می بخشد. کراتینه مو یکی از این روشها است که در سالهای اخیر به دلیل از بین بردن وز موها و درخشانسازی موهای خشک و کدر به طرز چشمگیری مورد استقبال قرار گرفته است. درمان با کراتین موجب آزاد شدن فرمالدهید می شود؛ ماده ای شیمیایی که حتی آرایشگران نیز در معرض خطر آن قرار می دهد. بعد از آن برای کسانی که به طور مستمر با این مواد سرو کار دارند می تواند آسیب زا باشد و توصیه به آرایشگران استفاده از ماسک حین انجام کار میباشد. برخی از این گیاهان عبارتند از: بابونه، اسطوخودوس، ریحان، آویشن، مریم گلی، گل کلم، رزماری و بابونه. همچنین می توانید برای شستشوی موهای خود از شامپو های ملایم استفاده کنید. ابتدا موها را می شوییم.

برای تهیه ابتدا آب یا شیر نارگیل را گرم کنید و داخل آن روغن نارگیل بریزید. در صورتی که رفتن به استخر الزامی است، ابتدا از یک نرم کننده ی بدون آبکشی استفاده کرده و یا موهایتان را بشویید. استفاده از کراتینه تا چندین ماه مو ها را لطیف، شاداب و نرم کرده و مو را از حالت زبری و خشنی درمی آورد. در نتیجه این امر برای مراکز زیبایی و آرایشگاهها فرصتی فراهم آورده که با استفاده از روشهای مختلف، تا حدودی موها را صاف و درخشان کنند. البته این کار باعث می شود مو جون خود را از دست بدهد و به شدت آسیب پذیر شود. این مورد بسیار تجربی است، مشتری داشتیم که هر دو ماه یکبار آمده و گفته است که کراتین مو هایش از بین رفته است و ما به رایگان کراتین تراپی انجام میدادیم، بعد از مدتی درخواست کردیم که برای سلامتی خودش آزمایش بده و تنها موردی که اضافی وارد خونشون میشد قرص های ال دی بود و درخواست کردیم ازشون که نمونه خارجیش رو مصرف کنند و جالبه بعد از مدتی این مشکل کاملا حل شد. ضمنا میزان فرمالدهید در محصولات مختلف کراتین، متفاوت است و این مقدار معمولا روی بسته بندی این محصولات ذکر می شود.

اگر فردی که موهای شما را کراتینه می کند، به اندازه کافی مجرب نباشد، ممکن است موهایتان را در معرض حرارت بسیار بالا یا ترکیبات زیاد مواد شیمیایی قرار دهد. این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی افراد ایجاد می کند به خصوص برای کسانی که دائما در معرض آن قرار دارند مثلا آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام می دهند. کراتینه مو سلولهای مو که روی هم قرار میگیرند را صاف میکند و باعث ایجاد رشته شدن موها و باز شدن آنها میشود. کراتین مو باعث صاف شدن و لخت شدن و ترمیم موهای آسیب دیده می شود. ولی کراتینی که برای استفاده در درمان مو رایج است، به صور مصنوعی ساخته می شود به همین دلیل ممکن است پوست و چشم های حساس را تحریک کند. فرآیند کراتینه کردن مو یک کار نسبتا طولانی است که با توجه به حجم و بلندی موی شما ممکن است بین 2 تا 6 ساعت زمان لازم داشته باشد. بخار های فرمالدهید تا زمانی که اثر کراتینه روی موها باقی است، می توانند با برخورد حرارت سشوار یا اتوی مو متصاعد شوند. در صورت رعایت کردن مراقبت های بعد از انجام کراتین ، قطعا اثر کراتین مو شما تا یک سال ماندگار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید