دانستنی های کراتینه کردن موها

به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در این روش، بروز خطرات جدی ناشی از آن زیاد است. باید از آرایشگرتان بخواهید که در مورد مواد مصرفی به شما ضمانت بدهد، افرادی بسیاری بوده اند که به طمع قیمت ارزان تر از مواد بی کیفیت تر استفاده کرده اند و در نهایت مجبور شده اند موهایشان را تا حد زیادی کوتاه کنند و یا به درمان های گران و طولانی مدتی بپردازند تا موهایشان به حالت عادی برگردد. همانطور که فهمیدید قیمت کراتین کردن چندان پایین نیست. در خصوص قیمت عملیات کراتینه مو باید دو نکته را در نظر داشته باشید: قیمت مواد مصرفی و دستمزد آرایشگر. هنگامی که عمل کراتینه کردن را انجام میدهید در اثر تماس مواد شیمیایی با پوست، علائمی همچون قرمز شدن، تاول زدن و خارش پوست سر و صورت و گردن پدیدار میشود. رطوبتی که روغن زیتون ایجاد میکند، جنس مو را لطیفتر و پوست سر را محکمتر میکند. ماسک مو با ترکیب روغن زیتون با عسل یا تخم مرغ، روشی ۱۰۰% تضمینی برای از بین بردن خشکی و زبری مو است. تمام ماسک مو را به موهای خود بزنید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه، موهای خود را بشویید. اصلی ترین قانونی که برای کراتینه مو باید رعایت کنید این است که حداقل 3 روز آب به موهای شما نخورد و همچنین موهای خود را دم اسبی نبندید.

همچنین متخصصان زیبایی در این لاین درمانی می گویند دومین کلید برای حفظ کراتین مو این است که تا جای ممکن از شامپوها و محصولات بدون سولفات برای موهای خود استفاده کنید. 1- سدیم لوریل اتر سولفات که همان سدیم لورت سولفات است. همچنین توصیه می کنند از محصولات بدون کلرید سدیم استفاده کنند و موهای خود را با روسری ابریشمی یا ساتن (یا روبالشی) بپیچند تا رطوبت در موها قفل شود. در درجه اول توصیه می شود که صاف کردن موها با روش های غیرشیمیایی انجام شود. برای تولید این کراتینه اول برنج را همراه با چهار لیوان آب در قابلمه بپزید. این نوع درمان ها ادعا می کند که تا 12 هفته موهای شما مانند روز اول خواهد بود. اما آن ها ادعا می کنند موها را در برابر آسیب محافظت کرده و موهایی را که با گرما و رنگ مو خشک شده ترمیم می کنند. اما استفاده از سرم، شامپو، ماسک مو و نرم کنندههای دارای کراتینه، موها را در برابر آسیب بیشتر حفظ میکند و موهایی را که در اثر گرما و رنگ مو خشک شدهاند را، ترمیم میکنند.

کراتینه باعث ترمیم و تقویت موهای آسیب دیده می شود و مویی صاف و درخشان به انسان می بخشد.موی کراتینه شده جذابیت زیادی را به چهره افراد می بخشد و باعث تقویت اعتماد به نفس و حس رضایت آن ها می شود. همین امر موجب شده بسیاری از افراد از روش های درمانی برای رفع آسیب و وز بودن مو استفاده کنند تا موهایی صاف، درخشان و خوش حالت داشته باشند. تخریب ساختمان مو: بعد از کراتینه کردن موها، مو به طور زیبایی درخشان میشود ولی این درخشندگی پس از مدت کوتاهی از بین میرود و انتظارات شما پس از ۲ یا ۳ بار شستن موهای خود دیگر برآورده نمیشود. کراتین مو خانگی یا کراتین مو در منزل، یکی از روشهای موثر مراقبت مو برای لخت کردن و صافی موها است که بسیاری از خانمها، اطلاعات کافی و مناسبی از آن ندارند. قبل از کراتین مو شما باید بیشتر پیش بینی کنید که بعد از کراتین چه کارهایی را نباید انجام دهید تا موارد ممنوعه را از برنامه زندگیتان حذف کنید. کسانی که موهای خود را کراتین می کنند نباید به استخر بروند. قبل از انجام هرکاری باید بدانید که اگر میخواهید به نتیجه مطلوبی برسید، نباید از مواد گفته شده به مقدار زیاد استفاده کنید، بلکه طبق دستور و با توجه به اندازه موهایتان، قدم به قدم تمامی مراحل را انجام دهید.

عسل طبیعی؛ شامل ویتامینها، مواد معدنی و مرطوب کننده طبیعی است. انجام کراتینه مو به روش سالنی که به روش کراتین برزیلی نیز معروف است شامل چندین مرحله می باشد. درخواست مبالغ بسیار کمتر از عرف رایج به معنای این است که احتمالا از مواد مرغوب برای کراتین مو استفاده نمی شود. ابتدا مواد حاوی فرمالدئید روی موهای مرطوب و از قبل شستشو داده شده قرار می گیرد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ میگویند آنان که موهای صافی دارند عاشق موی فر هستند و آنان که موی فر دارند، دوست دارند موهای صاف و لختی داشته باشند. حتی خشکی مو باعث موخوره های شدید در مو و خرد شدن تارها میشود که بعد از مدتی موی بی جون و ناراحت کننده ای خواهید داشت. محققان در سال 2013 به این نتیجه رسیدند که اجزای فعال کراتین یک ماده امیدوار کننده برای افرادی است که خواهان موهای قوی تر هستند. سرم ها، شامپوها و نرم کننده های کراتینه مو نمی توانند ادعاهای مشابه درمان کراتینه در سالن را داشته باشند. استفاده از این مواد نه تنها باعث از بین رفتن وزی مو میشود بلکه موها را صاف و نرم میکند، همچنین ساقه مو را تقویت میکند. یکی از راهکارهای صاف کردن ، نرم و ابریشمی شدن مو کراتینه کردن مو است.

دیدگاهتان را بنویسید