درمان کراتین مو چیست و چگونه انجام می شود؟

در افرادیکه موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. اما بزرگترین عاملی که شما باید به آن توجه کنید، کیفیت مواد و میزان مهارت آرایشگرتان است. اما در نهایت باید بگوییم که خاصیت درمانی بوتاکس بیشتر از کراتینه است و کراتینه خاصیت زیبایی و ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس دارد. ساختار مو به طور عمده از پروتئین کراتین تشکیل شده است؛ بنابراین لازم است مطمئن شوید که مقدار زیادی از غذاهای حاوی پروتئین در رژیم غذایی روزانه خود مصرف میکنید. اضافه کردن یک لایه از کراتین که خود نوعی پروتئین مفید محسوب میشود، باعث مستحکم شدن موها و از بین بردن بی نظمی و شلوغی در موها میشود و همچنین کراتینه کردن موها باعث میشود راحتتر از قبل با موهایتان کار کنید. دسته های مختلفی از افراد وجود دارند که کراتین تراپی برا آنها بی فایده و ممنوع است و هیچ نتیجه مثبتی دربر نخواهد داشت و در ساده ترین حالت ممکن حداکثر بعد از دو بار شستشو تمام نتایج کراتین تراپی از سرشان محو خواهد شد و وقت و هزینه شما از بین میرود !

برای حصول نتیجه بهتر از کراتینه مو با سس مایونز هر هفته این روش را تکرار کنید تا موها نرم و صاف شود. بیشتر افراد علاقمند هستند که موهای صاف و درخشانی داشته باشند که برای این منظور از روشهای زیادی از جمله کراتینه کردن مو استفاده میکنند. بنابراین اگر علاقمند هستید که موهای خود را کراتینه کنید و یا با مراحل این کار آشنا شوید، در این مقاله با سفیر همراه باشید. با اینکه بعد از انجام تمام این مراحل وقت گیر شاهد موهایی صاف، نرم و درخشان خواهید بود؛ اما لازم است بار دیگر ذکر شود که کراتینه مو فرایندی شیمیایی است و نباید برای رسیدین به زیبایی از سلامت پوست و موی خود غافل شویم. برای اینکه کراتین مو مردانه دوام و ماندگاری بیشتری پیدا کند ، لازم است بعد از کراتین کردن مو به چند نکته مهم در رابطه با مراقبت از موها توجه داشته باشید . اگر به دنبال تقویت کننده، نرم کننده و صاف کننده و ترمیم کننده ی حرفه ای می گردید کراتینه دیاموند یه راه حل مناسب برای موهای آسیب دیده و فریز شده ی شما است. می توانید این مطلب را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

کراتینه با پودر ژلاتین باعث می شود تا کراتین از دست رفته موهای فر و مجعد به ساقه مو باز گشته و کوتیکول های مو بسته شوند و موها انعطاف پذیری خود را باز یابند. در این نوع از کراتینه فقط موهای آسیب دیده ناشی از دکلره و سایر مواد شیمیایی را احیاء می شود. مثل سایر مواردیکه برای مو انجام می شود، کراتینه کردن مو نیز با بروز واکنش های آلرژیک در تعدادی از افراد همراه بوده است. کراتین لازم جهت انجام کراتینه کردن مو از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. چه موهای خود را با رنگ موی دائمی رنگ کنید و چه تحت درمان با کراتینه باشید، انجام اقدامات اضافی در برنامه مراقبت از مو برای حفظ سلامت موها توصیه می شود. برای آقایان از دو نوع کراتین استفاده میشود: در یکی از انواع کراتینه، فقط موها نرم شده و هرگونه خشکی و آسیب از بین میرود. فقط با استفاده منظم و طولانی مدت صافی و نرمی به موها برگردانده میشود. کراتینه مو فقط مختص خانم ها نیست و در بسیاری از سالنها و آرایشگاههای مردانه نیز این روش روی موهای آقایان، به خصوص آقایانی که موهای بلند یا مجعد دارند نیز انجام میشود.

کراتینه مو هم مانند دکلره کردن مو ها در بسیاری از افراد ایجاد آلرژی و حساسیت می نمایید. این دقیقا خدمتی است که روی سایت به شما عرضه می شود. چنانچه ژلاتین بعد از یک ساعت خشک نشد می توانید موهایتان را سشوار بکشید تا مواد بر روی مو خشک شود. با یک بار استفاده از سس مایونز در موهای فرفری و وز نمیتوان به موهای صاف و براق دست پیدا کرد. استفاده از پودر ژلاتین به طور مرتب، باعث از بین رفتن خشکی و موخوره شده و موها را صاف و براق می کند. نمک های موجود در آب ها و یا حتی شامپو ها برای کراتینه مو مضر می باشد. اما کراتینه مو برای هر نوع مویی مناسب نیست. آرایشگر متخصص کراتینه مو با توجه به نوع و نیازهای موهای شما، فرمول مناسب برای کراتینه درمانی را برای هر فرد، در نظر میگیرد. در سالن های آرایشی از ماسک مو هایی برای پاک سازی «فرمالدئید» موجود در این محصولات استفاده می شود ولی باز هم مقدار کمی از این ماده باقی می ماند و همین مقدار کم هم خطرناک است.

دیدگاهتان را بنویسید