درمان کراتین مو چیست و چگونه انجام می شود؟

داشتن موهایی زیبا و لخت که مانند موهای بازیگران هالیوودی در هر شرایطی حالت خود را حفظ می کنند و باعث درخشش و اعتماد به نفس فرد می شود، با کراتینه مو به یک حقیقت پیوسته است. افراد زیادی به دنبال داشتن موهایی لخت و مرتب هستند، کراتینه همان راهی است که می تواند آن ها را به خواسته شان برساند. کراتینه مو روشی مناسب برای کسانی است که می خواهند موهایی صاف و درخشان داشته باشند و از اتو کردن موهایشان خسته شده اند. جالب است بدانید، فرآیند کراتینه مو حدودا یک ساعت طول می کشد، این یعنی شما با موهایی وز و خسته کننده به مرکز خدمات کراتینه می روید و بعد از حدود یک ساعت با موهایی ابریشمی و درخشان از آنجا خارج می شوید. کراتینه مو فواید زیادی دارند. اتو مو و ابزارهای حرارتی در بلند مدت باعث آسیب دیدگی مو می شوند و علاوه بر این، نیاز به صرف زمان زیادی دارند و عمرشان کوتاه است. مو یکی از مهمترین اجزای چهره است که نیاز به رسیدگی زیاد دارد. داشتن مویی زیبا و درخشان تاثیر زیادی بر جذابیت چهره ی افراد دارد.

با پیشرفته شدن تکنولوژی یکی از تنوع هایی که افراد می توانند در چهره خود ایجاد کنند تقویت مو و کراتینه مو است، این کار باعث ایجاد لختی و درخشانی مو می شود. در ویکی پدیا آمده است که کراتین (Keratin) یک پروتئین سنتز شده است که در بسیاری از موجودات زنده یک عنصر ساختاری است، کراتین همچنین بهترین نمونهٔ پروتئین فیبری است.کراتین در آب نامحلول است و میتوان آن را در پوست برخی از حیوانات، از جمله پستانداران پیدا کرد. کراتینه روشی است که پروتئین مورد نیاز مو را تامین می کند و باعث صافی و درخشش موها می شود. کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. سعی کنید کراتین را به طور طبیعی و از غذاهایی همچون گوشت قرمز و ماهی سالمون تامین کنید. این مواد را در یک ظرف با هم به مدت 2 تا 3 دقیقه مخلوط کنید و سپس آن را به مدت 20 دقیقه در هوای اتاق قرار دهید. برای درمان کراتین مو باید به یک سالن آرایشگاه مراجعه کنید. در هر کاری که مربوط به آرایش موی سر خانمها می شود، چه رنگ کردن، چه کرم کردن و چه کراتینه کردن باید از مواد درجه یک استفاده کنید.

اگر موهایتان دچار ضعف و شکنندگی شده و یا در اثر استفاده بیش از حد از وسایل حالت دهنده گرمایشی مو، ساقه موهایتان بیجان و نازک شده است میتوانید از این روش برای احیا و ترمیم آنها استفاده کنید. ۳. بعد از شستن و آبکشی کردن موها آن ها را با کمک سشوار به خوبی خشک کنید. سشوار و اتوی مو بهترین ابزاری است که می توانید برای صاف نگه داشتن موهای خود پس از انجام کراتینه مو استفاده کنید. از محصولات مراقبت مویی استفاده کنید که فاقد مواد شوینده قوی مانند سدیم لوریل سولفات یا سدیم لوره سولفات باشد. روز بعد میتوانید موهای خود را با شامپو بدون سولفات و مخصوص موی کراتین شده بشویید. کراتین را در ظرف مخصوص آن ریخته و با استفاده از برس مخصوص کراتین که موهایی نازک و بسیار نرم دارد، آن را بصورت لایه لایه روی تمام قسمت ساقه موی خود بمالید. در این روش علاوه بر نرم شدن موها، خشکی موها بر طرف گشته و مردان نیز میتوانند از لذت داشتن موهای صاف و بدون موج بهرهمند شوند. این روش باعث درخشش و طراوت مو می شود، و حتی برخی از فوتبالیست ها و آرتیست های مشهور نیز موهای خود را کراتینه کرده اند.

چگونه از مو کراتینه شده محافظت کنیم؟ این پروتئین از جنس موهای شما برای چند ماه متوالی محافظت میکند. روش های بسیار زیادی برای صاف كردن مو وجود دارد که با استفاده از محصولات و روشهای مناسب از مو محافظت می کنند، بنابراین کراتینه مو ممكن است گزینه مناسبی نباشد. پس در نتیجه بهترین روش کراتینه مو برای افراد مختلف میتواند متفاوت باشد. درمان کراتین مو تا چه مدت ماندگار است؟ خوشبختانه امروزه روش های مختلفی برای رسیدگی مو وجود دارد، که یکی از مدرن ترین و بهترین این روش ها، کراتینه مو است. این روش علاوه بر درخشش و صافی، باعث ترمیم و تقویت موهای آسیب دیده می شود. کراتین برزیلی همانطور که از نامش هم پیداست، برای اولین بار در برزیل به کار گرفته شد و در اثر کارایی فوقالعاده خود در سراسر دنیا ترند شد و مورد استقبال همگان قرار گرفت و امروزه کمپانیهای متعددی در سراسر دنیا اقدام به تولید کراتینههایی بر پایه کراتین برزیلی با کیفیتهای متفاوتی میکنند. کراتینه مو به دو روش برزیلی و احیایی قابل انجام است که هر دوی این دو روش پس از 2 الی 3 ماه به شارژ مجدد احتیاج خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید