روش کراتینه کردن مو و معرفی محصولات کراتین دار

به همین دلیل افرادی که دارای موهایی بد حالت و آسیب دیده هستند، به دنبال روشی برای صاف و درخشان نمودن موهای خود می باشند. افرادی که موهای فر یا وز دارند، همیشه به دنبال راه حلی مناسب برای صافی و درخشندگی موهای خود هستند که یکی از موثرترین روش ها، انجام کراتین مو می باشد. روش کراتینه مو امروزه راه حلی مناسب برای بازگرداندن درخشندگی و شادابی موها می باشد و به نوعی بوسیله آن می توان موهای آسیب دیده را ترمیم کرد. برای مراقبت صحیح و کامل از موهای کراتینه شده، شامپوها به تنهایی کافی نیستند و لازم است از سرم و ماسک موهای تقویت کننده مناسب و موثر نیز بهره گرفت. همچنین با جرات می توان آن را یک نرم کننده قدرتمند نامید که موها را به بهترین نحو براق و ابریشمی می کند. روغن کرچک جزو مواردی است که از سالیان دور به عنوان یک روش درمانی برای مشکلات مو مطرح بوده است و در طول زمان نیز جای خود را در میان ترکیبات محصولات زیبایی و مراقبتی باز کرده است. این روغن دارای ویتامین E، مواد معدنی، پروتئین و امگا 6 و 9 است که وجود همه این موارد در فرمولاسیون آن کمک کرده تا بتواند، عصاره ای چرب و مفید برای پوست و مو باشد.

سپس برای کراتینه مو خانگی بسته به حجم موهای خود یک تا چند قطره از روغن کرچک را به موهایتان بزنید و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید، تا روغن به تمام قسمت ها منتقل شود. اما توصیه میکنیم برای کراتینه کردن موهای خود از مواد ارزان قیمت استفاده نکنید چرا که شما در نظر دارید با کراتینه کردن موهای خود زیبایی و درخشندگی را به موهایتان را برگردانید، اما اگر از مادههای بی کیفیت و ارزان استفاده کنید ممکن است حتی به موهای خود آسیب بزنید و عوارض جانبی مختلفی هم برای موهایتان داشته باشد. همچنین می توانید برای ساخت کراتین مو خانگی، یک عدد تخم مرغ را با ¼ لیوان ماست را هم به سس مایونز خود اضافه کنید و با یکدیگر مخلوط کنید و آنقدر با یکدیگر هم بزنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود. کراتینه مو در منزل با مواد طبیعی از جمله روغن ها هم ممکن است. حال ترکیب این دو روغن پر خاصیت سبب می شود، تا فری و وزی موها به خوبی برطرف شوند و موهایی صاف و نرم را برای شما به ارمغان می آورند. برای نتیجه گیری بهتر توصیه می شود، این روش کراتینه خانگی موی سر را دو بار در هفته تکرار کنید.

روش کار کراتین در واقع صاف کردن موها نیست، بلکه به این صورت است که هنگام کراتینکردن موها، محلولی استعمال می شود که کراتینه با موها ترکیب شده و آسیب های کوتیکول مو را ترمیم می کند و در نتیجه کراتینه موجب براق شدن و کاهش وز مو شده اما به طور مستقیم موجب صاف شدن موها نمی شود. از سوی دیگر کراتینه کردن مو با مواد خانگی مانند سرکه سیب به خوبی می تواند، خاک و آلودگی های سطح مو را پاک سازی نماید که همین امر براق شدن موها را به دنبال خواهد داشت. روغن نارگیل این قدرت را دارد تا به صورت عمقی به ریشه مو نفوذ پیدا کند و با تکیه بر همین قدرت خود به خوبی می تواند، بیشترین رطوبت را برای موها فراهم نماید. شما میتوانید یک قاشق چایخوری روغن نارگیل را در کف دستانتان گرم کنید. در گام بعد باید سس را به آرامی روی موهایتان ماساژ دهید (برای این کار می توانید از یک برس یا شانه مو نیز کمک بگیرید) ، به گونه ای که تمام موها به صورت کامل به سس آغشته شود. سس مایونر از آن جایی که روغن کانولا، روغن سویل، زرده تخم مرغ، سرکه و آب لیمو دارد، به خوبی می تواند به شما در کراتینه مو خانگی کمک کند و بهترین کراتین مو خانگی است.

سپس برای شروع کراتینه مو خانگی با سس مایونز موهای خود را با آب خیس کنید. اگر کراتینه مو مردانه به درستی انجام نشود و یا از مواد بی کیفیت و ابزار غیر استاندارد برای این منظور استفاده شود ممکن است کراتینه مو مردانه با عوارض و ضررهای همراه باشد . از آنجا که صاف کردن موهای کراتینه شامل بازسازی پیوندهای طبیعی مو است، بهترین کار، مراجعه به یک متخصص است. سپس یک کلاه رنگ یا یک پلاستیک را روی سرتون بکشید و اجازه دهید تا مواد به مدت تقریبا نیم ساعت روی موهایتان باقی بماند. اضافه کردن یک لایه از کراتین که خود نوعی پروتئین مفید محسوب میشود، باعث مستحکم شدن موها و از بین بردن بی نظمی و شلوغی در موها میشود و همچنین کراتینه کردن موها باعث میشود راحتتر از قبل با موهایتان کار کنید. در مقابل اگر شما این کارها را قبل از کراتینه انجام دهید رگ موی شما ماندگاری و شفافیت بیشتری خواهد داشت. بهتر از قبل از سشوار کردن موها از اسپری هایی که مو ها در برابر حرارت حفاظت میکند استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید