صفر تا صد کراتینه مو به همراه مزایا و عوارض

فرمالدهید می تواند با نام های دیگری مثل متانال که نام سیستماتیک این ترکیب شیمیایی است و یا همچنین نام هایی مثل متیل آلدهید، متیلن گلایکول و یا متیلن اکسید شناخته شود. مشکل اینجاست که بسیاری از محصولات مربوط به کراتین مو بیشتر از آنچه که روی بسته محصول قید شده است، فرمالدهید دارند. بسیاری از افراد فکر می کنند که کراتینه مو ها را از ریشه صاف می کند ولی این فکر صحیح نیست. این کراتین باید توسط افراد متخصص که در این حیطه مهارت دارند انجام شود. کراتین تراپی برای این دسته از افراد ممنوع میباشد ، درست است کراتین هایی مثل لونیکس کاملا گیاهی هستند و شرکت سازنده ادعا میکند برای بانوان باردار مشکلی ایجاد نمیکند اما در نهایت میتواند تاثیرات منفی بر روی جنین بگذارد ، مخصوصا 12 هفته اول بارداری خانوم ها بسیار حساس است پس کراتین مو برای زنان باردار ممنوع است. این ماده یکی از شگفتانگیزترین تحولات در صنعت زیبایی امروز است که بسیار موردتوجه واقع شده است. این کراتین مو خانگی، علاوه بر صاف کردن موهای وز و مجعد، برای سلامت موها و تقویت آنها نیز بسیار مفید میباشد. اسید آمینههای موجود در سس مایونز سبب میشوند تا پوست سر تقویت شده و به رشد و سلامت مو کمک کند.

قبل از استفاده از سس مایونز ابتدا موها را مرطوب کنید. سس مایونز به دلیل خواصی که دارد چربی و رطوبت ساقه و کوتیکول موها را تامین میکند بنابراین خشکی بیش از حد، مجعد شدن و پیچ خوردن موها را کاهش میدهد. شانه کردن این موها سخت بوده و مشکلاتی مانند جدا شدن ریشه مو از سر همراه با درد به دنبال دارد. در مجموع بخواهیم حساب کنیم کراتینهای که در سالنهای زیبایی صورت میگیرد یک روش معمول دارد که تفاوت چندانی با هم ندارند اما شیوههای دیگری نیز وجود دارد که شاید همچون شیوه کراتینه مستقیم مو جوابگو نباشند اما کار نشد ندارد! مراقبت از مو مسئلهای است که نه تنها بر روی زیبایی شما بلکه روی سلامت کلی شما نیز تاثیر گذار است. یکی دیگر از عوامل مهمی که بر روی هزینه کراتینه کردن موها تاثیر میگذارد، جنس و نوع ماده مصرفی است. این شامپو به خودی خود حاوی مقدار قابل توجهی از کراتین با تاثیرگذاری فوقالعاده است که با تلفیق جلبک اسپیرولینای موجود در ساختار خود، تاثیر بسزایی در صاف کردن و درخشندگی موهای شما خواهد داشت.

چون در روش صاف کردن مو به کراتین مقدار مواد زیادی به یکباره وارد بافت مو می شوند و اکثر این مو ها هم موهای آسیب دیده می باشند، فشار زیادی به بافت مو وارد می شود و بافت مو بعد از گذشت مدت زمانی به کلی تخریب می شود و مو شکننده و وز تر از قبل خواهد شد. مورد دیگر آسیب بافت مو با دمای بالا است. بهترین روش آن است که هرگز نگذارید؛ موهایتان به حدی آسیب ببیند که مجبور باشید برای صاف و درخشان شدن آن ها این همه هزینه و خطر را به جان بخرید! اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید باعث آسیب دیدن موهای شما خواهد شد. کراتین اول داخل غلاف مو می شود (مایع کورتکس) و سپس روی موها یک غلاف می بندند و باعث استحکام، شناخت و خاصیت ارتجاعی مو می شود (فولیکول ها).از چه نوع کراتینی استفاده شود بهتر است؟ آیا می دانید کراتین چیست و چه کاری انجام می دهد؟

با استفاده از این روش به راحتی می توان به حالت دهی آسان تر موها کمک نمود. آیا کراتینه مو باعث صافی دائمی موها میشود؟ آیا عفونت رحم باعث ریزش مو می شود ؟ با اینکه با کراتینه کردن مو، مو ها خیلی سریع، زیبا و لطیف می شوند اما این حالت موقتی است و بعد از گذشت مدتی، موها بدتر از زمان قبل می شوند و حتی ریزش مو نیز مشاهده می شود. رکنا: کراتینه با مواد طبیعی موها را شفاف و درخشان می کند و به راحتی می توانید این کار را در خانه انجام دهید. موهای وز و مجعد دچار کمبود سبوم (چربی طبیعی) در انتهای کوتیکول مو هستند. فقط به این که دوست شما بهترین نتیجه را از این روش گرفته است، اکتفا نکنید و در نظر داشته باشید که شرط اول برای کراتینه مو، داشتن مویی فر یا وز است. کراتینه کردن مو به طور کلی 2 روش اصلی و کلی (کراتین برزیلی و کراتین احیا کننده) بیشتر ندارد و شما میتوانید با توجه به جنس و نیاز موی خود یکی از آنها را انتخاب کنید و صرفا ممکن است مارک ماده کراتین مورد استفاده متفاوت باشد یا تلفیقی از این روشها برای کارایی و نتیجه بهتر مورد استفاده قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید