مزایا و معایب کراتینه کردن مو را قبل استفاده از آن بدانید – دترلند

ابتدا موهای شما را شستشو میدهند و بعد از آن سرم کراتینه را به هر دسته نازک و کوچک از موهایتان میزنند، سپس با کمک گرما دادن به موها باعث فعال شدن مرحله درمانی کراتینه مو میشوند و این روند باعث صافی مو میشود بعد از اینکه موهای شما صاف، نرم و لخت شد دوباره موهای شما را شسته، خشک میکنند و بعد از آن میتوان گفت روند کراتینه کردن موها به اتمام رسیده است. امروزه انتخاب های دیگری نیز برای صافی دائم مو وجود دارد : با استفاده از ریلکسر ها که (گاهی اوقات به آن صافی ژاپنی نیز می گویند) که در واقع پیوند مو را با استفاده از مواد تشکیل دهنده آمونیوم تریگلیکولیت و هیدروکسید سدیم می شکند و در نتیجه باعث صافی دائم مو می شود ، اما این روش نیز می تواند باعث رشد ناخوشایند مو به صورت موهای فر در قسمت هایی که مورد درمان قرار نمی گیرند شود و توصیه نمی شود ! این روش نخستین بار در آمریکا و برای اعتراض به استفاده بیش از اندازه از ترکیبات شیمیایی مضر در شامپوها مرسوم شد.

بدین معنی که اگر موهایتان کراتین از دست داده میتواند دلایل مختلفی داشته باشد مانند استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو یا رنگ کردن زیاد. قبل از خرید کراتین مو و دریافت قیمت کراتین مو دقت داشته باشید، همانطور که اشاره شد کراتین مو برای موهای مجعد با حالت وز مناسب است. نوع آبی که به موهای شما برخورد می کند مهم است : شنا در آب کلر یا نمک (اساساً استخر یا اقیانوس) می تواند عمر درمان درمان کراتینه موهای شما را کوتاه کند. در سالنهای زیبایی و آرایشگاهها با استفاده از مواد و دستگاههای مختلف، موهای شما را صاف و درخشان میکنند. اگر موهای شما آسیب دیدگی ندارد ، من به شما پیشنهاد می کنم به جای کراتینه برزیلی از صاف کننده دائم استفاده کنید. اگر بعد از کراتینه کردن موهایتان، تمایل به رنگ کردن آنها داشتید، دقت کنید که باید بین 15 تا 20 روز بعد از انجام کراتین صبر کنید و سپس اقدام به رنگ کردن موهای خود نمایید چرا که استفاده از رنگ مو در مدت زمان کمی پس از کراتینه کردن، ممکن است سبب آسیب دیدن وسوختن ساقه موی شما شود. کراتین مو با مواد و دستگاههای گوناگون باعث صافی و براقی موهای شما میشود.

یکی از اصلی ترین وظایف آن در بدن قرارگیری در ساختمان مو می باشد. کارشناسان مواد سمی تاکید می کنند قرار گرفتن در معرض سطح فرمالدئید 0.1 تا 0.5 میلی گرم در یک لیتر می تواند باعث تحریک بینی و چشم، اثرات عصبی و افزایش خطر آسم و آلرژی شود. همچنین شما باید بعد از انجام کراتینه مو ، از شامپو و نرم کننده ای که فاقد کلرید سدیم و سولفات است استفاده کنید ، زیرا هر دوی این مواد می توانند درمان کراتینه شما را بی اثر کنند. حتی در موارد مشاهده شده است، فرمالدهید را با نامهای دیگری چون، آلدهید، آلدهید پیوند خورده، فرمالین، آلدهید فرمیک یا متاندئول، متانال، متیل آلدهید، متیلن گلیکول، متیلن اکسید و اسید مُربیسید در برچسب قید می کنند. در بسیاری مواقع، حتی با وجود انجام صحیح مراحل فرایند کراتینه، حاصل کار، چندان مطلوب نیست و به همین دلیل، خرید کراتین مو خوب، شرط اول برای حصول نتیجه دلخواه در این خصوص است. آیا کراتین برای مو مفید است؟ آیا کراتین موها در دوران بارداری و شیردهی مجاز است؟ در مطالعه سال 2012، 5 مورد از محصولاتی که با عنوان فاقد فرمالدهید برچسب گذاری شده بودند، حاوی این ماده شیمیایی بودند.

همچنین برخی از افراد گزارش می دهند بعد از هر بار شستشوی موهایشان یک بوی خاص متوجه می شوند که این شاید کمی آزار دهنده باشد. کراتین یک پروتئین طبیعی است اما فرآورده های آرایشی کراتینی همراه با چندین ماده افزوده دیگر از جمله یک ماده شیمیایی به نام فرمالدئید ساخته می شوند. کراتین به پروتئین مو گفته میشود. آیا کراتینه کردن مو ، موخره را رفع می کنید؟ بخار های فرمالدهید تا زمانی که اثر کراتینه روی موها باقی است، می توانند با برخورد حرارت سشوار یا اتوی مو متصاعد شوند. در واقع ماده ای که باعث صاف شدن موها می شوند همان فرمالدئید است. به ویژه برای آرایشگران که مدام در معرض استفاده از این مواد قرار میگیرند بسیار خطرناک است. پس نتیجه میگیریم خرید هر کراتینی به شرط صافی خوب عاقلانه و درست نمیباشد.توجه داشته باشید استفاده از این نوع کراتین ها بعد از گذشت چند هفته باعث خشکی و دهیدراته شدن شدید موهایتان میشود .

دیدگاهتان را بنویسید