مزایا و معایب کراتینه کردن مو را قبل استفاده از آن بدانید – دترلند

برای انجام کراتینه مو در منزل با این مواد ابتدا باید زرده و سفیدهی دو تخم مرغ را داخل یک ظرف بریزید و سپس پنج قاشق روغن زیتون و دو قاشق عسل طبیعی به آن اضافه کنید. ابتدا نیمی از یک میوه آووکادو را داخل یک ظرف له کنید. در نهایت شروع به مخلوط کردن محتویات ظرف کنید. در نهایت پس از گذشت مدتی از قرار گرفتن مواد کراتینه روی مو، به کمک یک سشوار و اتوی مو (ترجیحا سرامیکی) اقدام به صاف کردن موها میکنند. سپس آن را روی سر خود قرار دهید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید. پس از مخلوط کردن کامل این مواد با یکدیگر، آن را به موی سر خود بمالید و به مدت 15 دقیقه زمان دهید تا روی سر شما باقی بماند. برای اینکه کراتینه مو، مدت بیشتری دوام داشته باشد، باید بعد از انجام این کار، از شامپوها و نرمکنندههای خاصی استفاده کنید که قیمت بالایی دارند. نارگیل به دلیل روغن زیادی که دارد، نقش بسیار موثری در مرطوب کردن و نرم کردن موی سر دارد. در نهایت پس از یک ربع میتوانید موی سر خود را به آرامی شستشو دهید. نکتهای که باید مورد کراتینه کردن مو بدانید اگر موهایتان بسیار پرپشت باشد ممکن است به دو لایه از کراتین احتیاج داشته باشید تا بتوان نتیجه عالی از این پروسه را گرفت.

2- روش احیایی: طریقهی کراتینه مو در منزل بهروش احیایی به این صورت است که مواد کراتینه باید روی ریشه تا موی سر بهطور کامل قرار داده شود. در کنار موز و تخم مرغ، باید مقداری عسل طبیعی نیز استفاه شود تا مواد مغذی ضروری موی سر بهطور کامل تامین شود. سطح پائین این ماده موجود که در بیشتر مواد آرایشی استفاده میشود، زیان آور نیست. از این رو باید کراتین مویی را استفاده نمایید که علاوه بر قابلیت صاف سازی مو، دارای خاصیت احیا و ترمیم مو می باشند. این دو ماده را به خوبی با هم ترکیب کنید. یک تخم مرغ، یک عدد موز رسیده، دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 2 قاشق غذاخوری شیر تازه باید با یکدیگری به خوبی ترکیب شود تا مخلوطی یک دست به وجود بیاید. در حالت کلی دو روش برای کراتین مو در منزل یا آرایشگاه مورد استفاده قرار میگیرد. اما در ادامه آموزش کراتینه مو در منزل به کمک مواد طبیعی مختلفی که به راحتی در دسترس همه افراد قرار دارند بررسی شده است.

طریقه کراتینه مو در منزل با مواد ذکر شده به این صورت است که ابتدا باید یک عدد تخم مرغ را با یک چهارم لیوان ماست ترکیب نمایید. برخی از مواد کراتین از قابلیت درمان موهای آسیب دیده برخوردارند؛ اما در حقیقت این گونه نیست. انجام این کار را به چشم یک پرتاب سه امتیازی ببینید! در واقع کراتین مورد نیاز به صورت مصنوعی و با مواد شیمیایی ساخته و برای ترمیم مو به کار گرفته می شود. اگر قصد کراتین مو در منزل دارید، باید قبل از آن در خصوص روش کراتینه مو در منزل آگاهی کسب کنید. به دلیل وجود عوارضی که کراتینه کردن مو دارد، برخی افراد از انجام آن برای صاف کردن موهای خود اجتناب میکنند. توجه داشته باشید که هدف از کراتینه تنها داشتن موهای صاف نیست. توجه داشته باشید که تمام سطح موی سط شما با ماسک پوشش داده شود. به علاوه توجه داشته باشید که ویتامین A موجود در موز سبب مرطوب شدن آن میشود. انجام کراتینه مو در سالن های زیبایی می تواند در حدود 300 تا 800 دلار برای شما هزینه داشته باشد. کراتین کردن مو یکی از انواع روش های مناسب برای صاف کردن موهای فر و وز است و شما می توانید با مطالعه مطالب آموزش کراتین مو مهارت لازم را در این زمینه بدست آورید.

ماندگاری اثر کراتین مو در منزل به روش برزیلی، حدود 3 تا 6 ماه بسته بهنوع مواد کراتینه و جنس موها است. بر اثر کراتینه کردن مو، آمینو اسیدها و اتصالات دی سولفیدی موهای شما شکسته میشود و ساختار جدیدی به طور موقت ساخته میشود. همچنین میتوان با اضافه کردن شیر تازه به ترکیب فوق، سبب درخشان شدن موی سر نیز شد. سپس ماسک را روی موی سر خود قرار دهید و تمام بخشهای آن را بپوشانید. تخم مرغ به سبب اینکه حاوی مقدار زیادی پروتئین و همچنین آنزیمهای پاککننده است، به عنوان یک مادهی کلیدی در کراتین مو در منزل مورد استفاده قرار میگیرد. چنانچه شخصی که موهای شما را کراتینه می کند، به اندازه کافی متبحر نباشد، امکان دارد موهایتان را در معرض حرارت بسیار بالا یا ترکیبات زیاد مواد شیمیایی قرار دهد. همچنین در طول پروسه انجام آن ممکن است دچار سوزش چشم و مجاری تنفسی شوید که جای نگرانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید