مزایا و معایب کراتینه کردن مو را قبل استفاده از آن بدانید – دترلند

بهتر از قبل از سشوار کردن موها از اسپری هایی که مو ها در برابر حرارت حفاظت میکند استفاده کنید. هزینه ها بالا و پایین دارد حجم و تراکم مو، بلندی موها و جنس آن می تواند اندکی مبالغ را تغییر دهد. از جمله عواملی که باعث تغییر قیمت در کراتینه میشود، قد و بلندی موهای مشتری است. عامل اول یا همان کیفیت مواد، موردی است که اگر با این حوزه آشنا نباشید نمی توانید مواد خوب را تشخیص دهید. اگر موهایتان رسیدگی اساسی احتیاج دارند، شانه نمی شوند و همیشه حالت وزی دارند نگران نباشید. اثر اول آن دائمی است و مو های ترمیم شده دوباره به حالت آسیب دیده باز نمی گردند ، اما خاصیت صاف کنندگی آن موقتی است و معمولا تا ۴ ماه دوام می آورد. شما با استفاده از این مواد می توانید تا چند ماه مو های صاف را تجربه کنید. ما یک تیم تخصصی با سال ها تجربه هستیم که برای حال خوب تان تلاش می کنیم. فقط هنگام اتو کشیدن مو توصیه می کنیم درجه حرارت را روی 200 تنظیم کنند؛ چراکه مقاومت موهای مردان از خانم ها کمتر است.

با این حال ممکن است این مواد تاثیری یکسان بر روی همه موها نگذارد و پس از آن با موهای کاملا صاف مواجه نشوید. این روش درمانی علاوه بر از بین بردن وزهای مو، منجر به درخشندگی و جذابیت بیشتر آنها هم می شود. در واقع ماسک مو مانند نرم کننده، در میان محصولاتی به شمار میآید که باید آنها را به صورت مداوم در خانه و هنگام حمام استفاده کرد. مکملهای کراتین به صورت پودر و کپسول در دسترس هستند و در واقع نمیتوان آنها را در میان محصولات کامل و همچنین بی خطر قرار داد. مادهی کراتینه مو که در سالنهای زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد، حاوی مقادیر زیادی فرمالدئید است. اما اگر به عنوان یک آرایشگر به طور منظم در یک سالن کار می کنید، قرار گرفتن در معرض این میزان فرمالدهید می تواند بر سلامتی شما اثر قابل توجهی داشته باشد. کراتین را میتوان از پر، شاخ و پشم حیوانات مختلف تهیه کرد و به عنوان مادهای در لوازم آرایشی مو استفاده کرد.

بله، میتوان موهایی که رنگ شده اند را کراتینه کرد. عوامل زیادی بر روی این تفاوت هزینه تاثیر میگذارد، اما میتوان گفت آرایشگاههایی که در بالای شهر هستند به دلایل متفاوتی هزینههای بالایی را نیز دارند. روش کراتینه مو بسیار با دقت و با حوصله باید انجام گیرد تا فواید این ماده حیاتی و شفا بخش به خوبی بر روی موهایتان ظاهر شود. با توجه به دستورالعمل روی ماده کراتین، 20 تا 30 دقیقه به کراتین روی موی خود زمان بدهید تا جذب کوتیکولهای ساقه موی شما شود و اثر احیایی خود را بر ساختمان مو اعمال کند. این پروتئین طبیعی در ساختمان مو وجود دارد؛ در واقع حدود ۹۵ درصد ساختار مو را کراتین تشکیل میدهد. افراد دارای موهای فر و وز این پروتئین را به نسبت افراد که دارای موهای صاف و براق هستند را کمتر دارند، به همین دلیل این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. افرادی که از کراتین روی موهای خود استفاده میکنند، به دیگران این توصیه را کردند که در نتیجه موهایشان نرم و صافتر شده است.

به همین دلیل ممکن است هنگام استفاده از آن ها، چشم ها و مجاری تنفسی شما دچار سوزش شوند. البته روش های دیگری نیز برای صاف کردن موها وجود دارد و هیچکدام از این روش ها خاصیت درمانی و احیای کراتین مو را ندارد و تمامشان شیمیایی هستند. این رشته ها توسط باندها و پیوندهای دیسولفید که باند های عرضی هستند به همدیگر متصل می شوند؛ بنابراین وظیفه اصلی پیوندهای دیسولفید حفظ و انسجام رشته های کراتین داخل کورتکس میباشد و وظیفه اصلی کراتین حفظ و سلامت مو هستش. حتی اگر در بهترین سالن ها و با بهترین تجهیزات، عملیات کراتینه کردن مو برای شما انجام شود، همچنان مهارت و دانش کافی در استفاده از این ابزار حرف اول را می زند. در واقع دیگر لازم نیست ساعت ها وقت خود را صرف نرم کردن و صاف کردن موهایتان کنید. ماسک مو حاوی مواد غنی مانند روغنهای طبیعی و لیپیدها در غلظتهای سنگینتر از نرم کنندههای نرمال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید