مزایا و معایب کراتینه کردن مو را قبل استفاده از آن بدانید – دترلند

در این روش در حالی که یک لایه پروتئین روی موها قرار دارد، موها با روغنهای مفید و ضروری تغدیه میشوند. این ماسک مو حاوی روغن اعجاب انگیز جوجوبا میباشد که سبب حفظ رطوبت در ساقه و ریشه موها شده و از خشکی و بدحالتی آنها جلوگیری مینماید. کراتینه کردن برای بانوان باردار ممنوع میباشد. پیش از اینکه برای کراتینه کردن موهای خود اقدام کنید، مطمئن شوید که موهای شما مناسب کراتینه باشد. کراتینه کردن مو یک فرایند شیمیایی است که موهای وز و مجعد را نرم و درخشان میکند. اگر فردی که موهای شما را کراتینه میکند، به اندازه کافی مجرب نباشد، ممکن است موهایتان را در معرض حرارت بسیار بالا یا ترکیبات زیاد مواد شیمیایی قرار دهد. به ویژه برای آرایشگران که مدام در معرض استفاده از این مواد قرار میگیرند بسیار خطرناک است. این در حالی است که کراتینه مو احیایی برای کسانی مناسب است که موی فر دارند، اما فر موهای خود را دوست دارند و فقط میخواهند وز موها را از بین ببرند. اما در بهترین حالت نیز شما موهای خود را با یک روش تهاجمی صاف کرده اید و این کار عواقبی را نیز در پی دارد. دقت کنید برای زدن این مواد به موها، باید از ریشه موها یک بند انگشت فاصله ایجاد کرده و سپس مواد را به موها بزنید.

اما این خشکی نباید کامل باشد و باید مقداری رطوبت در موها باقی بماند. برای اینکه از مزایای کراتینه مو بهرهمند شوید، باید از مواد اولیه بدون فرمالدهید استفاده کنید. همهی ما دوست داریم موهایی جذاب و زیبا داشته باشیم به همین دلیل، به دنبال روشهای درمانی برای بهبود شرایط موها میگردیم. روند کراتینه کردن مو به چه صورت است؟ بعد از کراتینه کردن مو، موهای شما برای مدت دو تا سه ماه، براق و صاف و لخت باقی میمانند. نتایج کراتینه مو تا شش ماه باقی میماند. بعد از چند ماه که احساس کردید اثری از مواد کراتینه روی موهایتان باقی نمانده، میتوانید مجدد این کار را با مشورت آرایشگر خود انجام دهید و با موهای وز خود خداحافظی کنید. کراتینه مو فرایندی است که در طی آن، وز مو و آسیبدیدگیهای آن بهبود پیدا میکند. 11. در زمان کراتینه کردن موها از ماسکهای فیلتردار استفاده نمایید. 6. بعد از کراتینه کردن موهایتان را تا 48 ساعت نباید با گیره و یا کش ببندید.

اکنون که می دانید کراتینه مو چیست، شاید فکر کنید که میتوانید این کار را در خانه نیز انجام دهید. برای اینکه در منزل کراتینه مو انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید، فهرست مواد اولیه محصول را به دقت بخوانید. موادی که برای کراتینه مورد استفاده قرار میگیرند، سرشار از ویتامینهای مورد نیاز مو هستند. محصولات مرتبط با کراتینه در حالت کلی هیچ آسیبی به مو نمیزنند و بسیار تاثیرگذار هستند مگر آن دسته از محصولاتی که از برندهای نامعتبر و با قیمتهای بسیار ارزانی ارائه میشوند. تا مدتها نیازی به استفاده از محصولات نرمکننده ندارید. کورتکس لایه میانیست که بیش از حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد مو را تشکیل میدهد. با یک جستجوی ساده درباره کراتینه مو در اینترنت، درمی یابیم که تبلیغات کراتینه مو، بیشتر از هر چیزی بر زیبایی مو تاکید دارد تا سلامت مو! آیا این کار را میتوان در منزل انجام داد؟ با آخرین تحقیقات انجام شده توسط متخصصان مو و زیبایی و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

شامپو بدون سولفات لیپور از بهترین انتخابهای ممکن برای شستشوی موها بعد از انجام عمل کراتین است. اما نکته قابل توجه این است که برای رنگ کردن موها بعد از کراتینه نباید از دکلره استفاده کنید؛ زیرا مواد موجود در دکلره مجددا به موها آسیب میزند. در واقع از کراتینه در سالنهای مردانه استقبال زیادی میشود. همان طور که گفته شد کراتینه کردن روشی است که در اثر آن مدت زمان زیادی موها صاف میمانند. فرمالدهید در همه شکلی میتواند برای بدن خطرناک باشد. در جامعه سرمایه داری امروز، زیبایی های کدگذاری شده دستاویزی برای مصرف گرایی است. رشتههای کراتین از جنس پروتئین ساخته شدهاند و در طول مو قرار گرفتهاند. در حالت کلی علاوه بر جنس کراتین استفاده شده منطقهای که آرایشگاه در آن جا واقع است بر روی هزینه کراتینه کردن مو اثر میگذارد. البته این مواد اولیه، تاثیرگذاری کمتری دارند ولی در عوض، برای سلامتی بهتر هستند. چه سازمانی یا چه نهادی برای اولین بار موی صاف را زیبا و موی فر را نازیبا نامید؟ در این نوع کراتینه، در عین حال که تمامی موهای وز صاف میشوند، حجم مو نیز حفظ میشود. در نتیجه، موهای شما، ساختار و بافتی نرمتر و براقتر پیدا میکنند. افراد متخصص در کراتینه برزیلی، مواد کراتین را روی موها قرار داده و با کمک یک برس گرد فلزی و سشوار، موها را خشک میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید