معرفی 6 تا از بهترین مواد کراتینه مو موجود در بازار – مزایا، معایب، قیمت

کراتینه و ریباندینگ مو هر دو به عنوان روشهای صاف کردن موها شناخته میشوند. اما در ریباندینگ مولکولها، به قسمتهای داخلیتر فرو میروند. با توجه به این موضوع که دوران باردرای دوران بسیار حساسی است، توصیه می شود زنانی که باردار هستند موهای خود را کراتین نکنند. اگر آرایشگر شما از بهترین مواد کراتینه مو برای شما استفاده کند و فرض را بر این بگیریم که شما نیز از موهای لخت خود به خوبی نگهداری میکنید، این حالت ممکن است تا ۶ ماه بر روی موهای شما باقی بماند. این کار تنها برای صاف کردن مو نیست، حتی اگر موهای صافی هم داشته باشید با این کار درخشش و پروتئین به ساقه موهای خود برسانید. در این گزارش با من همراه باشید تا به بررسی جنبههای مختلف آن بپردازیم. مراقبت بعد از کراتینه کردن مو نیز نیاز به مراجعه به سالنهای زیبایی دارد که هزینه این مورد را نیز باید انتظار داشته باشید. همچنین جنس مواد کراتینه نیز برای مدت زمان کراتینه مو مهم است. برای تثبیت مواد کراتینه بر روی موهای خود لازم است ۲ الی ۳ روز موهایتان را نشویید. پس از درمان کراتینه نباید مرتباً موهای خود را بشویید!

از آنجایی که مواد به عمق مو نفوذ نکردهاند، مواد کراتینه با شستشو به تدریج از روی مو پاک میشوند. کراتینه کردن مو همچنین می تواند زمان خشک شدن مو را کاهش دهد. سپس موهای خود را شانه کنید و به مدت 30 تا 40 دقیقه اجازه دهید محلول روی موها باقی بماند. به همین دلیل ممکن است چند ساعت بعد احساس کنید که موهایتان دوباره چرب شده است. به همین دلیل کوتیکول مو هم تا حدودی ترمیم و درمان میشود. کراتینه مو معمولا در فصل تابستان انجام می شود ، زمانی که موها به دلیل رطوبت هوا بیشتر وز می شوند ! روشهای ویتامینه مو باعث صاف شدن موها نمیشوند. اما شما کارهایی را میتوانید انجام دهید که در قبال مبلغی که پرداخت کردهاید و زیبایی که به دست آوردهاید دوام کراتینه موها را با نگهداری صحیح از آن را بیشتر کنید. بعد از اینکه مو به طور کام خشک شد آن را با استفاده از اتو مو صاف میکنند. امروزه انتخاب های دیگری نیز برای صافی دائم مو وجود دارد : با استفاده از ریلکسر ها که (گاهی اوقات به آن صافی ژاپنی نیز می گویند) که در واقع پیوند مو را با استفاده از مواد تشکیل دهنده آمونیوم تریگلیکولیت و هیدروکسید سدیم می شکند و در نتیجه باعث صافی دائم مو می شود ، اما این روش نیز می تواند باعث رشد ناخوشایند مو به صورت موهای فر در قسمت هایی که مورد درمان قرار نمی گیرند شود و توصیه نمی شود !

یکی دیگرازعوامل مهم در خرید کراتین ،انتخاب مواد بدون فرمالدِید میباشد.فرمالدِید یک نوع مواد شیمیایی خطرناک است که در کراتین های ارزان قیمت و با کیفیت پایین وجود دارد این مواد شیمیایی باعث ایجاد گاز و بوی آزار دهنده است که در هنگام انجام کراتین سوزش چشم و سرفه و اشک را به دنبال دارد .اما وجود این ماده در کراتین باعث اجاد صافی خوبی میشود که متاسفانه برخی از افرد خواسته یا ناخواسته به خرید این مواد ترغیب میشوند. اولین موضوعی که بعد از کراتینه مو به ذهنتان میرسد این است که چه زمانی برای شستشوی موی خود اقدام کنید. کراتین به صورت یک لایه بر روی ساقه مو مینشیند و شما باید شستشوی زیاد این مواد را از روی موی خود حذف میکنید. این دیگر کار شامپوهای معمولی و شامپوهایی که تا پیش از این استفاده میکردید نیست. تفاوتی که با روش برزیلی دارد این است که حدود 5 ماه ماندگاری بیش تری دارد و تقریبا بر روی هر مدل مویی انجام می شود. روش درمانی کراتین برای موها دارای فواید مختلفی است.

درصورتی که دارای موهای دکلره شده هستید، هیچ گاه از کراپلکس یا خاویار تراپی استفاده نکنید. در این میان مولکول فرمالدهید به شکل گاز از واکنش شیمیایی خارج میشود. این قسمتها کورتکس مو نامیده میشوند. حتی یکی از بهترین محصولات کراتینه مو که به نوع برزیلی مشهور است، دارای «فرمالدئید» می باشد. شما باید از شامپوهای مخصوص کراتینه مو استفاده کنید که از مواد کراتین روی موی شما محافظت کند. در اینجا نگاهی به کراتین مو به عنوان روشی جهت صاف و احیای موهای وز و فر میپردازیم. محدودیت دیگری که دارید این است که برای این چند روز اول به فکر فر کردن موهای خود نیفتید. اما تفاوتهایی میان این دو روش وجود دارد. ماندگاری هر کدام از روش ها نیز میتواند متفاوت باشد. استفاده از پودر ژلاتین به طور مرتب، باعث از بین رفتن خشکی و موخوره شده و موها را صاف و براق می کند. بسیاری از روشهای کراتینه کردن مو را میتوانید در خانه به صورت طبیعی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید