نحوه انجام صافی و کراتینه مو مردانه؛ مزایا و عوارض

علاوه بر این، از آنجایی که موها در روش ژاپنی بسیار لخت شلاقی می شوند، زمانی که چند سانت از ریشه رشد کنند تفاوت بسیار فاحش با قسمت ساقه خواهند داشت. روش های درمانی کراتین معمولا از 300 تومان شروع شده و تا چند میلیون تومان نیز می تواند ادامه یابد. از روز سوم به بعد می توان موها را با شامپوهای ملایم شستشو داد. عناصر بسیار دیگری نیز در مواد کراتین مو وجود دارد که از جمله آن ها می توان به متیلن گلیکول، فرمالین، متاندیول و متانال اشاره کرد که سرطان زا بوده و ترکیبات مضر خود را در هنگام ترکیب با آب آزاد می کند. از جمله عوارض جانبی مصرف فرمالدئید و سایر مواد خطرناک موجود در کراتین مو می توان به گلودرد، خونریزی بینی و خراش چشم اشاره کرد. شنا کردن در آب تمیز به خودی خود باعث آسیب به موهای کراتین شده نمی شود؛ اما کلر آب استخر می تواند ماندگاری کراتین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. استفاده از شامپو ها و نرم کننده های مخصوص، باعث می شود کراتینه عمر بیشتری کند و حداقل تا شش ماه دوام پیدا کند. به دلیل استفاده بیش از حد از سرمها و مواد نرم کننده برای حفظ صافی موها، چرب شدن موها و در نتیجه مشکلات پوست و مو ایجاد میگردد.

همچنین می توانید برخی مواقع تنها از نرم کننده استفاده نمایید. اگر می خواهید دوام کراتین موی شما افزایش یابد، حتما از شامپوی بدون سولفات استفاده نمایید. شما می توانید کراتین را روی موهای رنگ شده بدون احتمال خطر آسیب دیدگی انجام دهید. در ادامه این مطلب، هر آنچه را که برای محافظت از کراتین مو باید انجام دهید را به شما خواهیم گفت. سعی کنید شستشوی موهای خود را به دوبار در هفته کاهش دهید. توصیه ما به شما این است که جهت ماندگاری بیشتر کراتین، موهای خود را دو بار در هفته شستشو دهید. همچنین موقع دوش گرفتن، سعی کنید تا جای ممکن دمای آب را کاهش دهید. ابریشم و ساتن، میزان اصطکاک بین مو و بالشت را کاهش می دهند و باعث شکستگی کمتر مو می شوند. اتو کشیدن موها با دمای بالا در جریان کراتینه کردن مو باعث کم پشت به نظر رسیدن مو میشود. موهای خود را پشت گوش نیندازید و به طور کلی اجازه دهید موها حالت آزادانه و کاملا باز داشته باشد. کم شدن حجم مو و در نتیجه تنک و کم پشت به نظر رسیدن مو از مهمترین عوارض کراتینه مو مردانه و زنانه است.

به طور کلی، افرادی که موهای آسیب دیده، ضخیم و وز دارند بهتر است از این روش بهره مند شوند. بر اثر کراتینه کردن مو، آمینو اسیدها و اتصالات دی سولفیدی موهای شما شکسته میشود و ساختار جدیدی به طور موقت ساخته میشود. کراتین پروتئین سازندهی مو، ناخن و پوست بدن انسان است. توصیه می کنیم تا 3 روز بعد از انجام کراتین مو به حمام نروید و اگر قصد شستشوی بدن خود را دارید، حتما از کلاه مخصوص حمام استفاده کنید. Keratin پروتئین اصلی در بدن مهره داران است.این ماده ساختاری است که فلس، مو، ناخن، پر، شاخ، پنجه، سم و لایه خارجی پوست در میان مهره داران را تشکیل می دهد. مواد شیمیایی که برای صاف کردن موها استفاده میشود و همچنین گرمای شدید اتو، فولیکولهای مو را ضعیف میکند و باعث ریزش مو میشود. باقی ماندن بقایای مواد شیمیایی در لابلای موها باعث پوسته شدن سر، التهاب و ایجاد شوره سر در موها میشود. یکی از مهمترین معایب استفاده از روش کراتین درمانی این است که در ساخت مواد کراتین از ماده شیمیایی خطرناکی به نام فرمالدئید استفاده شده است. اگر موهای شما بر اثر استفاده مداوم رنگ مو یا وسایل حرارتی مانند اتومو آسیب دیده است یا موهای فر و وز دارید که تمایلی به صاف کردن روزانه آن ها ندارید، کراتین برای شما بهترین گزینه است.

افرادی که دارای موهای خیلی نازک یا حتی موهای سالم و ابریشمی دارند، نباید از کراتین استفاده کنند. یک بالشت ابریشمی یا ساتن خریداری کنید و پس از این که موهایتان را کراتین کردید، روی آن بخوابید. البته باید این را بگوییم که کراتینه کردن مو پس از 2 یا 3 بار مانع از موخورهشدن میشود و این یکی از ویژگیهای این ماده میباشد. سپس این ماسک را به مدت یک ساعت روی موهای خود قرار داده و با آب سرد بشویید. به طور کلی طول مدت عمل کراتینه برزیلی در حدود یک تا دو ساعت بوده و اثر آن در حدود 3 تا 6 ماه، بر روی موها ماندگار خواهد بود. بر اثر خشک شدن و از بین رفتن رطوبت مو، موخوره به وجود میآید که تنها راه حل آن کوتاه کردن مو خواهد بود. موهای شما تا 72 ساعت پس از انجام کراتین مو، مستعد شکنندگی بسیاری است. قیمت کراتین مو چقدر است؟ ساختار مو به طور عمده از پروتئین کراتین تشکیل شده است؛ بنابراین لازم است مطمئن شوید که مقدار زیادی از غذاهای حاوی پروتئین در رژیم غذایی روزانه خود مصرف میکنید. بخش عمده ای از نگرانی ها در مورد استفاده از کراتین مو را فرمالدئید در بر می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید