هر آنچه از فواید تا مضرات کراتینه باید دانست

آقایان نیز می توانند موهایشان را کراتینه کنند. استفاده از شیوه های مختلف برای صاف کردن مو و از بین بردن وز مو در آقایان نیز به استقبال زیادی روبرو شده است. نکته بعدی در مورد موهاییه که رشد میکنه! بنابراین اولین موردی که در آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو باید در نظر بگیرید خرید برندی مورد اطمینان از این لحاظ است. محصولات مرتبط با کراتینه در حالت کلی هیچ آسیبی به مو نمیزنند و بسیار تاثیرگذار هستند؛ مگر آن دسته از محصولاتی که از برندهای نامعتبر و با قیمتهای بسیار ارزانی ارائه میشوند. از آن جا که این روش های درمانی برای قفل شدن موهای شما به گرمای زیاد احتیاج دارند برای کسانی که موهای خیلی ریز یا آسیب دیده دارند توصیه نمی شود. ال سیستئین (یک آمینو اسید ضروری) و تخم مرغ در مایونز با پروتئینهایی که دارند برای کمک به تولید کراتین در مو بسیار پر قدرت هستند و به شما کمک میکنند تا موهایی براق برای خودتان بسازید. کراتینه مو مستقیما با فولیکول در ارتباط است و منافذ مو را با کراتین و پروتئینهای ضروری مو پر میکند.

در هر صورت به این نکته توجه داشته باشید که در روش کراتینه کردن موها، منافد موها با کراتین پر میشود و پس از چندین ماه شستشو، این پروتئینهای تزریق شده از بافت موها شسته میشوند. ممکن است موها بلافاصله پس از کراتینه کردن ، براق و درخشنده شوند ولی این اتفاق دوام زیادی ندارد و ۳-۲ هفته پس از کراتینه کردن، قوام و بافت مو تغییر خواهد کرد. البته نتیجه به نوع و بافت موی شما و هم چنین به این موضوع که موهای شما چقدر سالم یا ضخیم است، بستگی دارد. اگر بعد از رنگ کردن موها، مشاهده کردید که موی سر شما سخت و زبر شده است، کراتین مو در منزل با ماسک تخم مرغ و ماست بهترین راه حل برای برطرف کردن این مشکل به شمار میرود. مواد نامناسب ممکن است باعث به وجود آمدن سرفه، سوزش و خارش در گلو شود. این کار کمک میکند روغن بیشتر به موهایتان نفوذ کند. کراتینه مو میتواند موهای شما را صاف و براق کند.

در کمدا شما میتوانید شامپو، ماسک مو، نرمکننده و دیگر محصولات بهداشتی و مراقبت مو را پیدا کنید و از طریق درگاهی امن بخرید. اگر به دنبال چنین محصولاتی اما با قیمت مناسب هستید، پیشنهاد ما به شما خرید از اپلیکیشن کمدا است. برای اینکه موهای شما در فرایند کراتینه مو کوچک ترین آسیبی نبیند، باید از یک آرایشگر متخصص کراتینه مو کمک بگیرید. علاوه بر این، بعد از کراتینه نیز باید مراقب موهای خود باشید! با ما همراه باشید تا در این مطلب کراتینه مو مردانه را بررسی کنیم. ضمنا میزان فرمالدهید در محصولات مختلف کراتین، متفاوت است و این مقدار معمولا روی بسته بندی این محصولات ذکر می شود. در نتیجه درمان با کراتین ظاهر زیبا، صاف و درخشنده ای به موی شما می دهد ولی این را در ذهن داشته باشید که پیش از تحت درمان قرار گرفتن باید یکسری نکات را بدانید و آماده باشید. رازهای زیادی پیرامون کراتینه وجود دارد؛ اگر قصد دارید موهای خود را کراتینه کنید، این راهنما به شما کمک میکند که بهترین تصمیم را بگیرید. ۴. در مرحله بعدی کراتینه مو باید موهای خود را به ۴ تا ۸ قسمت تقسیم کنید که تقسیم بندی موها به حجم موهای شما بستگی دارد.

اما این مسئله به این معنی نیست که فقط کسانی که موهای فر و خشک دارند میتوانند از این روش استفاده کنند، انواع مو، حتی کسانی که موهای معمولی، رنگ شده و حالتدار دارند هم میتوانند موهایشان را کراتینه کنند. این پروتئین در موهای فر و مجعد و آسیبدیده کمتر وجود دارد که منجر به خشک و شکننده شدن این نوع موها میشود. بدین ترتیب به سادگی می توانید با این مواد کراتین مو خانگی موهای خود را صاف کنید و دیگر نیازی به مواد شیمیایی برای کراتینه کردن موهای خود نخواهید داشت. در صورت داشتن شوره و پوست سر خشک، هفته ای دوبار نیز می توانید به موها روغن بزنید. از نظر فنی بله می توانید کراتین را در خانه انجام دهید. صافی و درخشندگی مو یکی از مهمترین المانهای زیبایی در دنیای مدرن امروزی است که به مهمترین دغدغه برای موی فرفریها و موهای وز تبدیل شده است. استفاده از رنگ موهای شیمیایی، آلودگی هوا، عدم تغذیه مناسب و … این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی افراد ایجاد می کند به خصوص برای کسانی که دائما در معرض آن قرار دارند مثلا آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام می دهند. به مرور موها را خشک و کدر کرده از درخشندگی و جلای موها کم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید