کاربرد و عوارض کراتینه کردن موها – سینا تولید

نکته: FDA مردم را تشویق می کند که همیشه برچسب روی محصولات استفاده شده را بخوانند و از متخصصان مو لیست مواد تشکیل دهنده را بخواهند و همه و همه واکنش های بد را گزارش دهند. این شامپو محصولی از برند ایرانی فولیکا است که به لطف بهره مندی از آرژینین B، هیالورونیک اسید، ویتامینB6، F و B3 تمام آلودگی ها را از موها پاک می کند. اگرچه در گذشته در برهه های مختلف داشتن موی مجعد و یا فر یکی از المان های زیبایی بوده است؛ با این حال در همان دوره هم سالم به نظر رسیدن موها که در موهای صاف بیشتر به چشم می آید، یک رکن اساسی به حساب می آمد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ میگویند آنان که موهای صافی دارند عاشق موی فر هستند و آنان که موی فر دارند، دوست دارند موهای صاف و لختی داشته باشند. ریزش مو: بزرگترین مشکل کراتینه مو، ریزش مو است که پس از اولین شستوشو به خوبی میتوان به آن پی برد. نکتهای که لازم است برای رنگکردن و کراتینه کردن مو در نظر بگیرید این است که ترجیحا پنج روز قبل از کراتینه و حدود سه ماه بعد از کراتینه میتوانید از رنگ و مش استفاده کنید.

2. دکلره و رنگ اثر کراتین را از بین میبرد. اگر موهایتان را دکلره یا رنگ کرده اید، کراتین مو انجام ندهید و به جای آن سراغ روش های دیگر مانند پروتئینه مو بروید؛ چراکه کراتین مو رنگ شده می تواند موهایتان را از بین ببرد و آسیب جدی به مو بزند. بعد از آن اگر موهای خود را کراتینه کردید، تا 10 روز بعد موهای خود را رنگ و یا دکلره نکنید. اما فراموش نشود تا قبل از اینکه مو ساختارش را از دست بدهد قبل آن بهتر است کار کراتین مو انجام شود و بعد کار رنگ و مش بتوانیم روی موی سر دوباره انجام دهیم که مو ساختارش را از دست ندهد. اما آن ها ادعا می کنند موها را در برابر آسیب محافظت کرده و موهایی را که با گرما و رنگ مو خشک شده ترمیم می کنند. همانطور که در قسمتهای قبلی اشاره کردم، هنگام انجام کراتین، گازهای فرمالدهید تولید میشود. اما نکته ی اصلی که می توان آن را از عوارض این کار دانست آن که مواد کراتین دارای موادی مانند متیلن گلیکول، فرمالین، متانول و متاندیول است که در هنگام مخلوط شدن با آب است ترکیبات سمی زا مانند فرمالدئید از خود آزاد می کنند.

از آن جا که این روش های درمانی برای قفل شدن موهای شما به گرمای زیاد احتیاج دارند برای کسانی که موهای خیلی ریز یا آسیب دیده دارند توصیه نمی شود. اصلی ترین قانونی که برای کراتینه مو باید رعایت کنید این است که حداقل 3 روز آب به موهای شما نخورد و همچنین موهای خود را دم اسبی نبندید. نکته قابل توجه در رابطه با کراتینه کردن مو این است که این روش از مزایا و معایب متعددی برخوردار می باشد که بهتر است پیش از انجام کراتین مو با آن ها آشنا شوید. اضافه کردن یک لایه از کراتین که خود نوعی پروتئین مفید محسوب میشود، باعث مستحکم شدن موها و از بین بردن بی نظمی و شلوغی در موها میشود و همچنین کراتینه کردن موها باعث میشود راحتتر از قبل با موهایتان کار کنید. ژلاتین ماده ای پروتئینی، جامد، نیمه شفاف و ترد است که از کلاژن موجود در پوست و استخوان جانوران به دست میآید. اگر شما هم از دسته دوم هستید و یا موهای وز و فر کلافهاتان کرده حتما تا به حال اگر اقدام نکرده باشید لااقل به کراتینه کردن موهای خود فکر کردهاید.

علاوه بر آن باعث نازک شدن مو و تضعیف ریشه و ساقه مو هم میشود. ابتدا موهای شما را شستشو میدهند و بعد از آن سرم کراتینه را به هر دسته نازک و کوچک از موهایتان میزنند، سپس با کمک گرما دادن به موها باعث فعال شدن مرحله درمانی کراتینه مو میشوند و این روند باعث صافی مو میشود بعد از اینکه موهای شما صاف، نرم و لخت شد دوباره موهای شما را شسته، خشک میکنند و بعد از آن میتوان گفت روند کراتینه کردن موها به اتمام رسیده است. سرم ها، شامپوها و نرم کننده های کراتینه مو نمی توانند ادعاهای مشابه درمان کراتینه در سالن را داشته باشند. این در حالی است که خیلی از محصولات به طور طبیعی وجوددارند که میتوانند همان تاثیر را برای موهایتان داشتهباشند و جایگزینهای مناسبی برای کراتینه مو باشند. محققان در سال 2013 به این نتیجه رسیدند که اجزای فعال کراتین یک ماده امیدوار کننده برای افرادی است که خواهان موهای قوی تر هستند. سپس با کمک اتو موهای بسیار قوی این مواد شیمیایی را به موهای شما فیکس می کنند. • موهای قوی تر: کراتین مو با جایگزین کردن کراتین از دست رفته در ساقه مو، موجب تقویت موها و شکستگی کمتر ساقه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید