کاربرد و عوارض کراتینه کردن موها – سینا تولید

اگر در سالن آرایش کراتینه مو انجام دهید و قیمت کراتینه مو را پرداخت کنید، اثر آن تا چند ماه باقی میماند، ولی کراتینه در منزل فقط چند هفته عمر دارد. درست است که کراتینههای شیمیایی نتیجه مطلوب را در یک چشم بر هم زدن به شما میبخشند اما با گذشت زمان دیدگاه شما نسبت به این شیوه تغییر خواهد کرد، چرا که موهای شما را خشنتر و آسیب دیدهتر از قبل میکنند. کراتینه مو عوارض و خطرات جدی دارد که یکی از بارزترین آن بعد از گذشت ۷۲ ساعت از انجام ان و شستشوی مو خود را نشان می دهد. موهایتان را حرارت ندهید. در نهایت این شما و آرایشگرتان هستید که بهترین تصمیم را برای موهایتان خواهید گرفت. قبل از ماساژ دادن روغن آرگان به پوست سر، در دستانتان چهار تا ده قطره از آن را گرم کنید. کراتین مو یکی از روشهایی است که شما نمیتوانید هر وقت که دلتان خواست از آن استفاده کنید. اما بهتر این است که تفاوت هر روش را با هم مطالعه کنید. اما توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد کراتینه تاثیرات مخربی را روی کبد شما خواهد داشت. موهایتان یکی از روش هایی که قبل تر گفتیم را که مناسبت بیش تری با این موارد دارد را انتخاب کنید.

اما منطقی نیست که موهای نازنینتان را به دست هر کی بسپارید. موهای شما مانند هر عضو دیگری از بدنتان نیاز به مراقبت مکرر دارد. در کل کراتین یک پروتئین است که به طور طبیعی در موهای شما وجود دارد. این نوع کراتین با نام کراتین برزیلی نیز شناخته می شود. با توجه به اینکه امروزه نگرانی های زیادی در مورد درمان های کراتینه حاوی فرمالدئید وجود دارد و این ماده ، ماده ای سرطان زاست توصیه ما استفاده از دیگر روش های درمان کراتینه و استفاده از محصولات امن تر است ، اگر چه ماندگاری این روش ها کمتر است ، اما در عوض امنیت و سلامت شما را تضمین می کند. برای تشخیص این محصولات باید در بخش اجزای تشکیل دهنده محصول به دنبال کراتین هیدرولیزات باشید. زمانی که کراتین موی شما آسیب میبیند شما باید با استفاده از یک مکمل پروتئینی کمبود کراتین در مویتان را جبران کنید.

وقتی موهای خود را کراتین کردید باید از محصولات مناسب موهای کراتینه مانند ماسک مو و شامپو مخصوص استفاده کنید. اما شرکتهای تولید کننده شامپو کراتینه مدعی هستند که این محصولات میتوانند به صافی، طراوت و درخشندگی موهای شما کمک کنند. به این منظور برای دو بار در هفته از این روش خانگی استفاده کنید. به این منظور میتوانید از انواع ماهیها، گردو، لوبیا، بلوبری، کلم بروکلی، گوجه فرنگی و یا مکملها استفاده کنید. البته شما با خرید کراتین اورجینال و اصلی میتوانید خیال خود را بسیار راحت کنید. برای این منظور لازم است به شیوهایی موثر آنها را احیاء و بازسازی نمایید. کراتینه مو به عنوان روشی ترمیمی شناخته شده است، اما توجه داشته باشید که خود این فرایند هم به مراقبت احتیاج دارد. برای کراتینه کردن مو در خانه ایده های مختلفی وجود دارد؛ به عنوان مثال میتوانید ترکیبی از روغنهای طبیعی مانند روغن زیتون، جوجوبا، آووکادو و روغن نارگیل را با منابع پروتئینی مانند تخم مرغ، ژلاتین یا ماست کامل مخلوط کنید. که البته گاهی اوقات ماندگاری آن تا کمتر از این زمان نیز گزارش شده است و به عنوان روش دائمی نمی توان از آن اسم برد.

معمولا این نرخ کراتینه مو با توجه به حجم مو، جنس مو، نوع مواد کراتینه مو، مدت زمان ماندگاری کراتین و همینطور میزان مهارت و کیفیت کار آرایشگر متفاوت است. پس از آن مواد کراتین به مو زده می شوند و به مدت 30 دقیقه بر روی مو باقی می مانند. حتی اگر موهای کوتاهی دارید، باز هم میتوانید موهای کاملاً صاف و قویتری داشته باشید که ظاهر و احساس بهتری در مدت زمانهای طولانی به شما میدهد. اینگونه علاوه بر زیبا شدن ظاهر موها، از انتقال آسیبدیدگی به بخشهای بالاتر ساقه مو جلوگیری خواهید کرد. مورد بعدی که باید در سه روز ابتدایی به شدت رعایت کنید جلوگیری از حالت دهی به موهاست. این مواد با توجه به دستورالعمل و توصیههای مواد مصرفی باید حدودا ۳۰ دقیقه تا یک ساعت روی موها باقی بمانند تا موثر واقع شوند. ممکن است موها بلافاصله پس از کراتینه کردن ، براق و درخشنده شوند ولی این اتفاق دوام زیادی ندارد و ۳-۲ هفته پس از کراتینه کردن، قوام و بافت مو تغییر خواهد کرد. در صورتی که سلامت مو های شما در معرض عوامل خارجی مانند رنگ کردن مو، تغییر سبک زندگی و تابش مستقیم آفتاب از بین بروند، وز شدن و کاهش درخشندگی موها را به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید