کاربرد و عوارض کراتینه کردن موها – سینا تولید

توجه داشته باشید که تمام سطح موی سط شما با ماسک پوشش داده شود. کراتینه کردن مو به طور کلی 2 روش اصلی و کلی (کراتین برزیلی و کراتین احیا کننده) بیشتر ندارد و شما میتوانید با توجه به جنس و نیاز موی خود یکی از آنها را انتخاب کنید و صرفا ممکن است مارک ماده کراتین مورد استفاده متفاوت باشد یا تلفیقی از این روشها برای کارایی و نتیجه بهتر مورد استفاده قرار بگیرد. تخم مرغ به سبب اینکه حاوی مقدار زیادی پروتئین و همچنین آنزیمهای پاککننده است، به عنوان یک مادهی کلیدی در کراتین مو در منزل مورد استفاده قرار میگیرد. موز نیز حاوی پتاسیم است؛ پتاسیم به عنوان یک عنصر ترمیم کننده به شمار میرود. برخی از انواع کراتین مو حاوی فرمالدئید هستند که سرطان زا می باشد. همانطور که گفته شد کراتین مو از مزایای قابل توجهی برخوردار است که بهتر است پیش از انجام کراتینه مو با آن ها آشنا شوید. همچنین میتوان با اضافه کردن شیر تازه به ترکیب فوق، سبب درخشان شدن موی سر نیز شد.

در نهایت شروع به مخلوط کردن محتویات ظرف کنید. در همین راستا روغن زیتون با خواص درمانی بسیار خوبی که دارد، به عنوان یک گزینه فوقالعاده برای کراتین مو در منزل به شمار میرود. کراتینه کردن مو نوعی فرایند شیمیایی می باشد که به کمک آن وز بودن مو از بین رفته و موها درخشان تر می شوند. با وجود اینکه این فرایند با عنوان یک روش زیبایی-ترمیمی شناخته شده اما باید توجه داشت که کراتینه مو هم مانند هر روش شیمیایی دیگری، معایبی دارد. همچنین در هنگام استفاده از سشوار یا اتوی مو باید توجه داشته باشید که دمای بالا میتواند موجب از بین رفتن اثر کراتین مو در سر شود. این روش ماسک مو تقریبا روی انواع و اقسام موها جواب میدهد و با خیال آسوده میتوان از اثربخشی این ماسک مو استفاده کرد. تقریبا هر دسته از موها را باید ۸ بار اتو کشید. به عبارتی می توان گفت روش کراتین مو تقریبا دائمی بوده اما صافی که از این روش حاصل می شود تنها چند ماه دوام خواهد داشت. فرچه رنگ نازک، نرم و با کیفیت بردارید و به کمک آن مانند رنگ مو به موهایتان از مواد کراتین بزنید. اما آموزش کراتینه مو در منزل به کمک این مواد را بررسی میکنیم.

به علاوه عسل طبیعی نیز سرشار از ویتامینهای مختلفی است که به راحتی قابلیت انتقال به موی سر را دارند. یک تخم مرغ، یک عدد موز رسیده، دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 2 قاشق غذاخوری شیر تازه باید با یکدیگری به خوبی ترکیب شود تا مخلوطی یک دست به وجود بیاید. در این مرحله از کراتین سرد خانگی لازم است تا چند دقیقه صبر کنید تا سرکه سیب به خوبی جذب مو شود. اگر در گذر زمان موهای شما حالت خشک و شکننده پیدا کرده است، ماسک مایونز و آووکادو به عنوان یک گزینهی مناسب برای کراتین مو در منزل به شمار میرود. به همین دلیل موهایی صاف و درخشنده که نیاز چندانی به فرم دهی ندارند و به همان شکل زیبا هستند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. موهای خود را با توجه به حجم آن، از پایین به 6 تا 8 دسته تقسیم کنید و با کلیپس هر دسته را فیکس کنید. این دو ماده را به خوبی با هم ترکیب کنید. سپس آن را روی سر خود قرار دهید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید.

به طور کلی این روش چه کاری روی موهای خانمها انجام میدهد و برای چه مدتی روی موها باقی میماند؟ آیا می دانید کراتین چیست و چه کاری انجام می دهد؟ بعد از انجام یک روش کراتینه مو در منزل نیز باید مراقبتهایی را حتما لحاظ کنید. اگر شما هم موهای آسیب دیده و وز شده دارید حتما یک بار هوس کراتینه کردن مو را کرده اید. یکی از مشکلات اساسی که موجب وز یا مجعد شدن موی سر افراد میشود، کاهش سطح رطوبت موی آنها است. وز موهای شما را به طور کامل از بین خواهد برد و امکان حالت دهی آنها را نیز بسیار بیشتر خواهد کرد. در غیر این صورت انجام کراتینه مو در منزل نه تنها مزیتی به همراه ندارد، بلکه میتواند بشدت آسیبزا نیز باشد. اما در بهترین حالت نیز شما موهای خود را با یک روش تهاجمی صاف کرده اید و این کار عواقبی را نیز در پی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید