کاربرد و عوارض کراتینه کردن موها – سینا تولید

در این روش نسبت به بسیاری از روشهای دیگر، مراقبتهای کمتری نیاز دارید. آرایشگر ابتدا موهای شما را با مواد کراتین پر میکند و سپس با اتو مو داغ سعی میکند مواد را مو انتقال دهد.شما حدودا برای کراتین مو دو ساعت زمان نیاز دارید و تا شش ماه میتواند بر روی شما کراتین بماند و بعد از بین میرود.کراتین مو برزیلی برای تقویت و سلامتی مو نیز اهمیت دارد و باعث سلامت مو میشود. پس حتما مطمئن شوید که آرایشگر شما مهارت لازم برای تشخیص بهترین فرمول را داشته باشد. دیگر مزیت این محصول استفاده آسان از آن است، به طوری که شما حتی یک آرایشگر حرفهای هم نباشید میتوانید از آن در خانه استفاده کنید. تا جایی که میتوانید با موهایتان ملایم باشید و از سشوار استفاده نکنید. بعد از گذشت یک ساعت موهای خود را با یک شامپوی ملایم با آب سرد بشویید . برای جلوگیری از آسیب به موها حتماً از یک محافظ حرارتی استفاده کنید. درمان های کراتین ( انجام کراتینه مو ) نباید بیش از سه بار در سال انجام شود ، زیرا با گذشت زمان می تواند به مو آسیب برساند.

یکی دیگرازعوامل مهم در خرید کراتین ،انتخاب مواد بدون فرمالدِید میباشد.فرمالدِید یک نوع مواد شیمیایی خطرناک است که در کراتین های ارزان قیمت و با کیفیت پایین وجود دارد این مواد شیمیایی باعث ایجاد گاز و بوی آزار دهنده است که در هنگام انجام کراتین سوزش چشم و سرفه و اشک را به دنبال دارد .اما وجود این ماده در کراتین باعث اجاد صافی خوبی میشود که متاسفانه برخی از افرد خواسته یا ناخواسته به خرید این مواد ترغیب میشوند. کراتین مو یکی از روشهایی است که شما نمیتوانید هر وقت که دلتان خواست از آن استفاده کنید. خارج از مسئله سلامت، مو یکی از مهمترین اجزای زیبایی شماست کسب اطلاعات بیشتر و مراقبت از آن باید یکی از اولویتهای شما باشد. کراتین سلولهای مرده و یا خشک مو را پوشش می هد و به آن ها آب رسانی می کند. حفظ سلامت موها به جلوگیری از شکافتن و شکستگی موها کمک میکند و به آنها رطوبت بیشتری میبخشد.

ماسک موی خاک رس بنتونیت به عنوان یک پاک کننده عمیق عمل میکند. در این مرحله باید با توجه به نوع کراتین مورد استفادهتان عمل کنید.اگر کراتین مورد استفاده شما از نوع احیایی و ترمیم کننده است موهای خود را کاملا خشک کنید و آب آن را بگیرید. باز هم همانند مورد قبلی موهای شما به سادگی حالت میگیرند و نیازی به نگهدارنده دیگری ندارید. تمایز دیگر این محصول این است که ماندگاری آن در کمترین حالت 3 ماه و در بیشترین حالت 9 ماه است. چرا که تولید کنندههای زیادی برای یک محصول وجود دارند که هر یک همراه با مزایایشان معایبی را نیز به دنبال دارند. این شامپو از برند ایرانی فولیکا حاوی آمینو فایبر اف و مناسب افرادی است که موهایی نازک و کم حجم دارند. لورآل یکی از برندهای شناخته شده محصولات آرایشی است که کیفیت خود را به اثبات رسانده است. یکی از روش هایی که امروزه کاربرد زیادی در صاف کردن مو دارد کراتین مو است. یکی از مواردی که بر روی ساختار مو اثر می گذارد بیماری تیروئید است که ممکن است باعث خشکی و وزی مو شود. کسانی که به بیماری تیروئید مبتلا هستند می توانند موهای خود را کراتین کنند، اما برای کنترل خشکی و وزی مو باید مشکل تیروئید خود را برطرف کنند.

این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی افراد ایجاد میکند به خصوص برای کسانی که دائما در معرض آن قرار دارند مثلا آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام میدهند. فرمالدهید جزو گروه مواد سرطان زا دستهبندی شدهاست و به همین علت موادی که از فرمالدهید تشکیل شدهاند، از سوی اتحادیه اروپا و کانادا منع مصرف دارند. محصولات کراتینی وجود دارند که فاقد فرمالدئید هستند، اما قدرت اثربخشی آنها به اندازه فرمالدئید نیست. این محصول کوتیکولهای مو را خم میکند تا لایههای کراتین از بین بروند، درست همانطور که تجمع و سموم را از روی مو پاک میکند. درست است که کراتینه یک راه میانبر برای به دست آوردن موهای صاف است اما با گذشت زمان و از بین رفتن اثر کراتینه، مو خشنتر و معجدتر از قبل میشود. این شامپو کراتینه بوی مجللی دارد که به شما ظاهر جذابیت از هر نظر را میافزاید. با انجام کراتین مو گرد و غبار و کثیفی کمتری به موها میچسبد و نیازی به شستشوی مکرر موها نیست. وقتی موهای خود را کراتینه می کنید، حالت دهی راحت تر شده، موها به آسانی حالت می گیرند و همچنین زمان کمتری صرف این فعالیت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید