کاربرد و عوارض کراتینه کردن موها – سینا تولید

موزها را قبل از اضافه کردن مواد دیگر به آن خوب له کنید و مطمئن شوید که تکههای موز له شده به شکل گلوله به هم نچسبیده باشند. همچنین برای افرادی که با تغییرات هورمونی شکل و ظاهر موهایشان خراب و خشک شده است. از طرفی به طور طبیعی کراتین به اندازه کافی در ساختمان موی افرادی که موهای وز و فری دارند وجود ندارد و به همین دلیل موهای فر نسبت به انواع مو آسیب پذیرتر هستند. با توجه به اینکه قدرت صاف کنندگی مواد کراتینه به دلیل وجود ماده ای بنام فرمالدئید می باشد (که مصرف بیش از اندازه آن خطرناک است) لذا ابتدا بایستی برندی را انتخاب نمایید که دارای حد مجاز از ماده فرمالدئید باشد. مقدار محلول بایستی به اندازه ای باشد که کل موها را پوشش داده و مرطوب نماید. موهایی که در اثر رنگ و دکلره زیاد، خشک و آسیب دیده شده، اتو و سشوار کردن مو، مراقبت های نادرست دچار آسیب شده اند را می توان با کراتین مو نرم و شاداب نمود.

5. پس از سپری شدن زمان مذکور، بدون آنکه موها را شستشو دهید اقدام به خشک کردن موها با سشوار نمایید. برای این کار آرایشگر یک محصول صافکننده کراتینه مو را روی موهای شما مورد استفاده قرار داده و سپس از گرمای اتو مو برای ثابت شدن مواد کراتینه بر روی موهایتان، استفاده میکند. انجام این روش معمولاً در سالن های زیبایی، تقریبا 120 دقیقه یا بیشتر طول می کشد که البته این زمان کاملا بستگی به میزان بلندی موهای شما دارد و تأثیر آن کاملا بسته به کیفیت مواد کراتین مو دارد که در صورت با کیفیت بودن مواد کراتین مو ، تا 6 ماه باقی می ماند. علاوه بر مشکلاتی که اینگونه افراد در نگهداری از موهای خود دارند، زیبایی و درخشانی در موهای وزشده نیز کمتر است. بنابراین از آنجا که ساقه موها کمتر دچار آسیب می شود، سریع تر هم رشد می کنند. دقت داشته باشید موها نبایستی شسته شوند مگر اینکه در دستورالعمل محلولی که استفاده می نمایید قید شده باشد که موها شسته شود. دقت داشته باشید لازم نیست حجم زیادی از محلول را بر روی موها بمالید.

با توجه به حجم موها، آنها را تقسیم بندی می کنیم. دقت داشته باشید حجم مقدار مویی که در اتو قرار می دهید زیاد نباشد و هر دسته از موها را در حدود ۷ الی ۸ مرتبه اتو بکشید. قبل از خرید کراتین مو حتما باید این اطلاعات را داشته باشید. 5. سپس از هر قسمت لایه های نازک برداشته و با قلمو موها را به مواد کراتین آغشته می کنیم. در نهایت نیز رطوبت به خوبی در موها حفظ می شوند. در این مرحله می توانید از یک کلاه نایلونی نیز استفاده نموده و موها را داخل آن قرار دهید تا اثر بخشی محلول بر روی موها بیشتر شود. مواد کراتین انواع و اقسام مختلفی دارند اما همه آن ها با دو هدف متفاوت تولید می شوند که این هدف می تواند کیفیت را توجیه کند. به این نوع کراتینه اصطلاحا کراتینه برزیلی و گاهی نانوکراتین نیز گفته می شود. نوع دیگری از کراتینه وجود دارد که علاوه بر احیاء موهای سوخته و آسیب دیده، خاصیت صاف کنندگی نیز دارد.

کراتین پروتئینی ست که بطور طبیعی در ناخن و موها وجود دارند. به طور کلی، هر چه لایه کراتین مو یا ناخن ضخیم تر باشد، آن ها سالم تر خواهند بود؛ زیرا سلول های مرده خارجی، سلول های زنده داخلی را محافظت خواهند کرد. اگر عمل کراتینه مو توسط متخصص صورت نگیرد ممکن است، حتی اگر تمام نکات خرید کراتین مو را هم در نظر گرفته باشید، باعث ایجاد سوختگی پوست سر و یا مو شود. ضمنا ميزان فرمالدئید در محصولات مختلف کراتین، متفاوت است و این مقدار معمولاً روی بسته بندی این محصولات ذکر می شود. بلوغ و بالا پایین شدن هورمون ها به شدت روی ساقه مو تاثیر می گذارد و موها به سمت مجعدی و خشکی می رود که کراتین مو می تواند گزینه عالی برای مهار کردن این حالت مو باشد. با حوله آب موها را می گیریم. پس از اینکه محلول را به کل موهایتان مالیدید در صورتی که جنس موهایتان معمولی باشد در حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه و در صورتی که موهایتان زبر و فر باشد در حدود ۴۰ الی ۵۰ دقیقه صبر نمایید تا محلول روی موهایتان اثر بگذارد. اگر قصد دارید از کراتین بعنوان روش ترمیمی برای احیاء مو هایتان استفاده نمایید موهایتان را کاملا خشک نمایید ولی در صورتی که بدنبال کراتینه برزیلی هستید آنگاه اجازه دهید مقداری نم بر روی موهایتان باقی بماند و در حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد موهایتان را خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید