کار به پایان رسیده است

به یاد داشته باشید که اگر موهای آسیب دیده و ضعیفی دارید (به دلیل استفاده بیش از حد از دستگاههای حرارتی یا شستن بیش از حد موها)، رنگ کردن موها فرآیندی سختتر و زمانبر خواهد بود. همچنین می توانید از ترکیب روغن زیتون، عسل، آووکادو، تخم مرغ ،ژلاتین و ماست برای زیبایی و ترمیم موهای آسیب دیده می شود . پوست با تناژ سرد: افرادی که پوستی با رنگها خنک دارند معمولا با تهرنگهای آبی یا صورتی دیده میشوند که به شدت به آفتاب حساساند و به راحتی در زیر نور خورشید میسوزند. همچنین چشمهای تیره (قهوهای، مشکی و فندقی) و موهای تیره (قهوهای یا مشکی) از دیگر مشخصههای افرادی با پوست گرم است. همچنین به جای رنگهای تند و برجسته، رنگهای ملایم را انتخاب کنید. درواقع این افراد میتوانند هر نوع رنگ مویی را انتخاب کنند و رنگ رگهای آنها نه چندان سبز و نه چندان آبی به نظر میرسد. سپس هیدروژن پراکسید موجود در این محصول (hydrogen peroxide) پس از ورود به ساقهی مو رنگ طبیعی مو را سفید میکنند و رنگ جدید به راحتی جایگزین میشود.

مولکولهای رنگی در رنگهای نیمه دائمی بر روی پوشش مو رسوب و بخشی از آنها به داخل قشر مو نفوذ میکنند. زیرا اگر رنگ انتخابی برای موها با رنگ پوست شما مطابقت نداشته باشد، چهرهی شما غیرطبیعی به نظر میرسد. رنگ موهای نیمه دائمی از نظر شیمیایی در مقایسه با نوع دائمی ملایمتر هستند. اگر قصد دارید که موهای سفید خود را بپوشانید، این نوع از محصولات از جمله موثرترین رنگها هستند. اگرچه این کلمات در زبان فارسی تنها معنی «رنگ مو» را میدهند، اما آیا واقعا این دو کلمه معنی یکسان دارند؟ از طرفی در زبان انگلیسی رایج است که مردم از کلمات «hair color» و «hair dye» به جای یکدیگر استفاده میکنند. این نوع از رنگ موها بر اساس اصل اکسیداسیون (oxidation) کار میکنند و عملکرد آن به این شکل است که در ابتدا رنگ طبیعی مو را از بین میبرند و سپس رنگ موی جدید را اعمال میکند.

طی چنین فرآیندی رنگدانههای PPD که مولکولهای کوچکی هستند به عمق ساقهی مو نفوذ میکنند و از آنجایی که در در ترکیب این نوع از رنگها آمونیاک وجود دارد، فرآیند رسیدن این مولکولهای کوچک به ساقهی مو تسریع میشود. البته باید به این نکته اشاره کنیم این صافی دائمی نیست. سالنهای زیبایی و آرایشگاههای معتبر هر شهر نرخ مخصوص خود را برای هر خدمتی دارند، و هزینه کراتینه مو زنانه و مردانه نیز، از این موضوع مبرا نیست. این مواد کراتینه شکلاتی می توانند برای شما معجزه کند. رنگ موی نیمه دائمی نمیتواند رنگدانههای اصلی مو را سفید کند. بهتر است قبل از استفاده از کراتین مو، مضرات و فواید کراتینه مو را بدانید. اما قبل از انجام چنین روشی، باید به درک درستی از مواد شیمیایی درون آن برسید. چراکه میتواند به ساقهی مو بچسبد و به آنها رنگ دهد. محصولات کراتین مو حاوی مقدار زیادی فرمالدهید (کراتین مو ممنوعیت ندارد اما هشدار های زیادی در زمینهی استفاده از آن به مردم داده میشود. درواقع باید به یاد داشته باشید که همواره قبل از انتخاب رنگ مو به عواملی مانند رنگ پوست، سن، سلامت مو و… قبل از انجام کراتینه مو با مواد شیمیایی، فقط کافیست که یک بار، کراتین مو در منزل را با مواد کراتین مو طبیعی ذکر شده انجام دهید و نتایج شگفتآور آن را ببینید.

هر دو روش، مواد تشکیل دهنده متفاوتی دارند و در نتیجه نتایج متفاوتی ایجاد می کنند. با انجام این روش، موها براقتر به نظر میرسند چون در واقع سالمتر میشوند. کراتین یک نوع فیبر پروتئینی می باشد که با افزایش سن،انجام کار رنگ و فر و مش مداوم این ماده حیاتی، دچار آسیب شده و از بین می رود،کراتین یک پروتئین سخت و قابل انعطاف می باشد.حال با محصولاتی که در طی سال ها تولید شده اند موادی به نام کراتین به وجود آمده که میتواند دوباره کراتین از دست رفته مو را به مو بازگرداند که این محصولات تحت عنوان خدمات کراتین درمانی مو در مراکز زیبایی انجام میشود. اما به طور کلی باید بدانید که وجود ماده شیمیایی به نام «p-phenylenediamine» یا PPD در رنگ موها بهویژه نوع دائمی، عامل اصلی ایجاد حساسیت در افراد است. چنین افرادی میتوانند رنگ موهای آبی، قرمز یا بنفش را انتخاب کنند. پوست با تناژ گرم: افرادی با پوست گرم به راحتی زیر نور خورشید برنزه میشوند و میتوانند رنگ موهایی مانند قهوهای، شاه بلوطی، قهوهای طلایی و هایلایتهای قرمز را به عنوان گزینههایی جذاب انتخاب کنند. افرادی با تناژ پوست سرد، رگهایی به رنگ آبی دارند. ما در این راهنمای گام به گام به شما یاد می دهیم چطور خیلی راحت و آسان موهای مشتریانتان را کراتینه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید