کراتینه مو ؛ معجزه زیبایی یا دشمن سلامتی موها ؟

البته تنها وظیفهی دولت نیست که از مردم در برابر این مواد محافظت کند. بهطور منظم از این مواد حاوی کراتین استفاده کنید. این نوع فرمالدهید در دود سیگار، وسایل گازسوز، اجاقهای گازسوز یا هیزمی و آرایشگاههایی که با استفاده از کراتین، مو را صاف میکنند پیدا میشود. اما در واقع هیچ چیز نمی تواند مانند کراتینه احیا مو موثر واقع شود. این محصول نتیجهای مشابه با کراتینه کردن برزیلی دارد، ولی هیچ مادهی سمی در آن موجود نیست. به طور کلی دو نوع کراتینه وجود دارد، یک نوع کراتینه فقط موهای آسیب دیده ناشی از دکلره و سایر مواد شیمیایی را احیاء می کند. این نوع کراتین برای افراد بسیار حساس نسبت به مواد کراتینه مناسب است و به علاوه هزینه کمتری هم دارد. علاوه بر سرطان، تماس طولانیمدت با فرمالدهید میتواند موجب آسیب سیستم عصبی مرکزی هم شود. سن هم میتواند بر کم شدن این ماده در مو اثر گذار باشد. در طول زمان عوامل مختلفی به مو آسیب می رسانند، شامپوهای نامناسب، حرارت بالای سشوار و اتوی مو٬ رنگ موهایی که کیفیت مناسب ندارند، همه این عوامل می توانند کراتین موهای ما را از بین ببرند و حالت وزی به موهای ما بدهند، که ظاهر چندان جالبی ندارد.

این روزها استفاده نکردن از رنگ موهای مختلف و همینطور اتوهای مو و بابلیس و سشوار اجتناب ناپذیر است پس باید هر از چند گاهی پس از استفاده مداوم از این محصولات مجددا حال موهای خود را به کمک کراتین مو خوب کنیم. کراتین مایع با مقادیر مختلفی فرمالدهید مخلوط شده، روی مو قرار گرفته و با حرارت ناشی از اتوهای مو تثبیت می شود. محصولات صافی مو و کراتین نیز همگی، دارای مقادیری قابل توجه از فرمالدهید میباشند. این روش بیشتر برای کسانی که موهای بسیار وز دارند و قابل شانه شدن نمی باشد مناسب است. اگر می خواهید برای مدت زمان طولانی تری موهایتان براق و سالم بماند ، وقت آن است که شما آن بطری ارزان شامپو را کنار بگذارید و سرمایه گذاری در شامپوهای مناسب یرای موی تحت درمان با کراتین را شروع کنید. اگر از مواد مناسب استفاده و مراقبتهای بعد کراتین را رعایت کنید تا شش ماه موهایی صاف دارید. اگر به آسم، برونشیت یا هر بیماری تنفسی دیگری مبتلا هستید، احتمالا به این مواد حساستر هم میشوید. این اثرات وقتی از آرایشگاه خارج میشوید از بین نمیروند.

این به این معنی است که کارکنان آرایشگاه و مشتریان مرتب در معرض میزان غیرمجازی از فرمالدهید هستند. به این روش میتوانید آرایشگاهی را انتخاب کنید که سلامتی شما و کارکنان خود را اولویت قرار میدهند. اخیرا مردم متوجه شدهاند که فرمالدهید موجود در مواد کراتینه مو برای سلامتی خطرناک است. این نوع دود است که نهتنها برای سلامتی شما، بلکه برای سلامتی آرایشگر هم خطرناک است. ولی در واقع فرمالدهیدی که از طریق تنفس جذب میکنیم خطرناک است. این مقدار حرارت میتواند برای موهای نازک یا موهایی که قبلا هایلایت شده، خطرناک باشد. شرکت سازنده میتواند ادعا کند این محصول حاوی فرمالدهید نیست. کراتین کردن موها با کمک بهترين مارك كراتينه مو ، یک روش بی خطر برای موهاست که نه تنها موهای تان تقویت را می کند بلکه در نهایت موهایی نرم و ابریشمی به شما تقدیم خواهد کرد. تماس مداوم با فرمالدهید به این معنی است که آرایشگران بیشتر تحتتأثیر عوارض جانبی کراتینه کردن مو قرار دارند. ولی چون شما سالی یکی دو بار این کار را انجام میدهید به این معنی نیست که تحتتأثیر آثار سوء این مواد قرار نمیگیرید، زیرا فورا یا در عرض چند ماه تأثیرات فرمالدهید را احساس نمیکنید. «فرمالدهید یکی از مواد شناختهشدهی سرطانزاست.

کراتینه کردن مو یکی از روش های رایج صاف کردن مو و بر طرف کردن وزوز موهاست و اصطلاحا به آن “صاف کننده، معجزه گر” لقب داده می شود. برخی ایالتها و کشورها صاف کردن مو را با کراتین ممنوع کردهاند. به این دلیل که این افراد مدام موها را به این روش صاف میکنند. فقط باید یک نکته را در نظر داشته باشید که کراتینه برزیلی پس از اتو شدن مو ، باعث می شود که موها کمی روشنتر شوند. استفاده از این کراتین آسان است فقط کافیست این کراتین را روی موی خیس بمالید تا جذب مو جذب شود. اولین قدم این است که برای صاف کردن موی خود از کراتینه کردن به روش برزیلی استفاده نکنید. در واقع این روش را به عنوان نوعی متد طبیعی برای صاف کردن مو بکار می برند، در حالیکه مواد شیمیایی مضری برای انجام آن به کار می رود. همانطور که گفته شد قدرت صاف کردن مواد کراتینه مو در مادهای به نام فرمالدئید است.

دیدگاهتان را بنویسید