کراتینه مو ؛ معجزه زیبایی یا دشمن سلامتی موها ؟

صافی ناشی از کراتین به دلیل وجود آب و چربی جذب شده می باشد و به مرور زمان این آب و چربی در پیگمنت ها تحلیل رفته و کراتین بعد از 4 ماه کم شده و موها آرام آرام به حالت قبلی باز می گردد حال اگر کراتین از نوع عالی با شد موها بعد از شش ماه از موهای اولیه بهتر است ولی اگر متخصص, مواد, یا اتو درجه عالی نباشد بعد از 6 ماه مو ها از حالت اول خود آسیب دیده تر و وزتر می شود ولی صافی ناشی از صافی ژاپن داخل پیگمنت ها مانده و اصلا تحلیل نمی رود و فقط مو های رشد کرده نیاز به همین عمل دارند و همیشه موها به صورت صاف و حریری می مانند صافی ناشی از کراتین 6 ماهه است(موقت) ولی صافی ژاپنی ماندگاری دائم دارد. مقدار این پروتئین در موهای افراد فِر و یا وز کم است و با استفاده از مواد کراتینه می توانند این پروتئین را در مو جایگزین کنند.

شما ممکن است از فرم فر یا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولا بیشتر از 2 ماه دوام نمی آورد. کراتین مو از یک گیاه استوایی، که در کشور برزیل رشد می کند ساخته می شود. در واقع کراتینه کردن موها برای نرمی مو است و ارتباطی به صافی آن ندارد ولی میتوان با کراتینه و روش های دیگری به صافی و لختی آن دست یافت. میتوانید از آرایشگر خود سوال کنید معمولا افراد برای انجام کراتین سوال های متداولی از جمله کیفیت مواد مصرفی یا مدت زمان ماندگاری یا عوارض پس از کراتین در ذهن خود دارند که اگر با فرد با تجربه ای مشورت کنید میتوانید به جواب های درستی برسید در این مقاله به چند پرسش متداول درباره کراتین مو پاسخ میدهیم. کراتینه صاف کننده به دلیل اینکه از فرمالدهید تشکیل شده دارای احیاء بسیار کمی است. آیا کراتینه مو خوب است؟ زمانی که موهایتان را شانه می کنید، موهایتان می شکند و هیچ ماده ای دیگر جلای خوبی به موها نمی دهد، در این موارد مو مرده و خشک شده است.برای حیات دوباره مو باید کراتین را به آن برگرداند تا دوباره موهایتان به حالت اولیه باز گردد.کراتینه کردن مو فواید زیادی برای مو دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

یکی دیگر از موارد ساخت کراتینصنعتی ،کراتین هیدرولیزه شده که با روش شناخته شده (ENZYMATIC)یا آنزیمه شده که AMINO-ACID های ترکیب شده که به خاطر ملایم بودن شان برای محیط زیست بهتر هستند. در این بخش، نیازی نیست مقدار زیادی از محلول را روی موی خود بریزید. برای اینکه به موهای خود حالت بدهید لازم نیست حرارت وسیله های مربوطه مثلا اتو مو را بیشتر کنید یا از محصولات مختلف استفاده کنید. برای اینکه به موهای خود حالت بدهید لازم نیست حرارت وسیلههای مربوطه مثلا اتو مو را بیشتر کنید یا از محصولات مختلف استفاده کنید. اگر موهای شما نیز در اثر عواملی که در بالا ذکر شده است، دچار آسیب شدهاند، بهترین ماسک مو برای بهبود آنها، استفاده از ماسک کراتین مو تخم مرغ و ماست است. در گذشته داشتن موهای براق ، صاف ، ابریشمی و بدون وز و مجعد به نظر می رسید رویایی است که هرگز محقق نخواهد شد.

یکی از راهکارهای صاف کردن ، نرم و ابریشمی شدن مو کراتینه کردن مو است. دقت داشته باشید که مواد کراتین را به ریشه مو و پوست سر نزنید و برای اجتناب از این کار خطرناک، مواد کراتین را از یک تا یک و نیم سانت مانده به ریشه، به موهای خود بمالید. در صورت تمایل برای آشنایی بیشتر با خواص آلوئه ورا می توانید به مقاله مربوط به آن در وبلاگ میس و مستر مراجعه نمایید. به شما عزیزان همشهری که به دنبال انجام کراتینه مو در شیراز هستید، پیشنهاد می کنیم برای کسب نتیجه مطلوب و عدم آسیب رسیدن به موهای خود، به آرایشگاه ها، سالن ها و مراکز تخصصی کراتینه مو مراجعه کنید. برای افزایش ماندگاری کراتین مو و پیشگیری از آسیب دیدگی موها بهتر است نکات مراقبتی پس از کراتینه مو را جدی بگیرید. قبل از خرید کراتینه مو، بهتر از جنس مو، منافذ مو و قدرت کشش مو را مورد بررسی قرار دهید. کراتینه مو روشی است که برای انواع مو مورد استفاده قرار می گیرد و محدودیت ندارد. نوع مواد مصرفی به موهای شما بستگی دارد که با توجه به نیاز مو و درصد مورد نیاز برای صافی و احیا مو مشخص می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید