کراتینه مو چیست؟

در بین افراد گوناگون حالت موهای مختلفی دیده می شود. اگر موی سر بعد از رنگ و مش های مکرر، کار با مواد دچار بد فرمی و بد حالتی می شود یا اینکه حالت وز به خودش می گیرد و خشک و بی آب می شود و درواقع برق مو از بین می رود نشان می دهد که زمان احیا مو با کراتین رسیده است، پس این مواد را می توانیم هم قبل و هم بعد از کار مواد شیمیایی، مانند رنگ، دکلره، ریموورها همه این کارهای مواد را می توانیم انجام دهیم و هیچ مشکلی به وجود نمی آید که کراتینه بعد از دکلره انجام شود یا قبل آن انجام شود. ریزش مو و از بین رفتن براقی آن از عوارض دیگر کراتینه کردن مو میتواند باشد. قبل از انجام کراتینه، ابتدا در خصوص مرکز زیبایی که عمل صافی مو را انجام می دهد، اطلاعات لازم را کسب کنید.

هیدروژن رسانی مو، کاری بسیار مهم و ضروری قبل از کراتینه است؛ این عمل تا ۵۰ درصد اثر صاف کنندگی را بیشترمی کند. سپس موهای خود را با دقت و حوصله لایه لایه اتو بکشید و این عمل را در هر لایه آنقدر تکرار کنید که در حین اتوکشی دیگر بخاری از موها بلند نشود. افرادی که به هر دلیلی می خواهند مو های خود را کراتینه کنند باید از این موضوع آگاه باشند. این شامپو فاقد سولفات است و به همین علت برای افرادی که موهای خود را کراتینه کرده اند، گزینه بسیار مناسبی است. در نهایت توصیه ما این است که حتما پیش از اقدام، تجربه افرادی که این روش یا روش های دیگر را امتحان کرده اند، بشنوید. افرادی که در اثر عواملی مانند سوختگی ناشی از مواد شیمیایی موی سرشان آسیب دیده، همچنین برای موهای دمیج می توانند از کراتینه احیاء کننده مو جهت ترمیم و تقویت موهایشان بهره ببرند. ابتدا موها را توسط شامپو نمره یک مخصوص قبل از کراتینه یا شامپوهایی ضعیف مانند شامپو بچه دوبار بشویید. روش کار کراتینه کردن مو به این صورت یک محصول صاف کننده کراتینه ی مو را روی موها قرار می دهند و سپس از گرمای اتو مو و یا سشوار برای حرارت دادن و ثابت نگه داشتن و جذب مواد کراتینه بر روی مو استفاده می کنند.

هم چنین اگر شما قصد دارید که از کراتین به عنوان روش ترمیمی برای احیای موها استفاده کنید، بهتر است که در این مرحله موها را به صورت کامل (100%) خشک کنید.4. اگر موهایی معمولی دارید، بعد از مواد گذاری حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید ولی اگر موی فر و زبر دارید بهتر است حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه صبر کنید تا مواد کراتینه به خوبی روی موهایتان اثر بگذارد.در طول مدت زمان توصیه شده، باید هر ۱۰ دقیقه تمام موهایتان را از بالا به پایین شانه کنید و بعد موها را توسط کلاه نایلونی مخصوص رنگ بپوشانید تا مواد جذب موها شوند.8. اتو کشیدن موها با دمای بالا در جریان کراتینه کردن مو باعث کم پشت به نظر رسیدن مو میشود. کراتینه مو باعث میشود که موهای شما حجیمتر از حالت عادی دیده شود. اما فارغ از صاف کردن مو، کراتین سبب درمان و ترمیم آسیب های کوتیکول مو میشود. ضمنا میزان فرمالدهید در محصولات مختلف کراتین، متفاوت است و این مقدار معمولا روی بسته بندی این محصولات ذکر میشود. 2. ژل یا سایر محصولات مو استفاده نکنید.

برای تهیه این ماسک یک موز، یک زرده تخم مرغ، 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل، 2 قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری مایونز (یا نصف استکان شیر پرچرب) را در مخلوطکن بریزید و با یکدیگر مخلوط نمایید. لازم است پس از انجام کراتینه مو، از ماسک مو و شامپوهای مخصوص استفاده شود تا موها تقویت شوند.موهایتان را تا ۴۸ ساعت بعد از کراتینه کردن با گیره و یا کش نبندید و هم چنین آن ها را پشت گوشتان نیز نیندازید. هزینه کراتین مو در آرایشگاه زنانه به دلیل هزینه های جانبی، نسبتا زیاد است؛ به همین جهت شما می توانید با استفاده از تجهیزات مخصوص، این روش را در خانه انجام دهید. برای ساخت کراتین خانگی برای مو ابتدا باید روغن ویتامین E و روغن نارگیل را به نسبت چهار به یک با یکدیگر مخلوط کنید و شروع کنید، ترکیب حاصله را از پوست سر خود تا انتهای موها ماساژ دهید. در جواب باید گفت که ابتدا باید موی سر را مشاهده کرد و اگر مو کاملا سوخته باشد یعنی مو به راحتی خرد و از ساقه جدا می شود این مو دیگر کراتین روی آن جواب نمی دهد و به اصطلاح آرایشگران یک موی مرده است.

دیدگاهتان را بنویسید