کراتینه مو چیست؟

قبل از انجام کراتینه، ابتدا در خصوص مرکز زیبایی که عمل صافی مو را انجام می دهد، اطلاعات لازم را کسب کنید. زمانی که موهایتان را شانه می کنید، موهایتان می شکند و هیچ ماده ای دیگر جلای خوبی به موها نمی دهد، در این موارد مو مرده و خشک شده است.برای حیات دوباره مو باید کراتین را به آن برگرداند تا دوباره موهایتان به حالت اولیه باز گردد.کراتینه کردن مو فواید زیادی برای مو دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است. برخلاف روشهای سنتی صاف کردن مو، این روش هیچ آسیب دائمی به موها نمیزند. روشی که بتوان مدت زمان بیشتری صافی و شفافیت مو، دوام و ماندگاری را نسبت به کراتین برزیلی ادامه داد.روش انجام اینگونه هست که ابتدا با کراتین برزیلی مو ها کراتین میشود و سپس صافی زاپنی روی مو میگزارند.برای انجام این روش حدودا چهار ساعت زمان نیاز هست. کراتین داخل مو بستگی به شرایط جغرافیایی، رنگ مو و پوست دارد. فراموش نکنید که کراتینه مو یک فرایند شیمیایی است و در هر صورت با طبیعت پوست و مو در تضاد خواهد بود و ممکن است عوارض قابل توجهی داشته باشد. پروتئین کراتین باعث نرمی و لطافت مو می شود؛ بنابراین از کراتین مو برای نرم، براق و صاف شدن مو در آرایشگاه ها استفاده می شود.

در گذشته داشتن موهای براق ، صاف ، ابریشمی و بدون وز و مجعد به نظر می رسید رویایی است که هرگز محقق نخواهد شد. اگر می خواهید موهای براق و صاف داشته باشید، فارغ از اینکه چه جنسیتی دارید، می توانید از این روش استفاده کنید. اگر کراتین صافی مو برای موهای بسیار آسیب دیده استفاده شود می تواند منجر به سوختن و از بین رفتن موها شود. زمانی که مو خشک و شکننده و یا آسیب دیده باشد، کراتین کردن مو باعث محافظت از بدنه مو می شود و باعث می شود آسیب مو درمان شود. استفاده از این روش باعث ترمیم موهای آسیب دیده و کراتین های از دست رفته شده و موها را تقویت و ویتامینه می کند. در نتیجه، موهای شما در معرض آسیب کمتری در برابر مواد شیمیایی قرار می گیرد. کراتینه مو روشی است که برای انواع مو مورد استفاده قرار می گیرد و محدودیت ندارد. کراتین برزیل کاکائو در ایران با نام تجاری کادیو ( کادیوو ) شناخته شده که یکی از بهترین مارک کراتینه مو در ایران می باشد. درک موهای وز اولین قدم برای یافتن بهترین راه حل است.

تقریبا بعد از دو تا سه ماه، موهای شما به حالت قبلی خود برمی گردد. اما این روش دائمی نیست و بعد از مدتی مو، شفافیت و صافی خود را از دست داده و به ترمیم دوباره نیاز خواهد بود. بعد از کراتینه مو، موهایتان به راحتی شانه می شود و به راحتی می توانید آن را حالت دهید. در مراحل پایانی آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو، بدون اینکه موی خود را شست و شو آن را با سشوار خشک کنید. پس از تمام شدن دوره قرنطینه سه روزه، موهای خود را با شامپوهای بدون سولفات شستشو دهید و از ماسک موهای فاقد سولفات استفاده نمایید. یک نمونه ساده از شامپوهای بدون نمک شامپو بچه می باشد. کراتین مو یک پیشنهاد عالی برای صاف و نرم کردن موهای وز و مجعد است که با تاثیر گرفتن از عنصر اصلی سازنده مو یعنی کراتین ، می تواند زیبایی را به موها هدیه دهد و با بیشتر کردن خاصیت کشسانی مو از شکنندگی آن جلوگیری کند. در دوران بارداری به هیچ وجه نباید در معرض فرمالدهید قرار گرفت و کراتین مو در این دوران ممنوعیت دارد. کراتینه مو یکی از روشهای نوین زیبایی مو است که بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته.

بعضی از انواع کراتینه مو ماندگاری بالای چند ماه یعنی از ۳ الی ۶ ماه دارند؛ در حالی که برخی فقط برای از بین بردن وز مو به کار میروند و ماندگاری کمتری و حداکثر دو ماه دارند. برخی از مواد ۵۰ درصد خاصیت صاف کنندگی و ۵۰ درصد احیاء دارند، بعضی ها 60 درصد خاصیت احیا کنندگی و 40 درصد صافی دارند و دسته دگیر نیز 80 درصد خاصیت احیا کنندگی و 20 درصد صاف کنندگی دارند. مقدار این پروتئین در موهای افراد فِر و یا وز کم است و با استفاده از مواد کراتینه می توانند این پروتئین را در مو جایگزین کنند. قبل از انجام کراتینه مو با مواد شیمیایی، فقط کافیست که یک بار، کراتین مو در منزل را با مواد کراتین مو طبیعی ذکر شده انجام دهید و نتایج شگفتآور آن را ببینید. هزینه کراتینه مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و تعیین یک مقدار مشخص کار سادهای نیست.

دیدگاهتان را بنویسید