کراتینه مو چیست؟

باید ها و نباید های موی کراتینه شده ، بسیاری از خانم ها برای راحت شدن از شر موهای وز و آسیب دیده خود استفاده از کراتین مو را ترجیه میدهند . وقتی مو کراتین شده بهتر است که اجازه دهید موها خود به صورت طبیعی خشک شوند. البته شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که موهای خشک شده که در اثر تکرار رنگ و دکلره رطوبتش را از دسته داده با موهای آسیب دیده و اصطلاحا سوخته کاملا متفاوت است. مصرف مواد غذایی مضر نظیر روغن های تراریخته نیز به اندازه سیگار و مشروبات الکلی موجب آسیب به بافت کراتین پوست و مو می شوند. محصولات فاقد فرمالدهید نیز برای خانم های باردار بسیار مضر است زیرا فرمالدهید موجود در این محصولات با گرما آزاد می شود و تاثیر آن بیشتر از محصولات دارای فرمالدهید است. گاهی برخی از محصولات حاوی فرمالدهید نیستند اما دارای موادی هستند که پس از قرار گرفتن در معرض حرارت فرمالدهید آزاد می کنند. درمان با کراتین می تواند حجم و پف کردگی مو را کم کرده و حالت موج دار و فر مو ها را از بین ببرد اما نمی توان از آن انتظار داشت مو ها را کاملا صاف کند.

زیرا آب کلر دار یا آب شور دریا ممکن است از دوام کراتینه کم کنند. استفاده از کراتین مو برای موهای آسیب دیده توصیه نمیشود زیرا این موها تحمل اتوکشی در دمای بالا را ندارد و باعث از بین رفتن مقاومت مو و آسیب جدی مو می شود. زیرا فرمالدهید ملکول های کراتین را کنار هم قرار می دهد. خوابیدن آنها نه تنها راحت تر است ، بلکه نسبت به موهای شکننده شما سخت و خشن هم نیست. حال اگر می خواهید از عوارض کراتینه مو در امان بمانید بهتر است، خودتان برای انواع ماسک کراتین مو خانگی دست به کار شوید و با مواد طبیعی و بدون پرداخت هزینه های هنگفت موهای خود را صاف و لخت کنید. به طور مدام موی خود را شستشو ندهید. کراتین پروتئینی است که به طور طبیعی در موهای افراد وجود دارد و کمبود آن می تواند باعث شکنندگی و ریزش مو شود. 4. بعد از گذشت این زمان و پس از هر بار شامپو زدن باید از شامپو و نرم کننده های بدون سولفات و همین طور سایر محصولات مراقبت از مو استفاده کنید. حتما برای کراتین مو خود از حوله ی نرم و لطیف استفاده کنید و هنگام خشک کردن مو از ضربه زدن و ساییدن مو خودداری کنید.

کراتین برای کسانی که به دنبال از بین بردن حالت فر مو، وز و افزایش درخشندگی موهای خود بوده اند بهترین نتایج را به ارمغان می آورد. اگر موهای شما شدیدا آسیب دیده و یا موهای شما تحمل حرارت خیلی بالا را ندارد از انجام کراتین اجتناب کنید. این موضوع درباره نرم کننده و ماسک مو هم باید رعایت شود و از نرم کننده ها و ماسک های فاقد سولفات و سدیم کلراید استفاده کنید. اگر باردار هستید و یا سابقه حساسیت نسبت به آلدئید و فرمالدئید ها را دارید بهتر است از انجام کراتین صرف نظر کنید. آب مو را با باد سرد سشوار خشک کنید و در پایان با برس چوبی موهای خود را شانه کنید. بسیاری از خانمها با شکایت از فر و وز بودن موهای خود به سالنهای زیبایی مراجعه میکنند و به دنبال راهی برای صاف کردن موهای خود هستند. البته به خاطر بسپارید که اولین راه برای درمان موهای که دمیج شده است کوتاه کردن می باشد و راه حل دوم استفاده از روش کراتین احیاء کننده مو است. 2. تا سه روز بعد از کراتینه کردن مو به هیچ عنوان از کلیپس و گیره مو استفاده نکنید چون باعث ایجاد فرورفتگی در موها می شود.

به جای استفاده از مواد چرب و مملو از وازلین که رطوبت زیادی به موهای شما نخواهند داد بهتر است از یک نرم کننده و مرطوب کننده ی با کیفیت استفاده کنید تا رطوبت موهای خود را در سطح مناسبی حفظ نمایید. پس موهایی که صافی و درخشندگی خود را از دست می دهند، در واقع کراتین آنها کم شده و یا از بین رفته است. در نهایت پس از یک ربع میتوانید موی سر خود را به آرامی شستشو دهید. روغن کرچک جزو مواردی است که از سالیان دور به عنوان یک روش درمانی برای مشکلات مو مطرح بوده است و در طول زمان نیز جای خود را در میان ترکیبات محصولات زیبایی و مراقبتی باز کرده است. اما چقدر از حرفهایی که در مورد آن میشنوید صحت دارند؟ درست است استفاده از محصولات لخت کردن مو در خانه راحت تر و ارزان تر است اما این مواد به موهای شما آسیب زیادی وارد می کنند و استفاده مداوم از مواد لخت کننده موها را شکننده کرده و سبب ریزش موها خواهد شد. اگر شما به دنبال کراتینه کردن مو در خانه هستید، اما هیچ کدام از مواد شیمیایی خطرناک را نمیخواهید، دستورالعملهای فراوانی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید