کراتینه مو چیست؟

اگر چه بیشتر سالنهای زیبایی از ماسکهای مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می کنند ولی هیچ روشی وجود ندارد که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز کانسر دارد. با توجه به حساس بودن این مرحله، حتما باید دقت لازم وجود داشته باشد که مواد از فاصله یک سانتی متری ریشه بر روی موها قرار گیرد و به هیچ عنوان نباید مواد کراتین به ریشه موها برخورد داشته باشد. با توجه به اینکه امروزه نگرانی های زیادی در مورد درمان های کراتینه حاوی فرمالدئید وجود دارد و این ماده ، ماده ای سرطان زاست توصیه ما استفاده از دیگر روش های درمان کراتینه و استفاده از محصولات امن تر است ، اگر چه ماندگاری این روش ها کمتر است ، اما در عوض امنیت و سلامت شما را تضمین می کند. کراتین در این روش به صورت سرم بر روی موها قرار داده شده و توسط اتو موی سرامیکی، به موها نفوذ داده میشود. محصول کراتینه مو که برای لَختی موی شما استفاده میشود از پَر، شاخ و پشم حیوانات به دست میآید.

کراتین نسبت به دیگر پروتئینها در برابر خراشیدگی و کشش مقاومتر است و باعث میشود موهای شما علاوه بر شادابی بیشتر در برابر موخوره نیز مقاوم باشد. در این روش علاوه بر نرم شدن موها، خشکی موها بر طرف گشته و مردان نیز میتوانند از لذت داشتن موهای صاف و بدون موج بهرهمند شوند. از این ماسک میتوانید یک یا دو بار در هفته استفاده کنید. بعلاوه غیر از ریزش مو، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از کراتینه مو دیده شده است. فرآیند کراتینه مو بسته به نوع، طول و پُری مو بین 1 تا 3 ساعت طول میکشد. در این روش موخوره را از بین رفته و درخشش و صافی تارهای مو افزایش می یابد. استفاده از این محصولات جوابدهی مشابهی با شیوه قبل ندارد. درست است که کراتینههای شیمیایی نتیجه مطلوب را در یک چشم بر هم زدن به شما میبخشند اما با گذشت زمان دیدگاه شما نسبت به این شیوه تغییر خواهد کرد، چرا که موهای شما را خشنتر و آسیب دیدهتر از قبل میکنند. کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. فرمول کراتین نیز با توجه به حجم و نوع موها متفاوت است.

روندها و تکنیک های زیادی برای مراقبت از مو وجود دارد که تا حدودی کیفیت ظاهری مو را نیز تحت تاثیر قرار می دهند. کراتین درواقع یک پروتئین است که به طور طبیعی در موها و ناخن ها وجود دارد. کراتین یک ماده شیمیایی طبیعی است که در مو، دندان و ناخن وجود دارد. اگر چه تعداد کمی از محصولات کراتینه که فاقد فرمالدئید هستند وجود دارند ولی این مواد نتایج دلخواه را ندارند چرا که قدرت صاف کنندگی موها به دلیل وجود فرمالدئید است. کراتینه کردن مو نیز یکی از این روش هاست. به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح میدهند از شیوههای طبیعیتر بهره بگیرند تا در آینده نیز مویشان دچار مشکل نشود. آووکادو نیز حاوی ویتامینهای ضروری E و C میباشد. اگر به دنبال محصولی با قیمت مناسبتر میگردید، میتوانید از کرم موی گارنیر حاوی آواکادوو و شی باتر استفادهکنید. در این بخش آموزش کراتینه مو در منزل را به شما یاد خواهیم داد و در بخش دیگری ماسکهای کراتینه طبیعی که خودتان میتوانید بسازید را مورد بررسی قرار میدهیم. در بخش قبلی روند کراتینه خانگی را مورد بررسی قرار دادیم در این بخش فرآیند تولید ماسک کراتینه طبیعی را به شما یاد خواهیم داد.

این موضوع پس از شکایات تعدادی از مراجعه کنندگان جهت کراتینه کردن مو و گزارش عوارض جانبی ناشی از آن بیشتر مورد بررسی قرار گرفت. کراتینه کردن مو یکی از روش های رایج صاف کردن مو و بر طرف کردن وزوز موهاست و اصطلاحا به آن “صاف کننده، معجزه گر” لقب داده می شود. در این مقاله سعی داریم یکی از روش های متداول و پرطرفدار در صافی مو را به شما معرفی کنیم. کراتین کردن مو یکی از انواع روش های مناسب برای صاف کردن موهای فر و وز است و شما می توانید با مطالعه مطالب آموزش کراتین مو مهارت لازم را در این زمینه بدست آورید. این محصول جلوی وز شدن و کدر شدن مو در شرایط آب و هوایی شدید که دلیل اصلی موخوره است را میگیرد. شما می توانید با خیال آسوده از این سایت که دارای نماد اعتماد و درگاه پرداخت امن هست، خرید نمایید. جواب: مواد کراتینه پرسونال هم مشابه تمام کراتین های دیگری که در بازار ایران وارد شدند، دارای نمونه های اصل و تقلبی هستند. باید توجه داشته باشید که این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد و صرفا با تهیه مواد و تجهیزات مورد نیاز برای انجام این کار نمی توانید موهای خود یا دیگران را کراتینه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید