کراتینه مو چیست؟

همچنین مواد کراتین باید به اندازه ای باشد که موها را کاملا آغشته کند، اما از روی موها نریزد. سس مایونز به دلیل خواصی که دارد چربی و رطوبت ساقه و کوتیکول موها را تامین میکند بنابراین خشکی بیش از حد، مجعد شدن و پیچ خوردن موها را کاهش میدهد. مدت زمان انجام کراتینه مو ممکن است چند ساعت طول بکشد – بنابراین بهتر است همراهتان یک کتاب یا چیزی که شما را سرگرم کند داشته باشید که حوصله تان سر نرود. پر واضح است که در این متد کراتینه کردن مو با توجه به اینکه دو روش مورد استفاده قرار میگیرند، مدت زمان بیشتری لازم دارد و وقت بیشتری میگیرد. این روشها با توجه به آسیبهایی که به موهایتان در طی زمان به وجود آمده و همینطور جنس آنها متفاوت است. خانمهایی که به زیبایی خود مخصوصا موی سرشان اهمیت می دهند و همواره می خواهند آراسته باشند باید زمان زیادی را برای حالت دادن و مرتب کردن موهایشان صرف کنند. روش ژاپنی روشی موثر برای از بین بردن زبری و فری شدید مو است و برای انواع موها مناسب است. 3- هر بار قسمت های به پهنای یک و نیم سانتی متری از مو را بگیرید و با برس رنگ، مایع کراتین را به موها آغشته کنید.

شما میتوانید تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبین بایوهیری در قسمت دیدگاهها به اشتراک بگذارید. کراتین موجود در مواد کراتینه با مواد شیمیایی ساخته می شود. ماسک کراتینه به دست آمده را باید به مدت دو هفته در یخچال نگه دارید. شود. این نکته را در نظر داشته باشید که کراتینه کردن موها در منزل به اندازه سالن آرایش دوام ندارد و فقط چند هفته عمر دارد. کراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو، دندان و ناخنهاست و باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد. برای بهره مندی از مزایای کراتینه مو، نیازی به داشتن موهای بلند و شاداب ندارید. به جای تغییر دادن ساختار شیمیایی مو، در روش کراتینه، منافذ با پروتئینها پر میشود در نتیجه باعث نرمی و درخشان شدن بیشتر مو میشود. شامپوهای بدون سولفات اما، میزان شستشوی کمتری دارند و به ماندگاری هرچه بیشتر کراتین کمک میکنند. مانند هر روش دیگر این روش هم مزایا و کعایب خاص خود را دارد اما جالب است بدانید که مزایای این روش بسیار بیشتر است. سپس این ماسک را به مدت یک ساعت روی موهای خود قرار داده و با آب سرد بشویید.

توجه داشته باشید که در مرتبه دوم، پس از آغشته کردن موها به شامپوی قبل از کراتین، شامپو باید به مدت پنج دقیقه بر روی موها باقی بماند و سپس آبکشی شود. موها را پس از شستن و آبکشی کردن، توسط سشوار به خوبی خشک کنید. سپس با انگشتان دست یا یک برس سوزنی همزمان با سشوار خشک کنید. سپس کمی سرم به آنها بزنید. پس باید ابتدا آنها را با مواد کراتینه قلیایی، کراتینه کنید و در مرحله بعد از مواد اسیدی استفاده کنید. یکی دیگر از روشهای مراقبت از موها بعد از کراتین کردن، استفاده از ماسک مو است. از طرفی تکنولوژی صفحات باعث میشود موها هنگام اتوکشی اصلا آسیب نبینند. این اتوها معمولاً دارای صفحات تیتانیومی و نانوتیتانیومی هستند. در این روش بسته به نوع مواد و همچنین میزان تبحر و تکنیک اپراتور، موی افراد ممکن است از سه ماه تا یکسال صاف بماند. این میزان کاملاً به کیفیت مواد مصرفی و نحوه مراقبت شما بستگی دارد. یادتان باشد که همه قسمتهای مو را کاملاً خشک کنید.

به همین جهت برای هماهنگ شدن همه قسمتهای مو باید این کار را پیوسته تکرار نمایید. اگر موهایتان را کراتین کردهاید، بعد از حمام برای خشک کردن موها نیاز به سشوار دارید. پس سعی کنید بعد از کراتینه، حتماً از یک شامپو بدون سولفات و پارابن استفاده کنید. زمان استفاده از آنها بعد از حمام و هنگام خشک کردن موها با سشوار است. دوام تاثیرات کراتینه مو تا زمانی است که این مواد که ساقه موهایتان را پوشش داده حفظ شود تا ساقه موهایتان از در زمان طولانی تری امکان دریافت مواد مغذی را داشته باشد. هرچقدر هم موهایتان فر و وز باشد، با کراتینه کردن نرم و صاف می شود. در این روش آرایشگر، موی شما را از ریشه تا نوک، با مواد کراتینه مو میپوشاند. همچنین شهرت و منطقه جغرافیایی آرایشگاه مورد نظر برای انجام کراتینه نیز، روی قیمت تأثیرگذار است. برای این کار به یک سشوار باکیفیت احتیاج دارید. به خصوص اگر شما موهای آسیب دیده یا دکلره شده دارید. همچنین اگر شما از جمله افرادی هستید که موهای به شدت فر و مجعد دارید کراتین بهتر است روی اثرگذاری بالای کراتین حساب باز نکنید. اما این به آن معنی نیست که شما مجاز هستید این کار را در خانه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید