کراتینه مو چیست و قیمت آن

عموما موها در فصل تابستان به دلیل گرم و شرجی بودن هوا بیشتر وز میشوند. این مقدار در قسمت اتوی بعد از کراتینه حدود 0.08 تا 1.05 میلی گرم در لیتر متغیر بود. شامپوهای مخصوص کراتینه به شما در ماندگاری اثرات این تکنیک تا حد زیادی کمک میکند. روز بعد میتوانید موهای خود را با شامپو بدون سولفات و مخصوص موی کراتین شده بشویید. برای دوام بیشتر تکنیکهای احیای مو مانند دارک مو یا کراتینه مو باید موهایتان را کمتر بشویید. اما در واقع هیچ چیز نمی تواند مانند کراتینه احیا مو موثر واقع شود. 13. توجه کنید کراتینه کردن موها مانند رنگ کردن موها نیست و باید توسط فرد دیگری به دقت و با ظرافت انجام شود پس اگر می خواهید در خانه موهایتان را کراتینه کنید ، فرد دیگری باید کنارتان باشد. سپس موهای خود را با باد سشوار خشک کنید. نکته مهمی که در ارتباط با صاف کردن مو باید بدانیم این است که نتیجه این فرایند، تا حد زیادی به انتخاب موادی که از آنها برای صاف کردن استفاده میشود، بستگی دارد. اگر تمامی نکات مراقبتی بعد از کراتین را رعایت کنید، موهای شما تا مدتها صاف میماند و فقط قسمتهایی که به تازگی از ریشه رشد کردهاند حالت طبیعی موهای خودتان را دارند.

با توجه به موارد بیان شده در بالا، می توان ادعا کرد که تفاوت کراتینه احیا و کراتینه صافی می تواند تا حد زیادی به مواد آن مربوط شود. فرمالدهید در واقع همان ماده ای است که منجر به صافی تارهای مو می شود. با استفاده از کراتینه احیا مقدار زیادی در وقت خود صرفه جویی می کنید. درست است که انچام کراتینه مو در آرایشگاه و زیر نظر یک متخصص بسیار بهتر است زیرا که سریعتر و با کیفیت بیشتری انجام میشود، اما شما میتوانید برای صرفه جویی در هزینه و قیمت کراتینه مو زنانه و مردانه از روش های کراتینه مو در منزل که با استفاده از مواد طبیعی است استفاده کنید، که در ادامه به بررسی این زوش ها میپردازیم. بنابراین شاید بهتر باشد یک کتاب با خود به همراه داشته باشید که از وقت خود نهایت استفاده را ببرید. موهای شما با استفاده از تکنیک کراتینه، به نگهداری کمتری نیاز خواهند داشت. موز له شده ، تخم مرغ ،2قاشق غذا خوری شیر ، 2 قاشق غذاخوری عسل و 1 و نیم قاشق روغن زیتون را با یک همزن دستی مخلوط کنید تا یکدست شود به طوری که تکه های موز در آن دیده نشود.سپس ماسک را روی مو و پوست سر خود به مدت یک ساعت قرار دهید.

توصیه میشود که هنگام خواب، موهایتان را روی بالشت پهن کنید به طوری که تغییر حالتی رخ ندهد. این عوارض را هم مصرفکنندگانی که کراتین مو روی آنها انجام شده است و هم متخصصان گزارش کرده اند. اگر بتوانید مراقبتهای بعد از کراتین را به درستی انجام دهید تا مدتها از موهای درخشنده و صاف خود لذت میبرید. بعد از آن به دلیل صاف بودن تار موها از ایجاد موخوره و گره خوردن مو پیشگیری میشود. استفاده مکرر از این روش باعث آسیب به تار موها میشود به همین دلیل توصیه میشود که بیشتر از دو بار در سال از آن استفاده نشود. اگر تاکنون در مورد ساختمان مو و اینکه موها از چه چیزی تشکیل شده اند کنجکاو شده باشید، حتما اصطلاح کراتین را شنیده اید. ماسک موی کراتینه مای یک منبع غنی از پروتئینها و مواد معدنی مورد نیاز موهای آسیب دیده و نیازمند ترمیم محسوب میشود که استفاده از آن برای موهای کراتینه شده موجب کمک به مکانیسم اثر کراتین بر موها و افزایش دوام آن خواهد شد.

عامل بعدی که در عمر کراتینه مو تاثیر مستقیم دارد ابزار مورد استفاده است. برای کراتینه کردن با روش برزیلی، موها نباید به طور کامل خشک شوند، در واقع رطوبت موها باید ۲۰ درصد باقی بماند. برای این ماسک کراتین مو 5 قاشق غذاخوری روغن زیتون و 2 عدد تخم مرغ را با هم مخلوط نمایید. کراتین مو یکی از روش های بسیار موثر جهت صاف و درخشان کردن موها است که امروزه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همینطور سبب میشود که صاف کننده ها اثر پایدار داشته باشند. یکی از این روش ها کراتین مو است که در برخی موارد تحت عنوان کراتینه مو هم شناخته می شود. به علاوه کراتینه مو در از بین بردن موخوره ها هم موثر است. این در حالی است که کراتینه مو احیایی برای کسانی مناسب است که موی فر دارند، اما فر موهای خود را دوست دارند و فقط میخواهند وز موها را از بین ببرند. بهتر است پیش از استفاده از این تکنیک همه چیز را در موردش بدانید. همچنین دقت کنید که در این مدت از کش سر یا گیره استفاده نکنید زیرا باعث تغییر حالت مو میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید