کراتینه مو چیست و قیمت آن

اما سوالی که در اینجا ممکن است پیش بیاید این است که کراتین چیست و برای استفاده از آن بر روی مو، چه مراحلی باید طی شود. در این صورت دیگر نمی توانید با رنگ و با سایر حالت دهندههای آرایشی، موهای خود را نجات دهید. در هر صورت با آنها به خوبی رفتار نکردهاید و اکنون با موهایی بیمار مواجه هستید. روش کراتینه مو بسیار با دقت و با حوصله باید انجام گیرد تا فواید این ماده حیاتی و شفا بخش به خوبی بر روی موهایتان ظاهر شود. کراتینه ژاپنی حدود 4 الی 5 ساعت زمان نیاز دارد تا به خوبی موها را صاف کند. برای این منظور پس از آنکه رطوبت موها توسط حوله جذب شد، می توانید آن را با باد ملایم سشوار خشک کنید و با شانه دندانه درشت به آرامی شانه کنید. در این مرحله از کراتینه کردن مو از موها بخار بلند می شود که این امر کاملا طبیعی است و نباید باعث تعجب و نگرانی شما شود. در این مرحله از کار موها باید با شانه مخصوص کراتینه کردن مو به صورت لایه لایه شانه شود تا در نهایت تمامی لایه های مو به مواد کراتینه آغشته گردد. در هر صورت شما طبق خواسته و سلیقه خود میتوانید مواد کراتینه را به بخشی از مو و یا کل موهای خود بزنید و سپس آن را شسته و از خنثی کننده استفاده کنید.

درصورتی که موهای شما به دلیل استفاده مداوم از مواد شیمیایی همانند رنگ و دکلره رطوبت خود را از دست داده باشد و دچار خشکی و شکنندگی شده باشد، با روش کراتین احیا می توانید موهای خود را ترمیم و بازسازی کنید. در این مرحله ابتدا موهای شما احیا می شوند و در مرحله بعد با مواد شیمیایی صاف می شوند. پیشنهاد ما این است که این روش کوتاهمدت را انتخاب نکنید. اکنون که با کراتین و روش کراتینه کردن مو آشنا شدید، قصد داریم که محصولاتی را به شما معرفی کنیم تا بعد از اتمام کار، بتوانید از آنها به عنوان مراقبت های بعد از کراتینه کردن استفاده کنید. در این حالت موها باید مجددا تقسیم بندی شوند و از پشت سر لایه های نازکی از مو از قسمت ریشه به آرامی اتو کشیده شود تا مواد روی موها کاملا پرس شود. در این حالت باید موها دو مرتبه شسته شوند که در بار نخست آلودگی های پوست سر پاک می شود و در مرتبه دوم پولک های مو باز می شود.

زیرا رنگ و اکسیدان دارای مواد قلیایی است و فلس های مو را باز می کند. سعی کنید تا جایی که می توانید از شستن زیاده از حد موها خودداری کنید زیرا شامپو چربی طبیعی مو را از بین می برد. از بالشهای ابریشم یا ساتن استفاده کنید؛ زیرا رطوبت موی شما به این طریق حفظ میشود و میزان اصطکاک مو با بالش کاهش مییابد. در نتیجه، میزان وز شدن مو کاهش پیدا می کند. اگر موهای شما حالت وز پیدا کرده است و بدنبال راهی برای صاف و لطیف کردن مو میگردید، کراتین برزیلی بهترین انتخاب برای شماست.این روش توسط آرایشگر یا سالن های زیبایی و زیر نظر متخصص انجام میگیرد که کمترین آسیب به موهای شما وارد شود. به همین علت در روش های ترمیم و احیای مو همیشه ترکیبات حاوی کراتینه مو نیز به کار می رود. در واقع مواد حاوی کراتین روی ساقه مو قرار می گیرند و با کمک حرارت اتوی مو، این مواد به داخل ساقه موها تزریق می گردد. همانطور که می دانید صاف کردن موها با کمک روش هایی نظیر سشوار و اتو مو، نه تنها بسیار زمان بر است بلکه می تواند باعث خشکی، سوختگی، وز شدن و وارد آمدن آسیب جدی به موها شود.

بهتر است برای انجام این کار، از یک دوست یا همکار کمک بگیریم. در این روش در حالی که یک لایه پروتئین روی موها قرار دارد، موها با روغنهای مفید و ضروری تغدیه میشوند. کراتینی که در طول لایه میانی موها قرار دارد، نقش موثری در محافظت از موها ایفا می کند. قیمت کراتین مو بکار رفته باز هم اهمیت دارد، چون کیفیت مواد شما را تعیین می کند. در این مقاله آموزش گام به گام کراتینه مو را با هم بررسی میکنیم، و در ادامه به ابهامات موجود درباره هزینه کراتینه مو و قیمت کراتین مو پاسخ میدهیم. برای این منظور می توانید موهای خود را پیش از کراتینه کردن مو رنگ کنید و یا این کار را حداقل به دو هفته پس از انجام کراتینه موکول کنید. حتما برایتان سوال پیش آمده که کراتینه مو دقیقا چه کاری برای موهای شما انجام میدهد و چقدر دوام دارد؟ حتما برای شما هم پیش آمده است که به دقت موهای خود را اتو میکشید ، ولی به محض اینکه از جلوی آینه کنار میروید، دوباره با همان موهای وز و مواج روبرو خواهید شد. بنابراین روشی وجود دارد که با جایگزین کردن محتوای کراتین موها، میتوان موهای فر و وز شده را به مدت چند ماه براق و بدون پیچش نگه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید