کراتینه مو چیست و مناسب چه موهایی است + عوارض کراتین مو

بهتر است ده روز پس از انجام کراتینه مو صبر کنید و سپس جهت رنگ کردن موهای خود با دکلره اقدام کنید. سپس ماسک مو را به موهای خود بزنید و 15 دقیقه صبر کنید. پس از انتخاب محصول مورد نظر ابتدا باید موها را با شامپوی قبل کراتین ۳ بار بشویید .پس از شستن و آبکشی کردن مو ها را با کمک سشوار خشک نمایید معمولا اگر قصد کراتین به منظور ترمیم مو را دارید بهتر است موهارا کامل خشک کنید اما اگر به منظور صاف و لخت شدن کراتین میکنید تا ۸۰% موها را خشک نمایید.پش از ان موهارا تقسیم بندی کنید برای اغشته کردن مو به مواد کراتین باید لایه های بسیار نازک مو را بردارید و با شانه مخصوص کراتین مواد را به مو ها بزنید .مواد کراتین باید از فاصله یک سانتی متری ریشه زده شود. مراحل انجام کراتینه مو به گونه ای است که ابتدا موها کاملا شسته شده و سپس آرایشگر یا کسی که می خواهد موهای شما را کراتینه کند ، مواد کراتینه را بر روی موهای خیس شما قرار می دهد و اجازه می دهد تا حدود 30 دقیقه ، مواد بر روی موهایتان بماند. شما می توانید کار کراتین را درمنزل انجام دهید ولی خطر ریسک آن بالا می باشد،بهتر است این کار توسط یک آرایشگر حرفه ای انجام شود.

میتوان موها را قبل از اجرای کراتینه رنگ کرد و سپس کار کراتینه را انجام داد. مواد کراتینه مو باید در فاصله ۱یا ۲ سانتیمتر از ریشه، تمام موها را آغشته کنند. در اصل، مو باید بازسازی شود و هرگونه شکاف در الیاف مو را پر کند و آن را ابریشمی، براق و زیباتر جلوه دهد. قیمت کراتینه بسته به عواملی نظیر اندازه مو و برند مواد مصرفی صافی بر روی مو های شما دارد و میتواند در افراد مختلف متفاوت باشد. در این افراد موها بسیار بد حالت و وز دیده می شوند. سپس توسط اتوی موی حرفه ای، موها را صاف میکنند. در اینجا نگاهی به کراتین مو به عنوان روشی جهت صاف و احیای موهای وز و فر میپردازیم. این ماسک به تقویت، صاف شدن و رشد بیشتر موهای آسیب دیده شما کمک میکند. کراتینه مو چیست و چیکار میکند : آیا میدانید بعد از کراتینه و گذشتن ۵ روز شما صاحب موهایی لخت و سالم می شوید.

کراتین یک پروتئین بسیار قوی می باشد که در پوست و مو و ناخن و دندان وجود دارد، روزانه میلیون ها سلول کراتین به دلایل مختلف مانند فشارهای عصبی و محیطی و رژیم های لازم در بدن ما از بین می روند. این محصول ساخت کشور برزیل، دارای حجم ۱ لیتر (۱۰۰۰ سی سی) و همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید دارای قدرت صافی بسیار بالا میباشد. در واقع کراتین مو می تواند ساختار بهم ریخته ، آسیب دیده و خشک شده مو را بهبود بخشد و همینطور میزان رطوبت موجود در موهای شما را بالا ببرد. ۲- از پشم گوسفند که بالا ترین میزان کراتین را دارد، پر مرغ و شاخ حیوانات. درمان ضد پیری مو یک درمان شیمیایی نیست بلکه یک درمان نرمکنندگی عمیقی است که با استفاده از مواد اولیهای مثل پروتئینها، آمینو اسیدها، ویتامینها و لیپیدها به بازسازی موی شما کمک میکند. بوتاکس مو یک درمان مویی است که ادعا میکند به حذف وزی مو کمک میکند. این نوع کراتینه مو برای درمان موهای آسیب دیده، کاهش وزی مو و صاف کردن مو استفاده می شود. در این روش ابتدا کراتین برزیلی با استفاده از اتو مو بر روی موها ثابت می شود و سپس مواد صاف کننده مو ژاپنی با استفاده از شانه روی موها قرار داده می شود.

برای اینکه بخشی از موها جا نماند بهتر است فرد دیگری این کار را انجام دهد. وسایلی که برای این کار مورد نیاز است شامل اتوی مو، محلول کراتین، شامپوی ویژهی موهای آسیب دیده، سرم احیای مو و در برخی موارد بسته به نوع مواد مصرفی، عینک محافظ چشمها، ماسک و دستکش است. اگر مواد و تجهیزات کار فراهم باشد، هیچگونه محدودیتی در مورد مکان اجرای کراتینه مو وجود ندارد اما مهارت فرد در اجرای آن مهم است. نحوهی اجرا به صورتی است که باید فرد ماهر و کاربلدی مسئول آن شود و خودتان نمیتوانید روی موهای خود آن را اجرا کنید. این علائم شامل خارش و دانه های قرمز رنگ است که علائم معمول آلرژی محسوب می شوند باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید. از این رو با انجام کراتین، موهای آسیب دیده را درمان می کنند پروتین کراتین را وارد تارهای مو می کنند تا موها صاف و نرم و لطیف شده و شفافیت و شادابی به موها باز گردد. ویتامینه نیز مانند کراتینه تکنیکی است که توسط آن می توانیم موها رو تقویت کنیم، اما خیلی از مردم تفاوت این دو ( کراتینه و ویتامینه ) و اینکه هر کدام برای چه موهایی کاربرد دارند را نمی دانند.

دیدگاهتان را بنویسید