کراتینه مو چیست و مناسب چه موهایی است + عوارض کراتین مو

در غیر اینصورت اگر مو خیلی آسیب دیده نیست و موی خشک و بی آبی هم نیست و احتمال سوختن کامل برای ما وجود ندارد ما می توانیم رنگ مو را ابتدا انجام دهیم و بعد کار کراتین احیا کننده مو را اجرایی کنیم. اگر کسی نمی خواهد حالت موهای مجعدی خود را از دست دهد و موهایش صاف شود کراتین احیا کننده مو را باید انتخاب کند زیرا مواد کراتینه خیلی هم قدرت صافی ندارد و در حد اینکه وز مو را بگیرید آن را لخت می کند. هم چنین حرکت خیلی تند یا خیلی کند دست ها می تواند باعث سوختگی های شدید و یا ریزش مو شود.10. داشتن موهای صاف و سالم، به دلیل جذابیت خاص و لخت بودن همیشگی، آرزوی اغلب خانم ها است. موهای خود را با باد ملایم سشوار خشک کنید تا ۸۵ الی ۹۵ درصد رطوبت آن گرفته شود. پس صرفا اگر دنبال احیا کردن موهای سوخته خود هستید روش کراتین احیا کننده مو برای شما کافی است ولی اگر دوست دارید در کنار ترمیم موهایتان آنها را صاف و درخشان کنید به سراغ روش دوم بروید زیرا کراتینه نوع اول صرفاٌ درمانی بوده و جنبه ای دیگری ندارد تفاوتی که کراتین احیا کننده مو با کراتین برزیلی دارد در نوع محلولی است که استفاده می شود.

1. موهای خود را تا ۷۲ ساعت نشویید. بعد از ۳ روز از شامپو و نرم کننده (با مشورت استایلیست خود) استفاده کنید. کراتین ها تا ۷۰ درصد احیا دارند و ۳۰ درصد هم صافی ایجاد می کنند، برای فرم دهی و ضخامت تارهای مو ترمیم دیده و یا موهای سالم استفاده می شود پیش از استفاده از کراتینه اگر مبتلا به بیماری پوستی پسوریازیس هستید حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید. لازم است پس از انجام کراتینه مو، از ماسک مو و شامپوهای مخصوص استفاده شود تا موها تقویت شوند.موهایتان را تا ۴۸ ساعت بعد از کراتینه کردن با گیره و یا کش نبندید و هم چنین آن ها را پشت گوشتان نیز نیندازید. زیرا سولفات و کلرید موجود در شامپوهای معمولی میتوانند از ماندگاری تکنیک کراتینه بکاهند. همچنین استفاده از شامپوهای نرم کننده که بعد از کراتینه کردن موها باید از آنها استفاده کنید، یکی دیگر از عوامل بد رنگ شدن موها است. هنگام خرید کراتین مو باید دقت داشته باشید که در عمل کراتینه مو از محلولی استفاده میشود که باعث آغشته شدن کراتین با موها شده و کتیکول مو را به سبب نبود آن در موهای آسیبدیده، ترمیم میکند. برای بسیاری از زنان از جمله آنهایی که همیشه به دنبال زیبایی هستند، داشتن موهای صاف و براق بسیار مهم است.

هم چنین اگر شما قصد دارید که از کراتین به عنوان روش ترمیمی برای احیای موها استفاده کنید، بهتر است که در این مرحله موها را به صورت کامل (100%) خشک کنید.4. البته بهتر است تا جایی که امکان دارد موی کراتینه رنگ نشود. اما فراموش نشود تا قبل از اینکه مو ساختارش را از دست بدهد قبل آن بهتر است کار کراتین مو انجام شود و بعد کار رنگ و مش بتوانیم روی موی سر دوباره انجام دهیم که مو ساختارش را از دست ندهد. همچنین شهرت و منطقه جغرافیایی آرایشگاه مورد نظر برای انجام کراتینه نیز، روی قیمت تأثیرگذار است. در واقع کراتین یک نوع پروتئین که به صورت طبیعی در بدن ما هستند که در ناخن، مو و دندان ما وجود دارد عنصر استفاده شده در آن فرمالدئید است که عامل بیماری زا است برای کسانی که با کراتینه سرکار دارند، ولی برای کسانی که موهای خود را کراتینه میکنند، مشکلی ندارد میزان فرمالدئید در این محصولات متفاوت است. از این کپسول با موهای خشک و تمیز استفاده کنید. شما هرگز نباید این روش را صرفا برای این که برای دوست یا فامیل شما مناسب بوده، انتخاب کنند.

11. تا 15 روز نباید موهایتان را دکلره یا رنگ نمایید. نمک های موجود در آب ها و یا حتی شامپو ها برای کراتینه مو مضر می باشد. اما حتی تا مدت ها می توانید آثار کراتین را روی موهای خود را احساس کنید. تعدادی از افراد تمایل دارند موهای خود را از حالت وز به صاف تغییر دهند. اگرموهای شما کراتین کافی در خود داشته باشند به خوبی در دمای بالا و پایین از خودشان مقاومت نشان میدهند و خراب نمیشوند. هر چند که کراتینه مو باعث صافی موها میشود، اما ماندگاری زیادی ندارد و هزینه آن نیز بسیار بالا است. سپس هر کدام از دسته بندیها را از بالا به پایین با اتو مو صاف کنند و سپس به سراغ دسته بعد بروید. پس از تقسیم بندی موها، هر قسمت مو را ۷ مرتبه اتو بکشید. به همین سبب با این روش درمانی پس از مدتی موهای سالم و درخشانی پیدا می کنید. دقت کنید که مقدار محلول باید به اندازه ای باشد که کل موهای شما را پوشش دهد و مرطوب کند و بیش از آن نباید روی موها قرار دهید. مقدار کراتین تخریب نشده موها مصرف می شود و در نتیجه موهای خشک و وز می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید