کراتینه مو چیست و چگونه انجام می شود ؟

کراتین احیا کننده مو به این معنا است که با استفاده از کراتین مایع که اصلی ترین پروتئین در بافت مو می باشد، موقتاً نرمی و صافی به موهای صدمه دیده بر می گردد، اگر در حال حاضر شما هم از موهای وز و خشک رنج می برید باید با دوره های کراتین درمانی بیشتر آشنا شوید در ادامه قصد داریم شما را تا حدودی با این مورد آشنا کنیم. همچنین موهای خشک و آسیب دیده را نیز ترمیم می کند. البته تنها وظیفهی دولت نیست که از مردم در برابر این مواد محافظت کند. اما سعی بر این است که موقع استفاده یک الی دو سانت مانده به ریشه این عملیات انجام شود اما گاز یا نم مواد به ریشه مو برخورد کند باعث ریزش مو شود و باز هم به محصولات و مواد کراتین بستگی دارد. اما اگر کراتین انتخابی شما از نوع برزیلی است، باید حدود 20 درصد نم مو را برای مرحله بعد حفظ نمایید. اگر میخواهید موهای خود را کراتینه کنید باید خیلی مراقب باشید؛ مخصوصا وقتی روشهای بهتر و سالمتری هم برای بهبود بخشیدن به بافت و ظاهر موها وجود دارند. اگر احساس خلاقیت میکنید، میتوانید مواد مرطوبکنندهی مختلفی مانند روغن زیتون، عسل یا آووکادو را با مواد پروتئینی مانند تخممرغ، ژلاتین، شیر پرچرب و ماست ترکیب کنید.

میتوانید روشهای خانگی مختلف را امتحان کنید تا بهترین ترکیب را برای موهای خود پیدا کنید. این مواد ارزان هستند و میتوانید آنها را در آشپزخانهی خود پیدا کنید. وقتی این دستور را پیدا کردید، میتوانید بهصورت منظم از آن استفاده کنید. بهتر است در انتخاب روش کراتینه موی خود، نظر متخصصان را پرسیده و با آنها مشورت کنید تا آسیب کمتری متوجه موهای شما شود؛ زیرا همانطور که اشاره کردیم هرگونه عملی از قبیل استفاده از مواد شیمیایی و یا به کاربردن اتوی مو ممکن است به موهایتان آسیب برساند. چراکه این مسئله برای سلامتی موی شما ضروری است. درمان پروتئینی ژلاتینه برای موهای آسیبدیده: حاوی ژلاتین، ژلاتین یک پروتئین عالی برای سلامتی پوست و موست. برای درمان قطعی آسیب مو و ریزش موهایتان باید حتما از متخصصان باتجربه پوست و مو کمک بگیرید. باید بدانید که بخارهای فرار حاصل از مواد کراتینه مو تنها محدود به زمانی نیست که شما در آرایشگاه هستید. همانگونه که در بخش های بالا ذکر گردید، موی برخی از افراد وز و ناصاف است. علاوه بر مشکلاتی که اینگونه افراد در نگهداری از موهای خود دارند، زیبایی و درخشانی در موهای وزشده نیز کمتر است.

همگی ما در مورد مزایای کراتین کردن مو شنیده ایم و ممکن است بسیاری از افراد به ما توصیه کنند که برای کراتین کردن اقدام کنید. بهتر است درباره روش های مختلف تحقیقات بیشتری کنید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید. پنج تا از این شش محصول برچسب «بدون فرمالدهید» دارند. از هفت محصول شش تای آنها پنج برابر بیشتر از حد مجاز فرمالدهید دارند. بر اساس این شکایت ادارهی غذا و دارو در وظیفهی خود برای محافظت از زنان در برابر خطرات ناشی از محصولات صافکنندهی مو مخصوصا محصولات حاوی فرمالدهید کوتاهی کرده است. در دسامبر ۲۰۱۶ گروه محافظت از محیطزیست و صدای زنان برای حفاظت از محیطزیست از ادارهی غذا و دارو (FDA) شکایت کردند. که در پوست، مو، ناخن و دندان وجود دارد، روزانه میلیون ها سلول کراتین تحت فشارهای عصبی، روانی، محیطی ورژیم های لازم در بدن ما از بین می روند. محصول صافکنندهی موی دیگری هم وجود دارد که از موادی به نام سریسین استفاده میکند.

میزان اثرگذاری کراتین مو در منزل یا آرایشگاه کاملا وابسته به جنس و حالت موی سر شما است. 2.ابتدا برای باز شدن کوتیکول های مو موها را با شامپو قلیایی یا شامپو بچه بشویید. به دلیل وجود فرمالدهید استفاده از روش کراتینه کردن مو برای خانم های باردار توصیه نمی شود. به این خاطر که این محصولات سطح خطرناکی فرمالدهید دارند و فروش آنها ممنوع است. میتوانید شامپوها، نرمکنندهها و سرمموهایی بخرید که حاوی کراتین هستند. کراتینهی مو به روش برزیلی تنها روشی نیست که میتوانید به صورت موضعی به موهای خود کراتین بزنید. در مرحله بعد آموزش تصویری کراتینه و احیا کردن مو در خانه، موهای خود را از پشت سر به چهار قسمت تقسیم کرده و با برس رنگ مو، شانه و یا اسفنج آنها را به صورت لایه لایه به موی خود بزنید. ماسک موی کراتین طبیعی: حاوی روغن آرگان یا جوجوبا، آووکادو، روغن آووکادو و بیوتین مایع.

دیدگاهتان را بنویسید