کراتینه مو چیست و چگونه انجام می شود ؟

در ایالات متحده آمریکا استفاده از کراتینه ممنوعیت ندارد اما هشدار های زیادی در زمینه ی استفاده از آن به مردم داده می شود. اما در کل انجام کراتینه مو هزینه بالایی دارد. عوامل زیادی بر روی این تفاوت هزینه تاثیر میگذارد، اما میتوان گفت آرایشگاههایی که در بالای شهر هستند به دلایل متفاوتی هزینههای بالایی را نیز دارند. در کراتینه مو به دلیل موادی که استفاده می شود قیمت های مختلفی دارد و در بازار مواد تقلبی نیز یافت می شود که در بیشتر سالن های زیبایی با این مواد کراتینه مو را انجام می دهند که قیمت پایینی دارد اما کیفیت این کراتینه مو با کیفیت کراتینه مویی که مواد اصل و با کیفیت انجام شده است یکی نیست. کراتینه کردن برای همه نوع مویی با هر جنسی امکان پذیر است. یعنی هر چقدر اندازه موهای شما بلندتر باشد، قیمت کراتین نیز بیشتر خواهد شد. به همین قیمت کراتین مو در مرحله اول به موادی که مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد و همچنین به دستمزد آرایشگاه و اندازه موها بستگی دارد.

همچنین تجهیزات مورد نیاز آن هم، تخصصی و گران قیمت هستند. عمل کراتینه کردن که در اکثر آرایشگاهها انجام میشود، در حقیقت جایگزین کردن مقدار کراتین مورد نیاز موها میباشد. سپس توسط سشوار و یک اتوی موی سرامیکی موها را صاف میکنند. اما ممکن است شما به یک آرایشگاه معمولی مراجعه کنید، اما از قیمتهای ارائه شده در آن جا نیز راضی نباشید. یک ماده سرطان زا می باشد. فرمالدهید به جز افزایش خطر ابتلا به سرطان و بیماری ALS، بیماری های مزمنی هم چون آسیب به سیستم عصبی مرکزی، سردرد، افسردگی، تغییرات خلقی، بی خوابی، حساسیت، اختلال حافظه و تعادل را نیز ایجاد می کند. از طرفی فرمالدهید موجود در برخی از محصولات کراتینه سرطان زاست. در سالن های آرایشی از ماسک مو هایی برای پاک سازی «فرمالدئید» موجود در این محصولات استفاده می شود ولی باز هم مقدار کمی از این ماده باقی می ماند و همین مقدار کم هم خطرناک است.

انجام این روش معمولاً در آرایشگاه ها، 90 دقیقه یا بیشتر طول می کشد و تأثیر آن تقریباً سه ماه باقی می ماند. کراتینه مو معروف به صاف کردن مو به روش برزیلی اغلب مردم وقتی تأثیر و تصاویر قبل و بعد از کراتیه مو را می بینند، آن را به عنوان روشی مؤثر برای درمان مو تصور می کنند. کراتین تراپی که به آن صافی برزیلی نیز گفته می شود، روشی برای صافی دائم مو به شمار می رود. میزان صافی و نرمی که شما پس از کراتینه کردن خواهید داشت ، اولا به جنس موهای شما و دوما به موادی که آرایشگرتان به کار خواهد برد دارد. موجب تقویت موها می شود و با این کار موهای زیبا و جذاب خواهید داشت. ما در این مقاله به شما می گوییم چه مو هایی نباید کراتین تراپی شوند و این دسته های خاص را نام خواهیم برد و برسی میکنیم، با ما باشید. اما امکان دارد برخی از عوارض را داشته باشد که ما در این مطلب مضرات عوارض کراتین مو برای شما بیان خواهیم کرد. توجه داشته باشید که با کراتین احیا، موهای شما صاف می شود اما در این روش بازسازی موها اولویت دارد تا صافی آنها.

به عبارتی می توان گفت روش کراتین مو تقریبا دائمی بوده اما صافی که از این روش حاصل می شود تنها چند ماه دوام خواهد داشت. اگر کراتینه مو را در سالن های زیبایی معتبر انجام دهید عوارض کمتری خواهد داشت. پس از کراتینه صحیح موهایی لخت و زیباخواهید داشت که از شانه کردن آن لذت میبرید.این کار را حتما زیر نظر متخصص و کارشناس زیبایی انجام دهید. موهایی که در اثر رنگ و دکلره زیاد، خشک و آسیب دیده شده، اتو و سشوار کردن مو، مراقبت های نادرست دچار آسیب شده اند را می توان با کراتین مو نرم و شاداب نمود. 3. آب استخر به خاطر کلر و اب دریا به خاطر نمک موجود در آن اثر کراتین را از بین میبرد. پس گام اول در خرید کراتین انتخاب کراتین مو مناسب نسبت به وضعیت موها میباشد. نیاز به مراقبت های کمتری نسبت به روش های دیگر دارد. اگر دچار آسم، برونشیت یا هر گونه مشکل تنفسی دیگر باشید، نسبت به فرمالدهید حساس تر از دیگران خواهید بود. زیرا فرمالدهید سبب ایجاد حساسیت در دستگاه تنفسی انسانمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید