کراتینه مو چیست و چگونه انجام می شود ؟

برگ درخت نیل (Indigo) هم از دیگر رنگهای شبه پایدار است که به صورت پودری سبز در بازار وجود دارد و زمانیکه با حنا مخلوط شود، نتیجهای بسیار جذاب را رقم خواهد زد. رنگ موهای شبه پایدار طبیعی: در میان رنگ موهای شبه پایدار، حنا و متریال مشابه رایجترین رنگهای طبیعی هستند. رنگ موهای نیمه دائمی از نظر شیمیایی در مقایسه با نوع دائمی ملایمتر هستند. رنگهای نیمه دائمی کمتر به ساقه مو آسیب میزنند و در کنار آن پوست سر را کمتر تحریک میکنند. مولکولهای رنگی در رنگهای نیمه دائمی بر روی پوشش مو رسوب و بخشی از آنها به داخل قشر مو نفوذ میکنند. رنگ موهای نیمه دائمی پس از ۱۲ الی ۲۸ بار شستوشو با شامپو پاک میشوند. همچنین این نوع رنگ طی ۴ تا ۸ بار شستوشو با شامپو پاک میشود. استفاده از رنگهای فلزی نیاز به استفاده مکرر در طول هفته دارند و جالب است بدانید که با هر بار استفاده از آنها، میتوان تیره شدن تدریجی رنگ مو را از خاکستری به قهوهای روشن تا شرابی را مشاهده کرد. طی یک نگاه کلی میتوان اذعان داشت که این نوع رنگها از نظر شیمیایی ملایمتر از دو نوع قبلی هستند، و برای موهای شکننده و آسیبدیده، گزینهای مناسبیاند.

البته باید بدانید که نتایج حاصل از این نوع رنگها چندان کامل نیست و تنها میتوانند موهای سفید را تا ۳۰ درصد تغییر رنگ دهند. رنگ موهای شبه پایدار در دو دستهی مصنوعی و طبیعی در بازار وجود دارند. اگر فردی که موهای شما را کراتینه می کند، به اندازه کافی مجرب نباشد، ممکن است موهایتان را در معرض حرارت بسیار بالا یا ترکیبات زیاد مواد شیمیایی قرار دهد. همانطور که در سایت بیتوته اشاره شده است : کراتینه کردن مو یکی از روش های رایج صاف کردن مو و بر طرف کردن وزوز موهاست و اصطلاحا به آن “صاف کننده، معجزه گر” لقب داده می شود. کارشناسان زیبایی می گویند این روش درمانی در اکثر انواع مو ها به خوبی پاسخ می دهد. تیتانیوم در مقایسه با سرامیک ، گرما را بسیار بهتر حفظ می کند و باعث می شود تا توزیع گرما به صورت یکنواخت باشد. زیرا این کار باعث جلوگیری از هرگونه غافلگیری ناخواسته میشود و آرایشگر میتواند تکنیک مدنظر شما را به بهترین شکل پیاده کند. اثر پروتئین کراتین در موها باعث صافی و استحکام آنها میشود. کراتین مو سبب پر شدن حفره های ساقه مو با مواد کراتین می شود و به همین علت، موها، ساختار و بافتی نرم تر و براق تر پیدا می کنند.

5. شکاف پروتئین موجود در رشته های مو را پر کرده و به سلامت بیش تر آن کمک می کند. درحقیقت، پروتئین موجود در مو کمک می کند موهایتان شکننده نشود. اگر به طور مداوم با استفاده از ابزار های گرم شونده حالت دهی مو ( مانند سشوار یا اتو مو ) استفاده می کنید ، متوجه می شوید که بعد از انجام درمان کراتینه ، موهای شما خیلی زودتر خشک می شوند. البته اگر موهای شما خیلی فرفری باشد باید ریشه های موی خود را هر ۴ ماه یکبار صاف کنید تا موها یکدست بماند. به یاد داشته باشید که اگر برای رنگ کردن موهای خود به آرایشگاه میروید، حتما یک عکس از آنچه مدنظرتان هست را با خود ببرید. در اینجا آموزش گام به گام کراتینه کردن مو را با عکس مشاهده نمایید. برای تعیین قیمت و مشاوره بهتر است عکس موهای خود را برای ما یا مرکز کراتین مورد نظر خود ارسال کنید. اما جالب است بدانید با توجه به فوایدی که کراتینه مو برای افراد دارد، نسبت به روش های مشابه قیمت به صرفه تری دارد.

برای اینکه کراتینه مو، مدت بیشتری دوام داشته باشد، باید بعد از انجام این کار، از شامپوها و نرمکنندههای خاصی استفاده کنید که قیمت بالایی دارند. اساساً، لغت بالیاژ در فرانسه به معنای از این به آن سو حرکت کردن است، بنابراین هایلایتهای شما باید روی تکههایی از مو باشد که بیشترین حرکت (به ویژه در اطراف صورت و پیشانی) را دارند. شما برای بازگرداندن حیات دوباره بهموهایتان باید کراتین را به آن برگردانید تا دوباره موهایتان با جذب مواد مغذی و تقویت به حالت طبیعی اولیه خود درآید.و یا اینکه موهای شما به صورت ارثی و ژنتیکی خشک و وز است ، در اینصورت هم با کراتینه کردن میتوانید موهای خود را نرم و صاف کنید. این برند محصولات خود را به سه صورت کراتینه ماسک مو، شامپو و اسپری وارد بازار کرده و جزو احیا کنندههای قوی محسوب میشود. به طور کلی، اگر تا ۵۰ درصد از موهای شما سفید است و تصمیم دارید موها را به رنگ طبیعی خود برگردانید، میتوانید از رنگ موی نیمه دائمی استفاده کنید. از این رو رنگهای نیمه دائمی حالتی طبیعیتر به موهای شما میدهند. البته حق با شماست، موهای شما ماده حیاتی خود را به نام کراتین از دست داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید