کراتینه کردن مو با کراتین احیاء – کراتین احیا کننده مو چیست؟

هر فرد نسبت به جنس موی خود نوع کراتینه را انتخاب و با کمک افراد متخصص این عمل را انجام میدهد. درصورتیکه خودتان از این خدمات استفاده نمی کنید. باید بدانیئ که مواد کراتیه مو روی مو های شما قرار گرفته اند و تا زمانی که روی مو های شما باشند با هر بار استفاده از سشوار یا اتوی مو در فضای اطراف شما پخش خواهند شد گرچه شما ذرات آن را نمی بینید. به زنان باردار توصیه میشود که موهای خود را کراتینه نکنند. استفاده از این مواد نه تنها باعث از بین رفتن وزی مو میشود بلکه موها را صاف و نرم میکند، همچنین ساقه مو را تقویت میکند. وقتی موهای خود را کراتینه میکنید، حالت دهی به آنها راحت تر میشود و موها به آسانی حالت میگیرند. مو صاف خواهد شد و با رطوبت باقی خواهد ماند، مرطوب و روشن، محکمتر شدن و هیدراته شدن، اثرات آن را برای مدت هشت ماه یا بیشتر تمدید میکند.

مانند هر روش دیگر این روش هم مزایا و کعایب خاص خود را دارد اما جالب است بدانید که مزایای این روش بسیار بیشتر است. همچنین به منظور ثبات بیشتر مواد صافی و احیا در گیسوان شما عزیزان, میتوانید ار شامپوهای بدون سولفات که در حجم ها و برندهای معتبر و متنوع که در فروشگاه رخ نگار عرضه شده اند استفاده نمایید. حالا که با روشهای کراتینه مو آشنا شدید برای صرفه جویی در وقت شما با توجه به مارکهای کراتین مختلف موجود به سراغ برندهای محبوب رفتیم تا آنها را به شما معرفی کنیم. برای انجام کراتینه مو با مایونز، ابتدا موها را کمی مرطوب کرده و سپس اندازه یک فنجان مایونز روی موهایتان بمالید. برای اثر بخشی بهتره این کراتین مو میتوانید روغن بادام را مقداری گرم کنید و سپس به این مخلوط اضافه کنید. مخلوط سه قاشق روغن زیتون و دو قاشق عسل را قبل از حمامکردن به مدت پانزده دقیقه بر موهای خود گذارده و سپس بشویید. در کراتینه مو نیز همین موضوع وجود دارد، به طور مثال زمانی که موهایی فر و وز دارید نیاز صددرصدی به کراتینه نیست و شما می توانید با حفظ فر موهایتان وز آن را از بین ببرید.

برخی از پسران از موهای وز کرده و مجعد خود خسته شده و دوست دارند که موهایی صاف و لخت داشته باشند. روش دائم که برای لخت شدن موها مورد استفاده قرار میگیرد، ریباندینگ نام دارد که محل بحث ما در این مطلب نیست. این کار را هفته ای یکبار امتحان کنید. کراتین یک پروتئین قوی است که در پوست، مو، ناخن و دندان می باشد.سلول های کراتینه در بدن به دلیل فشار های عصبی، روانی، محیطی و رژیم ها در بدن از بین می رود.به همین دلیل کراتین را در صنعت به صورت مایع و جایگزین کراتین طبیعی ساخته شده و می تواند جایگزین کراتین طبیعی شود.کراتین های صنعتی می توانند حالت ارتجاعی، استحکام را به مو بازگردانند. بهتر است ابتدا آب اضافی موها را به آرامی با حوله بگیرید و از فشار دادن موها جدا خودداری کنید. اما اثر کراتین مو حدود چند ماه است و به مرور، پروتئین هایی که به مو تزریق شده اند، با شستشو از بین می روند. اگر این آسیب جزئی و در حد خشک و شکننده شدن مو باشد کراتینه می تواند آن را بهبود دهد اما سوختگی شدید در اثر حرارت معمولا با کراتین بهبود نمی یابد.

اگر چه مقدار فرمالدئید آزاد شده در کراتین اندک است، اما باید از مصرف آن خودداری شود. اگر دچار آسم، برونشیت یا هر گونه مشکل تنفسی دیگر باشید، نسبت به فرمالدهید حساس تر از دیگران خواهید بود. همه این عوامل دست به دست هم می دهند تا در نهایت، موهای شما ظاهری سالم تر و جذاب تر داشته باشند. کراتینه کردن مو موجب شانه شدن راحت تر آن ها نیز می شود. از طرفی برای کراتینه مو ، مو هادر معرض حرارت بسیار زیادی قرار می گیرند و موهای سالم نیز در معرض چنین حرارتی دچار آسیب می شوند. ژلاتین نیز پروتئین بسیار عالی برای ترمیم موهای آسیب دیده است. این علائم ممکن است تا مدتی در بدن شما باقی بمانند. کراتین یک نوع فیبر پروتئینی می باشد که با افزایش سن،انجام کار رنگ و فر و مش مداوم این ماده حیاتی، دچار آسیب شده و از بین می رود،کراتین یک پروتئین سخت و قابل انعطاف می باشد. درواقع تغییر نام ماده فوق العاده گمراه کننده است. ترکیبی از روغن زیتون، عسل، آووکادو، تخم مرغ ،ژلاتین و ماست برای مو ها مناسب است. گزینه های جایگزین برای کراتین مو چیست؟ به نظر می رسد عوارض خطرناک و دراز مدت کراتینه مو و دائمی نبودنش ارزش این را دارد که از انجام آن صرف نظر کرده و راه های طبیعی جایگزین را استفاده کنیم که هر چند تأثیر ضعیف تری بر درمان آسیب دیدگی و وزی مو دارند، خطرات کراتینه مو را به دنبال نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید