کراتینه کردن مو و عوارض خطرناک آن – چطور

هیچ آرایشگری هم بدش نمی آید که هر سری کلی هزینه ی براشینگ و صاف کردن مو از شما بگیرد. اگر کراتین روی شانه باقی ماند آن را دوباره روی مو بمالید تا کاملا شانه تمیز شود و محصول روی مو قرار بگیرد. بعد از استفاده از محصول، با یک شانه دندانه دار مناسب موها را از هم جدا کنید. یکشنبه 99/5/05، اهواز , (اخبار رسمی): کراتین یک پروتئین موجود در بدن است که در موها و ناخنها وجود دارد. کراتین یک پروتئین موجود در بدن است که در موها و ناخنها وجود دارد. البته یک آرایشگر حرفهای به شما بهترین روش را توصیه میکند ولی در آخر این شما هستید که تصمیمگیری میکنید. مرحله آخر پاکسازی پوست مردان آبرسانی میباشد . اگر این کار را در خانه و با تجهیزات کم انجام می دهید، با قبول کاهش ماندگاری و اثر کراتینه، می توانید این مرحله را حذف کنید.3. و اما آخرین و مهمترین مرحله در کراتینه کردن مو که اتو کشی اصولی آن است.در ابتدا شما باید یک اتو موی خوب و قوی با صفحه سرامیکی داشته باشید که توانایی ایجاد حرارت 200 تا 210 درجه را داشته باشد.

دو گزینه عالی برای کراتینه کردن مو Keratin Shot محصول شرکت Salerm Cosmetics و Keratin Complex محصول Peter Coppola است. زمان اثر کردن مواد کراتینه مو از محصولی به محصول دیگر فرق می کند؛ بنابراین قبل از استفاده از هر ماده ای دستورالعمل های تولید کننده محصول را به دقت بخوانید. محصول کراتین Salerm Keratin Shot به شکل اسپری عرضه می شود اما برای استفاده از Keratin Complex باید از کاسه و قلمو استفاده کنید. کراتینی که برای اهداف زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا از پوست، مو ، ناخن ها یا حیوانات به دست می آید. صاف کردن مو بهروش برزیلی روشی نیمهدائمی برای صاف کردن موست. 3. تا سه روز بعد از کراتینه کردن مو از شامپوهای خشک و یا سایر محصولات مرتبط به مو استفاده نکنید. برخی از مواد کراتینه مو برای موهای خشک و برخی دیگر برای موهای مرطوب استفاده می شوند. این کار احتمالا کمی وقت ببرد چون هنوز مواد کراتینه روی مو هستند؛ اما حوصله به خرج بدهید و تا حد امکان موها را خشک کنید. یکی از مزایای کراتینه کردن جلوگیری از استفاده بیش از حد اتو مو که باعث ضرر و زیان رساندن به ساقه موها میشود در طولانی مدت میباشد.

4. بعد از گذشت این زمان و پس از هر بار شامپو زدن باید از شامپو و نرم کننده های بدون سولفات و همین طور سایر محصولات مراقبت از مو استفاده کنید. بسیاری از خانمها با شکایت از فر و وز بودن موهای خود به سالنهای زیبایی مراجعه میکنند و به دنبال راهی برای صاف کردن موهای خود هستند. روش کار کراتین در واقع صاف کردن موها نیست، بلکه به این صورت است که هنگام کراتینکردن موها، محلولی استعمال می شود که کراتینه با موها ترکیب شده و آسیب های کوتیکول مو را ترمیم می کند و در نتیجه کراتینه موجب براق شدن و کاهش وز مو شده اما به طور مستقیم موجب صاف شدن موها نمی شود. نکاتی در لیست اصول مراقبت از موهای کراتینه گنجانده شده اند که بهتر است پیش از درمان مو ها با کراتین آن را مطالعه و در صورت نیاز محصولات مناسب را تهیه کنید. انتخاب مارک مناسب برای کراتینه کردن مو اولین قدمی است که باید بردارید چون همه محصولات مربوط به کراتینه کردن مو با هم یکی نیستند. یکی از مهم ترین نکاتی که اخیرا خیلی هم خبرساز شده ایمنی محصولات کراتینه مو است چون برخی از این محصولات حاوی مقادیر خطرناکی فرمالدئید هستند.

لازیم به ذکر است این تعداد دفعات برای هر لایه مو بصورت پیش فرض و استاندارد در نظر گرفته شده است.طبیعتا تعداد دفعات با توجه به جنس مو، درجه حرارت اتو و نوع کراتین استفاده شده می تواند متغیر باشد. لایه برداری به صورت تخصصی پیلینگ پوست گفته میشود . موها به صورت ژنتیکی و یا بدلیل شرایط بد آب و هوایی و یا استفاده از مواد مختلف رنگ مو و دکلره به مرور دچار آسیب شده و ساختار کوتیکول ساقه موها دچار تخریب میشود که نتیجه آن خشکی و وز شدن موها و ثبات کم رنگ مو خواهد بود. خیلی مهم است که فاصله پوست صورت از بخار آب به اندازه و مناسب باشد ، تا دچار سوختگی نشوید . باید ها و نباید های موی کراتینه شده ، بسیاری از خانم ها برای راحت شدن از شر موهای وز و آسیب دیده خود استفاده از کراتین مو را ترجیه میدهند .

دیدگاهتان را بنویسید