کراتین مو، فواید و عوارض کراتین مو چیست؟

همچنین باعث صافتر و درخشانتر شدن موها هم میشوند. بوتاکس مو با پوشاندن حفرات ریز ساقه مو سبب صافی و کاهش وز آن میشوند. هر دو این مواد برای نرم و صاف کردن موهای آسیب دیده با مواد شیمیایی، روی مو استعمال میشوند. در واقع کراتین چه زمانی که در مو قرار دارد و چه زمانی که از ترکیبات اصلی پوست است، وظیفه سلامتی و استحکام این ارگان ها را بر عهده دارد. چرا که نتیجه را تحت تأثیر قرار می دهد. بعضی از مواد کراتین با هدف احیای مو تولید می شوند. از آنجایی که کراتین مو حاوی پروتئین های مورد نیاز مو می باشد. همانطور که می دانید شیر سرشار از کلسیم و پروتئین است. این ماسک موی فاقد سولفات و پارابن، محصولی از برند ایرانی تونی است که به لطف بهره مندی از پروتئین هیدرولیز شده و ویتامین های مختلف به ترمیم موهای آسیب دیده و خشک کمک می کند.

۵. در مرحله بعدی نحوه کراتینه مو محلول کراتینه را درون ظرفی مناسب بریزید و با کمک فرچه و یا شانه محلول کراتینه را به فاصله ۱.۵ سانت از ریشه موها به موهایتان بمالید. یک فنجان از سس مایونز را همانند رنگ مو با برس رنگ به کل موها از پوست سر تا انتهای موها بمالید و از پوشش کامل تمام موها از مخلوط مایونز اطمینان حاصل کنید. 3. کراتین را در ظرف غیرفلزی رنگ بریزید. مطلب پیشنهادی: رنگ موی گیاهی در بارداری خطرناک است؟ کراتین یکی از پروتئینهای بدن است که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود. کراتینه مو را از آسیب های احتمالی صاف کننده های شیمیایی مو در امان می دارد. همانطور که میدانید کراتینهی مو دائمی نیست و مداوم نیاز به ترمیم دارد؛ و انجام کراتین مو در منزل یا آرایشگاه در برخی افراد موجب نازک شدن موها و همچنین ریزش موی سر میشود. اما بوتاکس، موها را بازسازی میکند و باعث ترمیم مو میشود.

فواید کراتینه موی مردانه و زنانه تفاوتی ندارد و در هر دو محلول برای احیاء و ترمیم فولیکول مو استفاده میشود. فرق بوتاکس مو و پوست: موهای سر به مرور زمان و تاثیر آسیبهای محیطی، نرمی و انعطافپذیری خود را از دست میدهند. اکثرا مردم تمایل دارند در این فصل موهای خود را کراتینه کنند. باید توجه داشته باشید که اگر این علائم پس از انجام کراتینه مو در منزل برای شما به وجود آمد، این روش را برای همیشه کنار بگذارید؛ چرا که در صورت تداوم میتواند منجر به بروز حساسیتهای دائمی ناشی از کراتین شود. مطلب پیشنهادی: بوتاکس مو چند در مییاد؟ به همین دلیل تا چند روز بعد از کراتین مو در منزل، حتما از قرار دادن موی سر در معرض دمای بالا خودداری کنید. موهایشان انتهای چند شاخه شده دارد. کراتین نوعی ماده ساختاری برای فیبر موهاست که در لایه کورتکس مو قرار دارد. کراتینه مو در گذشته حاوی فرمالدهید بوده است اما اکنون کراتینه مو بانوان فاقد این نوع مواد است. در واقع این روش را به عنوان نوعی متد طبیعی برای صاف کردن مو بکار می برند، در حالیکه مواد شیمیایی مضری برای انجام آن به کار می رود. حفرات ریز تارهای مو را با فیلرهایی تقریبا شبیه کراتین میپوشاند.

با این حال بوتاکس پوست با فلج کردن تارهای ماهیچهای موجود زیر پوست، سبب زا بین رفتن چروکهای پوستی میشود. در صورتی که بعد از انجام کراتینه مو در منزل با چنین پدیدهای مواجه شدید، حتما به پزشک معالج متخصص پوست و مو مراجعه کنید و از او راهنمایی بگیرید. همانطور که گفته شد با توجه به حجم و نوع مو از روش های مختلفی برای کراتینه کردن موها استفاده می شود. برای کراتینه کردن موها فرقی نمیکند موهای شما چقدر فر و وز باشد. کراتین برای آنهایی که موهایی بسیار وز، مجعد و فر دارند مناسب است و خاصیت درمانی ندارد. این ساده ترین تعریف از کراتین درمانی است ولی فرایند کار شامل چندین مرحله و استفاده از ترکیبات متفاوت است. کراتینه کردن، اگر به درستی انجام بشود هم می تواند جنبه ی درمانی داشته باشد و هم می تواند ظاهر موها را بهبود ببخشد. همچنین می توانید از یک آرایشگر متخصص در کراتین مو مشورت بگیرید تا بهترین و کم خطر ترین گزینه را انتخاب کنید. مطلب پیشنهادی: بهترین دستگاه لیزر موهای زاید چیست؟ برنامه ریزی برای کراتینه مو بسیار مهم است، چرا که اگر نکات قبل و بعد از کراتینه را به خوبی رعایت نکنید، درمان شما بهترین عملکردش را نخواهد داشت و ممکن است شما از کراتینه مویتان ناراضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید