کراتین مو، فواید و عوارض کراتین مو چیست؟

برخی از افراد معتقدند که مکمل ها، محصولات و روش های درمانی کراتین می توانند به تقویت موها کمک کرده و باعث زیبایی موهای شما شوند. برخی از منابع به اشتباه آن را سرطان زا می دانند در حالیکه اینگونه نیست. همچنین از طرفی این روش درمانی و زیبایی موجب نرم شدن موهای آن ها می شود و به راحتی می توانند موی خود را شانه بزنند. همزمان با خشک کردن موهایتان را شانه بزنید تا در هم گره نخورده باشند. در نتیجه کارشناسان زیبایی و مو توصیه می کند قبل از درمان کراتینه در مورد تغییر رنگ موی خود با آرایشگر و رنگ شناس خود صحبت کنید. کراتینه کردن مو باعث می شود وزی مو کاملا گرفته شود. همچنین امروزه محصولات آرایشی و مراقبتی مو زیادی را در بازار و تبلیغات می بینیم که ادعا دارند از این پروتئین در ترکیبات خود برای تقویت و زیبایی بیشتر استفاده کرده اند.

همچنین این روش برای هر کسی که قصد دارد سشوار یا صاف کردن مو های خود را با وسیله های آرایشی داغ قطع کند و از طرفی موخوره را کاهش دهد یا باعث تقویت درخشش بیشتر موی خود شود؛ توصیه می شود. همچنین آن ها می گویند موهای فر به راحتی نسبت به موهای صاف نور را منعکس می کنند؛ بنابراین پس از درمان کراتینه متوجه درخشش بیشتری خواهید شد. کارشناسان زیبایی می گویند این روش درمانی در اکثر انواع مو ها به خوبی پاسخ می دهد. از طرفی آن ها می گویند مواد شیمیایی با کراتین نسبت به سایر روش هایی صاف کننده ضرر کمتری برای مو خواهد داشت. در صورت انجام کراتین باید دقت و حوصله زیادی به خرج دهید تا فواید مواد بر روی موهایتان به خوبی نمایان شود، برخی از این فواید را در زیر مطالعه خواهید کرد:صاف و لخت شدن موهای مجعدجلوگیری از وز شدن مورفع آسیب دیدگی و خشکی موپیشگیری از آسیب جدی و ساختاری مواحیا و ترمیم کوتیکول موکلام آخردر این مطلب، آموزش کراتینه کردن مو و فوت و فن های آن را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم تا از آن استفاده کنید. کراتینه مو و لخت ژاپنی در ابتدا شبیه به یک درمان صاف کننده مو هستند.

برای این که مو ها صاف شود از محلولی حاوی فرمالدئید یا یک ماده ایمن تر به نام اسید گلیوکسیلیک استفاده می کنند. 6. بعد از کراتینه کردن موهایتان را تا 48 ساعت نباید با گیره و یا کش ببندید. همچنین در ریباندینگ کردن سرعت رشد مو افزایش بیشتری نسبت به کراتین کردن مو پیدا می کند؛ چرا که شبیه به این است شما مویی ندارید و فولیکول های مو می خواهند مجدد باعث رشد مو با بافت طبیعی شوند. بعد از اینکه موهای خود را کراتینه کردید، بهتر است تا مدتی از شامپوهای کراتینه برای شست و شوی سر استفاده کنید و در حمام از ماسکهای مخصوص کراتینه استفاده کنید. در صورتی که از شامپوهای معمولی با درصد سولفات بالا استفاده شود، دوام کراتینه مو کمتر خواهد شد. در صورتی که تنها نوک موهای شما آسیبدیده است، میتوانید از روغن نارگیل تنها در انتهای موهای خود استفاده کنید. شما میتوانید از این درمان یک تا دو بار در سال استفاده کنید. میتوانید ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید و به موهایتان بمالید. مقدار کافی پروتئین و ویتامین به حفظ سلامت مو ها کمک می کند. ماسک مو خانگی: میتوانید از روغن های آرگان یا جوجوبا، آووکادو، روغن نارگیل و بیوتین مایع در تهیه ماسک های خانگی استفاده کنید که باعث شادابی و سلامت مو می شود.

این ترکیب شیمیایی را معمولاً برای ساخت مصالح ساختمانی، محصولات خانگی مانند چسب و تخته فیبر استفاده می کنند. کسانی که به بیماری تیروئید مبتلا هستند می توانند موهای خود را کراتین کنند، اما برای کنترل خشکی و وزی مو باید مشکل تیروئید خود را برطرف کنند. طبق گفتهی مرکز کنترل بیماریها (CDC)، حتی بوییدن فرمالدهید میتواند باعث گلودرد، سرفه، خارش چشمها و خوندماغ شود. نمونه هایی از مواد کراتین مو بدون فرمالدهید نیز وجود دارد. این به این معنی است که کارکنان آرایشگاه و مشتریان مرتب در معرض میزان غیرمجازی از فرمالدهید هستند. کراتینه مو یکی از درمان های زیبایی مو است که امروزه در سالن های زیبایی بسیار خواهان پیدا کرده است. برای اینکه به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید، این مواد را دو تا سه بار در هفته روی موهایتان بگذارید، و شاهد نتیجه فوقالعاده آن باشید. لایه های سلول ها که کوتیکول مو نامیده می شوند از نظر تئوری کراتین را جذب می کنند و در نتیجه شاهد موهایی پر و براق خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید